Plekancově formaci se nedařilo, Rangers otočili duel s Minnesotou

8:24
NEW YORK/PRAHA - Hokejisté Montrealu si připsali v novém ročníku NHL teprve druhou prohru, protože v pondělním utkání podlehli v Edmontonu 0:3. U všech tří inkasovaných branek byla na ledě řada Tomáše Plekance, jeho spoluhráč Jiří Sekáč se potřetí v řadě nevešel do sestavy.

Souboj u hrazení. Mark Fayne (vlevo) z Edmontonu a Brendan Gallagher. foto: Reuters

Domácí si góly rozdělili rovnoměrně do každé třetiny. První změnu skóre přineslo nedorozumění mezi Plekancem a Andrejem Markovem, který nezachytil zpětnou přihrávku českého útočníka a přečíslení zakončil bekhendovým blafákem Benoit Pouliot.

Další rychlý protiútok proměnil v prostřední části Neil Jakupov a v závěrečných minutách skóroval Taylor Hall při dlouhé power play Montrealu.

„Měli jsme pár hrozných ztrát na konci první třetiny a oni toho využili. Taky nám zblokovali hodně střel (celkově 21) a jejich gólman předvedl několik úžasných zákroků. To je pak rozdíl mezi výhrou a prohrou,“ uvedl kouč Canadiens Michel Therrien. „Ale nehráli jsme svou hru, se kterou jsme byli v úvodu sezony úspěšní,“ podotkl obránce P. K. Subban.

Edmonton zkraje sezony dokázal to, co se mu nepovedlo za celý minulý ročník - vyhrát čtyři zápasy v řadě.

„Je to asi otázka sebevědomí, snažím se na to přijít. Dneska jsme ale proti velmi dobrému týmu odehráli slušný zápas a nevidím důvod, proč bychom to nemohli příště zopakovat,“ reagoval kouč domácích Dallas Eakins. Gólman Ben Scrivens zneškodnil všech 29 střel a Edmonton poprvé od roku 1989 "vynuloval“ Montreal. I díky neuznanému gólu soupeře z první třetiny.

Sestřih z utkání Edmonton - Montreal

New York Rangers doma porazili Minnesotu 5:4, ačkoli se po dvou třetinách zdálo nepravděpodobné, že by vůbec bodovali.

Během čtyřiceti minut vyslali jen osm střel, dva jejich hráči byli vyloučeni do konce zápasu (Chris Kreider a John Moore) a hlavně prohrávali 0:3. Navíc čelili brankáři Darcymu Kuemperovi, jenž při svých předchozích pěti startech inkasoval jen čtyřikrát.

Hokejisté New Yorku se ale nevzdali a poprvé od roku 1992 otočili ve třetí třetině třígólovou ztrátu. Nejprve na začátku poslední části vstřelili dva rychlé góly, a i když hosté přidali čtvrtou branku, pokračovali v obratu, který dokonali dvěma slepenými zásahy v 57. minutě. Hlavními tahouny bylo trio Derick Brassard, Mats Zuccarello a Rick Nash, které se podepsalo pod čtyři branky.

„Strávili jsme v prvních dvou třetinách čtrnáct minut na trestné lavici, proto jsme se těžko dostávali do rytmu. Ale v poslední jsme zabojovali,“ řekl trenér Rangers Alain Vigneault.

Sestřih z utkání NY Rangers - Minnesota

„Pomohly nám rychlé dva góly. I když jsme inkasovali, věděli jsme, že máme na to, abychom ještě nějaké branky přidali. Každý byl plný odhodlání, šli jsme po nich a vyplatilo se,“ těšilo obránce Marka Staala.

Trenér hostí Mike Yeo litoval, že podruhé v krátké době jeho tým ztratil ve třetí třetině náskok. I když v předchozím utkání v Anaheimu byl jen jednobrankový.

„Nejsem si jistý, ale mám dojem, že jsme tolikrát neprohýřili vedení za celou minulou sezonu. Měli jsme to dotáhnout. Je to frustrující, protože dvě třetiny jsme si počínali ve všem dobře. Musíme se z toho závěru poučit,“ podotkl Yeo s tím, že mužstvo srážejí i přesilové hry. Ještě v nich v nové sezoně neskórovali, v New Yorku promarnili dokonce dvě pětiminutové.

Výsledky NHL

NY Rangers - Minnesota 5:4 (0:0, 0:3, 5:1)

Branky: 43. Klein, 45. Nash, 48. Brassard, 57. Duclair, 57. Zuccarello - 26. Prosser, 27. Cooke, 36. Pominville, 46. Zucker. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Brassard, 3. Duclair (všichni NY Rangers).

Edmonton - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Pouliot, 27. Jakupov, 58. Hall. Střely na branku: 19:29. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pouliot, 3. Jakupov (všichni Edmonton).