Kometa znovu přehrála Zlín, Třinec zvládl derby ve Vítkovicích

17:57aktualizováno  20:42
BRNO/PRAHA - Kometa Brno porazila v opakovaném utkání 2. kola extraligy Zlín 4:3. V repríze finále uplynulé sezony Brno uspělo v rozmezí pouhých pěti dnů proti mistrovi podruhé a v tabulce se posunulo na osmé místo. Zlín je stále poslední. V 58. minutě rozhodl svým druhým gólem v utkání útočník Vojtěch Němec.

Hráči Komety se radují z gólu. foto: ČTK

Úvodní vzájemný souboj v sezoně byl 14. září předčasně ukončen ve 14. minutě kvůli mlze nad hrací plochou za stavu 0:0. Duel se hrál znovu od začátku. Oba celky vsadily na opatrný hokej. Kometa se snažila zakládat útoky na jistotu i za cenu složitějších kombinací.

Zleva brankář Komety Marek Čiliak, útočník Zlína Bedřich Köhler a obránce Jan...
Obránce Komety Jan Hanzlík (vpravo) a útočník Zlína Jaroslav Balaštík.
Zlínský trenér Rostislav Vlach.
Útočník Komety Leoš Čermák.

Zlín už i s uzdraveným kapitánem Čajánkem ve středu čtvrté řady dokonale bránil střední pásmo. Soupeře nepouštěl do vyložených střeleckých příležitostí.

Hlasy trenérů

Karel Beran (Brno): „Zápas měl podobný herní scénář, jaký mělo naše poslední nedělní utkání doma s Vítkovicemi. Dvě třetiny jsme se tlačili do soupeře, vypracovali si i střelecké šance. Měli jsme výhodu trestného střílení. K tomu v oslabení ujel zcela sám Koreis, kterému se v rozhodující chvíli zlomila hokejka. S největší pravděpodobností se mu hůl o něco dříve při nějakém souboji narušila. To byla docela smůla. Bohužel jsme žádnou z těchto výhod neproměnili a před poslední dvacetiminutovkou jsme měli jen jednogólový náskok. Trochu jsme si zkomplikovali zápas ve třetí třetině, kdy jsme si měli výsledek po vstřelení třetího gólu pohlídat. Začali jsme trochu zmatkovat a umožnili protivníkovi vyrovnat. Zlín je silný soupeř, určitě půjde tabulkou vzhůru.“

Juraj Jurík (Zlín): „Poučili jsme se z nevydařeného pátečního vzájemného domácího utkání, které nám vůbec nevyšlo. Chtěli jsme pohlídat začátek, což se nám podařilo. Zápas byl docela vyrovnaný, i když domácí odskočili na 3:1. My jsme se však herně vzepjali a vyrovnali. Bohužel, když jsme měli zápas dotáhnout do prodloužení nebo nájezdů, tak jsme inkasovali rozhodující gól. Proto odjíždíme s prázdnou, což nás mrzí, neboť jsme měli krůček k bodu.“

Taktický hokej ukončila 13. minuta. V ní se domácí obránce Hanzlík z pravé strany od mantinelu odvážně prokličkoval až před brankáře Kašíka a pod jeho chrániči protlačil kotouč do sítě. Za pouhých 22 sekund Berani skóre srovnali. Po akci Lešky s Okálem překonal Čiliaka Köhler.

Kometa mnohem častěji střílela a ve druhé třetině tempo vystupňovala. Dostala protivníka pod tlak a ve 28. minutě po přesné přihrávce Tona překonal Kašíka z úhlu Němec. Stejně jako v první třetině mohl Zlín vzápětí srovnat skóre. Hbitý Okál vystihl špatnou rozehrávku soupeře, jeho střelecký pokus ale stačil brankář Čiliak špičkou brusle vyrazit.

Zlín se dostal k tlaku při přesilovkách, gólově se neprosadil. Kometa mohla ve 36. minutě svůj náskok v oslabení zvýšit. Koreis vypíchl v obranném pásmu soupeři kotouč, při střeleckém pokusu ale místo tvrdé rány zlomil hokejku a pomalu klouzající kotouč Kašík bez problémů chytil.

Agresivnější pojetí hokeje přineslo Brňanům ve třetí třetině zvýšení náskoku. Ve 44. minutě Okál srazil unikajícího Němce, který nařízené trestné střílení neproměnil. Hned po následném vhazování v útočné třetině po Hanzlíkově přihrávce tečoval kotouč za Kašíkova záda Káňa.

Po získání dvoubrankového náskoku Kometa vypadla z herního rytmu a pasivní hrou nabídla Zlínu po gólech Romana Vlacha a Lešky v rozmezí tří minut vyrovnání. Remízu ale Zlín neudržel, necelé tři minuty před koncem po rychlém protiútoku po Tonově sklepnutí Němec rozhodl o výsledku zápasu.

Moravskoslezské derby patřilo Třinci

Duel mezi Vítkovicemi a Oceláři rozhodl jeho nejsledovanější protagonista Zbyněk Irgl. Hostující útočník se prosadil v první a druhé třetině, čímž rozhodl o vítězství svého celku. Brankář Třince Šimon Hrubec už popáté v sezoně udržel čisté konto.

„Hrálo se ve skvělé atmosféře, připomínalo to zápas play off. Jsme rádi za ten šťastný konec pro nás. Po úvodní brance jsme byli lepším týmem. I přes snahu domácích jsme měli větší šance my. Jsme rádi, že jsme těžké utkání zvládli,“ hodnotil třinecký trenér Václav Varaďa.

Výsledky hokejové extraligy

Opakované utkání 2. kola hokejové extraligy

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. Hanzlík (Vondráček, Burian), 28. V. Němec (Ton, J. Hruška), 45. J. Káňa II (Hanzlík, L. Čermák), 58. V. Němec (Ton, Kempný) - 13. Köhler (Okál, Leška), 50. Roman Vlach (Urbanec, Holík), 53. Leška (Köhler). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:2, navíc Kempný (Brno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Předehrávka 17. kola

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Irgl (Polanský, Orsava), 32. Irgl (Galvas, Rákos). Rozhodčí: Homola, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 9136.

Předehrávka 24. kola

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Nahodil (Radil, Tybor), 7. Tybor (Radil, Havlík), 22. Kolář (Cetkovský, Marcinko), 30. Endál (Korím, Gregorc), 39. P. Sýkora (Radil), 60. T. Zohorna (Radil) - 6. R. Hruška (Štals, Koblasa), 41. Kverka ml. (Duda), 47. D. Hruška (J. Tomeček). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 7385.

Dohrávka 8. kola

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Knot (Klhůfek, Sklenář), 23. Krejčí (Sklenář, Tomica), 25. Bednář (Vas, Školiak), 27. Stránský (Poletín), 45. Sklenář (J. Doležal, Bednář), 57. Vas - 8. Šlégr (Ručinský), 10. Lukeš (Jánský, Zeman), 11. Martynek (Ručinský, Jurčík). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:3, navíc Štich - Trávníček oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5313.