Rozsíval se poprvé v sezoně prosadil, Plekanec bere bod za asistenci

8:57
NEW YORK/PRAHA - Michal Rozsíval pomohl Chicagu v utkání NHL svým premiérovým gólem v sezoně k výhře 4:3 nad Montrealem. Šestatřicetiletý bek se v základní části soutěže trefil po jedenácti měsících, když ve třetí minutě přesnou střelou z pravého kruhu zakončil rychlý protiútok a otevřel skóre zápasu.

Radost hokejistů Chicaga. foto: ČTK/APReuters

Blackhawks si v úvodní třetině vypracovali dvoubrankový náskok, ale hosté otočili skóre. Na obratu se podílel i Plekanec, jenž u úvodního gólu Canadiens vybojoval za brankou nahozený kotouč. Poslední slovo ale mělo Chicago, které v závěrečné části strhlo vítězství na svou stranu. Rozdílový gól vstřelil v čase 59:33 Brandon Saad.

Blackhawks jsou mistry závěrečných třetin. V této sezoně v nich soupeře přehráli se skóre 31:12. „Jsme klidní a držíme se našeho systému. Pokud byste byli s námi na lavičce, necítili byste žádnou paniku nebo zoufalství. Snažíme se být pozitivní a najít cestu k vítězství,“ prozradil tajemství úspěchu trenér Joel Quenneville.

Sestřih z utkání Chicago - Montreal

Útočník Bryan Little zařídil třemi góly a asistencí vítězství Winnipegu 6:2 nad Coloradem. Mezi třemi tyčemi dostal přednost náhradník Ondřeje Pavelce Michael Hutchinson, s nímž získali Jets v posledních pěti zápasech devět z deseti možných bodů. Hostujícímu obránci Janu Hejdovi utkání ve Winnipegu nesedlo a připsal si tři záporné body za účast na ledě při inkasovaných gólech.

Poslední hattrick zaznamenal některý z hráčů Jets před téměř čtyřmi lety, což byla aktuálně v NHL nejdelší série.

„Ani jsem nevěděl, že už nám to trvá tak dlouho. Pokaždé když měl někdo v zápase dva góly, doufali jsme, že to konečně zlomíme. Skončilo to ale vždy u dvou branek. Stávalo se to často, takže jsme věděli, že je to jen otázka času, kdy to přijde,“ poznamenal Little.

Šest gólů v síti soupeře je maximum Jets v probíhajícím ročníku. Klub více sází na defenzivu a ta nese ovoce, neboť Winnipeg má podle počtu inkasovaných branek (60 v 27 utkáních) jednu z nejlepších obran v lize a drží se zároveň i v postupové osmičce do play off. V něm Jets po přesunu z Atlanty v roce 2011 pokaždé chyběli.

Anaheim zvítězil 5:4 na ledě Minnesoty a je v čele Západní konference. Ducks si dobře rozehraný zápas zkomplikovali ve druhé třetině, v níž přišli o tříbrankové vedení. V závěrečné části ale i bez svého nejlepšího střelce Coreyho Perryho, jenž ze zápasu odstoupil po ataku Keitha Ballarda, skóre obrátili.

Perry hrací plochu opustil s dopomocí se zjevnou bolestí v levé noze. Ballard, který ho bokem narazil na mantinel, nebyl potrestán.

„Je tím známý, už to udělal několikrát. Někdy se ale trefí moc nízko. Zda to byl tento případ, nevím, protože jsem to neviděl. Kouknu na to až v letadle. Ale už to stejně neovlivníme. Jediné, co můžeme dělat, je se přizpůsobit jeho absenci,“ prohlásil trenér Anaheimu Bruce Boudreau.

A vzal na sebe i kolaps týmu, při němž mezi 25. a 43. minutou čtyřikrát inkasoval. „Do našich vyloučení (začátek druhé třetiny) vypadali bez života. Udělal jsem chybu, když jsem řekl, že vyhrajeme,“ dodal zkušený kouč, jehož svěřenci se z těžkého direktu brzy oklepali a brankami Tima Jackmana a Matta Beleskeyho stanovili konečný výsledek.

Výsledky NHL

Minnesota - Anaheim 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Branky: 25. Koivu, 26. Parise, 38. Brodin, 43. Fontaine - 2. a 23. Kesler, 12. Silfverberg, 44. Jackman, 49. Beleskey. Střely na branku: 25:21. Diváci: 19.044. Hvězdy zápasu: 1. Kesler (Anaheim), 2. Brodin (Minnesota), 3. Beleskey (Anaheim).

Winnipeg - Colorado 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Branky: 13., 41. a 42. Little, 5. Thorburn, 40. Ladd, 54. Byfuglien - 10. a 51. Iginla. Střely na branku: 37:22. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Wheeler, 3. Ladd (všichni Winnipeg).

Chicago - Montreal 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Branky: 3. Rozsíval, 19. Smith, 45. Toews, 60. Saad - 19. Gallagher (Plekanec), 28. Gončar, 38. Subban. Střely na branku: 36:41. Diváci: 22.087. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (oba Chicago), 3. Gončar (Montreal).