25. listopadu 2009 11:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejová Kometa podruhé v sezoně mění hlavního trenéra

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fanoušci Komety Brno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Komety Brno. | foto: ČTK

BRNO Hokejová Kometa Brno podruhé v sezoně mění trenéra. Poslední tým extraligy opouští Pavel Pazourek, který dnes na vlastní žádost odstoupil. Mužstvo zatím povede asistent Mojmír Trličík.

Důvodem Pazourkova rozhodnutí byly neuspokojivé výsledky a snaha dát týmu nový impulz. Jeho nástupce bude vedení Komety podle majoritního vlastníka klubu Libora Zábranského nyní hledat.

"Zatím je pro nás informace příliš čerstvá. Proto v tuto chvíli nemohu říci, v jakém časovém horizontu otázku nového trenéra vyřešíme. Chceme to udělat brzy, na druhé straně nechceme nic uspěchat," řekl Zábranský.

Pazourek rezignoval po úterní porážce 2:4 s Plzní, po níž Kometa ztrácí na předposlední Kladno už jedenáct bodů. V Pazourkovi rozhodnutí uzrálo po právě po tomto zápase, v jehož průběhu nespokojení diváci skandovali "Pazourek ven".

Na tiskové konferenci po utkání však ještě tvrdil, že nemá ve zvyku sám odstupovat. V průběhu noci ale názor změnil. "I když jsme v tabulce poslední, tak je pořád o co hrát. A někdo nový může dát týmu další impulz, který přináší každá změna. A také šance, že se nový trenér trefí do naturelu hráčů," řekl Pazourek.

Šestapadesátiletý kouč převzal mužstvo extraligového nováčka po čtvrtém kole místo odvolaného Vladimíra Kýhose. V minulé sezoně vedl prvoligový Hradec Králové a do brněnského klubu poté přišel na pozici sportovního manažera mládeže. V Brně se jedná už o třetí trenérský odchod. V polovině listopadu opustil tým na vlastní žádost asistent Václav Baďouček.

Pazourek po svém příchodu cítil, že se Kometa zvedá. V posledních devíti zápasech hrála sedmkrát doma a získala devět bodů. "Ale nyní jsme šli zase dolů. Když jsme se herně zvedali, tak jsme neměli štěstí. Po prohrách se najednou dělá všechno špatně. Samozřejmě přemýšlím o tom, co se případně nevyužilo a na druhé straně využilo. Všechno šlo hodně rychle," dodal kouč.

V posledním týmu tabulky vidí i pozitiva. "Hráči mají nesmírnou chuť hrát, trénovat. Nikomu není situace lhostejná. Spolupráce byla velmi dobrá," tvrdí Pazourek, jenž by rád v klubu dál působil v jiné funkci. Zatím ale svou budoucnost s vedením neřešil.

ČTK
  • 0Diskuse