Olomouc v baráži prohrála s Chomutovem a přišla o naději na extraligu

20:45
CHOMUTOV - Hokejisté Chomutova díky trefě Milana Krafta deset sekund před koncem zdolali v 9. kole baráže o extraligu Olomouc 1:0 a výrazně vylepšili svoji pozici v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Piráti vedou o čtyři body před druhým Libercem a o pět před třetí Mladou Boleslaví. Olomouc naopak definitivně přišla o naději na postup, protože ztrácí na Bílé Tygry devět bodů a má horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Piráti Chomutov - Olomouc. Obránce Olomouce Robin Staněk (vlevo) a chomutovský obránce Tomáš Bartejs foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Jaroslav Beck (Chomutov)
"Nejdříve chci poděkovat divákům, protože to, co předvádí poslední období, to nemá obdoby. Ta podpora je úžasná a hráčům to strašně pomáhá. Chci poděkovat za sebe i za klub, že se složili i na pokutu deset tisíc korun za mě. V utkání to byla pro hráče dřina, ale odvedli jsme zodpovědný a kvalitní výkon. Olomouc je nebezpečná neustále. Brankář Lukáš předváděl divy, ale za trpělivost a práci si hráči zasloužili, že tam poslední střela spadla."

Petr Fiala (Olomouc)
"Domácí měli celých šedesát minut převahu a my jsme díky dobrým zákrokům našeho mladého brankáře Lukáše a nervozitě domácích dostali do situace, kdy to vypadalo, že saháme po bodu. Ale dvě minuty před koncem jsme dostali dvouminutový trest a dobře sehrané závěrečné sekundy přinesly domácím zasloužené vítězství. Naši hráči ale bojovali a dostali domácí do těžkostí. My kvůli virózám a zraněním zkušených hráčů hrajeme hodně s juniory a pro ně je to dobrá škola."

V první třetině měli výraznou převahu domácí, ale devatenáctiletý gólman Lukáš odolával a dvakrát mu pomohla tyč. Nejdříve ve třetí minutě po střele Gajovského a pak i v 11. minutě při dalším pokusu Pirátů. Hosté si v úvodním dějství příležitost na vstřelení branky nevypracovali. I v druhé třetině pokračovala výrazná převaha domácích Pirátů, o čemž svědčí poměr střel 15:3.

Lukáš ale při své premiéře v A-týmu Olomouce zůstával neprůstřelný. Největší příležitost měl Kubinčák, který dostal před poloprázdnou branku přihrávku od Hrušky, ale nestačil ji usměrnit. Následná střela Palina branku hostů těsně minula. V dalších šancích Hruška i Tomáš Káňa přestřelili a dělovku Sikory Lukáš vyrazil vysoko nad. I ve třetí třetině pokračovala výrazná převaha Chomutova.

I v přesilovce hostů měli větší příležitosti domácí. V 47. minutě byl blízko gólu Kubinčák, ale Lukáš se v brankovišti výborně přesunul. Hosté se jednou dostali do přečíslení dva na jednoho, domácí obránce Stehlík ale výborně zakročil. Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, rozhodl při Staňkově vyloučení kapitán Kraft, který po Pulpánově přihrávce zakončil do odkryté branky.

9. kolo baráže o hokejovou extraligu

Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Chaloupka (L. Pabiška, D. Výborný), 10. Nouza (Koudelka), 33. Pojkar (D. Výborný, Nouza), 38. Mikulík (Koudelka, Chaloupka), 53. Jindra (Koudelka, Mikulík), 54. Němeček (Toman, D. Výborný), 60. D. Vrbata. Rozhodčí: Lacina, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8, navíc Kasík (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4120.
Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Hrdel - Jiránek, Pitule, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.
Liberec: Schwarz (38. Vošvrda) - Čakajík, Derner, Jánošík, Čutta, Šimek, Výtisk, Štich, Kajínek - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Bortňák, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 60. Kraft (Pulpán, Kubinčák). Rozhodčí: Minář, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4872.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, J. Stehlík - D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Kůs, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Olomouc: Lukáš - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Valenta, Lhotský, Janáček, Rašner, Staněk - Kucharczyk, Ministr, Selingr - Diviš, Švaňhal, Herman - Rác, Kucsera, Vodný - Králík, Novotný, Lehečka. Trenéři: Fiala a Tomajko.