Pavelec vychytal Winnipegu výhru, Vrbata si připsal dva body

8:37
NEW YORK/PRAHA - Český brankář Ondřej Pavelec zastavil v nedělním utkání NHL 22 z 23 střel Colorada a dovedl Winnipeg k vítězství 2:1 v prodloužení. Kladenský odchovanec nestačil jen ve dvacáté minutě na dorážku Jamieho McGinna a stal se třetí hvězdou zápasu.

Zákrok! Ondřej Pavelec likviduje střelecký pokus Matta Duchena. foto: ČTK/AP

Vítězství Jets bylo šťastné, dva body v něm mohlo získat kterékoli mužstvo. „Zejména v první třetině jsme neproměnili spoustu šancí. Taky v prodloužení vypadaly některé slibně, hlavně ta Landeskoga, ale jejich brankář je výborným zákrokem zachránil,“ řekl bývalý skvělý brankář a nyní trenér Colorada Patrick Roy.

Sestřih z utkání Winnipeg - Colorado

Radim Vrbata se gólem a přihrávkou podílel na výhře Vancouveru 4:2 nad Washingtonem. Mladoboleslavský rodák nejdříve asistoval u úvodní branky, která nastartovala obrat v rozmezí 34. až 36. minuty z 0:1 na 3:1. Český kanonýr, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, poté zpečetil při závěrečné power play soupeře gólem přes celé kluziště vítězství Canucks.

Podle gólmana hostů Justina Peterse byla rozhodující několikaminutová pasáž, v níž inkasovali tři góly. Třetí z nich a celkově vítězný vstřelil obránce Luca Sbisa, jenž o den dříve zaznamenal v Coloradu ve statistice +/- pět záporných bodů.

„Nespalo se mi po utkání nejlépe. Nebudu lhát, hodně jsem o tom utkání přemýšlel a věděl jsem, že mě a tým dnes čeká důležitý zápas. Jsem šťastný, jak to dopadlo,“ oddechl si Sbisa, který je svátečním střelcem.

Sestřih z utkání Vancouver - Washington

Poprvé v sezoně skóroval Milan Michálek, jenž v ročníku 2011/12 zaznamenal úctyhodných 35 branek. Český útočník po hezké přihrávce Alexe Chiassona úspěšně zakončil v oslabení brejk dva na jednoho. Zůstal ale jediným, kdo překonal debutanta v NHL Scotta Darlinga a Ottawa prohrála na ledě Chicaga 1:2.

„Byl jsem z toho nadšený, ale taky trochu vyděšený. Na začátku jsem byl pěkně nervózní. Po pár zásazích už to ale byl jiný zápas,“ popsal pětadvacetiletý gólman své rozpoložení v premiérovém startu v soutěži.

„Předcházelo tomu dvacet let práce, jsem šťastný, že se mi splnil sen. Navíc doma v Chicagu, jehož jsem fanouškem od doby, co jsem zjistil, že hokej existuje,“ doplnil Darling, jenž v utkání kryl 32 střel.

Sestřih z utkání Chicago - Ottawa

Tomáš Hertl přispěl po pěti utkáních bez bodu jednou asistencí k výhře San Jose 4:1 na ledě Anaheimu, který přišel o sérii sedmi výher. Zápas byl plný strkanic a bitek, do níž se zapojil i nejlepší střelec soutěže Corey Perry. Rozhodčí celkem rozdali 165 trestných minut.

„I takový je hokej. Panuje mezi námi rivalita, nemáme se rádi a takhle to občas dopadne,“ řekl za hráče San Jose Adam Burish. Vedle Perryho, jenž byl vyloučen do konce zápasu, se v závěru popral i kapitán Ryan Getzlaf. „Napětí bylo vysoké a vypořádali jsme se s tím takhle. Nechceme, aby se tyhle věci vymkly naší kontrole, jak se stalo, ale je pozitivní vidět, že náš tým táhne za jeden provaz,“ dodal Getzlaf.

Další kalifornský klub z Los Angeles zvítězil 5:2 nad Columbusem a poprvé v historii klubu dokázal ze šesti utkání odehraných doma v řadě naplno bodovat. Strůjcem nedělní výhry byla řada Carter, Toffoli, Pearson, která posbírala deset bodů.

Výsledky NHL

Winnipeg - Colorado 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 7. Ladd (Frolík), 65. Little - 20. McGinn. Střely na branku: 28:23. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Ladd (Winnipeg), 2. Iginla (Colorado), 3. Pavelec (Winnipeg).

Los Angeles - Columbus 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky: 52. a 56. Pearson, 24. J. Carter, 37. Toffoli, 39. King - 15. Erixon, 40. Letestu. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. J. Carter, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Chicago - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 21. Toews, 34. Seabrook - 28. M. Michálek. Střely na branku: 45:33. Diváci: 21.310. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Seabrook (oba Chicago), 3. Anderson (Ottawa).

Anaheim - San Jose 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 55. Beleskey - 9. Burns, 20. Pavelski, 31. Vlasic (Hertl), 52. Wingels. Střely na branku: 34:37. Diváci: 16.954. Hvězdy zápasu: 1. Wingels (San Jose), 2. Jackman (Anaheim), 3. Burns (San Jose).

Vancouver - Washington 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Branky: 34. H. Sedin (Vrbata), 36. Bonino, 36. Sbisa, 59. Vrbata - 26. Johansson, 38. O'Brien. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18.427. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Vrbata, 3. Higgins (všichni Vancouver).