Mladá Boleslav poprvé zabrala venku, vyhrála baráž v Olomouci 3:1

21:14aktualizováno  21:59
OLOMOUC - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 8. kole baráže o extraligu v Olomouci 3:1 a na pátý pokus poprvé bodovali venku. Bruslařský klub se díky tomu na třetím místě přiblížil druhému Liberci na rozdíl čtyř bodů. Olomouci se po páté prohře za sebou naděje na extraligu rozplývá, na postup už ztrácí devět bodů.

Hokejista Mladé Boleslavi Milan Mikulík (vpravo) a Richard Diviš z Olomouce foto: Mafra - Petr Janeček

Hlasy trenérů po utkání

Jan Tomajko (Olomouc)
"Je škoda, že jsme prohráli. Měli jsme hodně šancí, ale byli jsme nedůrazní. V závěru už to byla křeč a nešlo to. Soupeř šance proměnil a my ne. Motivace je pořád, ještě chodí lidi a byla by škoda zahodit celou sezonu, která byla výborná. Kluci hráli celý rok na hranici svých možností a budeme to chtít udržet. Musíme se z toho oklepat, i takové situace v hokeji jsou a věřím, že v Chomutově to odehrajeme jako proti nim doma, kde jsme podali výborný výkon."

Jan Vidner (Mladá Boleslav)
"V Olomouci jsme vstřelili tři branky, minule žádnou. Přežili jsme dvouminutovou přesilovku domácích pět na tři i hodně přesilovek ve druhé třetině. Máme cenné body z venku, v boji o extraligu stále žijeme."

Hanáci, kterým přibyli na marodku Staněk s Řípou, ale do hry se vrátil Hampl, nastoupili v pozměněné sestavě. Do vedení se dostali v páté minutě hosté, když při Divišově vyloučení připravili Nouza s Výborným úvodní branku pro Pabišku, který se štěstím dostal puk za Kašíkova záda. Domácí nevyužili dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, ale v pokračující výhodě jednoho muže v poli už ztrátu smazali. Bartoňovu střelu od modré čáry tečoval za Valentova záda Ministr.

Olomouc branka povzbudila a v dalších příležitostech se objevili Rác, Kucsera a Vodný, ale brankář Valent byl na místě. V závěru úvodní třetiny opět zaúřadovala Výborného formace, která připravila pozici bekovi Němečkovi a Mladá Boleslav znovu vedla. Druhá třetina začala přesilovkou hostí, po níž jel přímo z trestné lavice sám na Valenta Hampl, ale blafák ke gólu nedotáhl.

Pak měla dvě přesilovky Olomouc, hlavně v té druhé ostřelovala Valenta, který však odolal. V další početní výhodě domácích trefil Kucharczyk tyč. Ve 33. minutě dostala šanci hrát dvojnásobnou přesilovku i Mladá Boleslav, ale přerušil ji Tomanův faul. Hosté byli polovinu druhé třetiny ve čtyřech, ale i pátá přesilovka Olomouce v druhém dějství zůstala nevyužita.

Největší možnost k vyrovnání měl Diviš, jenž z dobré pozice trefil Valenta. V poslední minutě jeli dva na jednoho Selingr a Kucharczyk, který ale mladoboleslavského gólmana také nepřekonal. Ve 42. minutě byl sám před Valentem Rác, ani on šanci neproměnil. Naopak Kasík od modré čáry propálil Kašíka a Mladá Boleslav si náskok pohlídala. Domácí naopak potvrzovali krizi, do níž se po dobrém vstupu do baráže dostali.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu

Liberec - Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Vantuch (Bortňák), 39. Čakajík (T. Pospíšil, Nedvěd) - 1. Palin (T. Káňa, Kraft), 15. Pulpán (Kubinčák), 46. T. Káňa (Šagát). Rozhodčí: Mikula, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:4, navíc Čutta, Duda (oba Liberec) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4778.
Liberec: Vošvrda - Čakajík, Derner, Štich, Čutta, Výtisk, Šimek - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Bortňák, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Mrázek, Trefný, J. Stehlík, Rýgl - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - T. Káňa, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - Jíra, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Olomouc - Mladá Boleslav 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Ministr (Bartoň, Ondrušek) - 5. L. Pabiška (D. Výborný, Nouza), 18. Němeček (D. Výborný), 45. Kasík (D. Vrbata). Rozhodčí: Husička, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Hampl (Olomouc). Využití: 1:1. Diváci: 2348.
Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Valenta, Lhotský, Janáček, Rašner - Rác, Herman, Vodný - Kucsera, Kolouch, Hampl - Kucharczyk, Ministr, Selingr - Králík, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Tomajko.
Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Hrdel - Jiránek, Pitule, Ondřej. Trenér: F. Výborný a Vidner.