Liberec potvrdil svoji dominanci i proti Olomouci, Plzeň doma zaváhala

20:04aktualizováno  22:24
PRAHA - Hokejisté vedoucího Liberce porazili v 36. kole extraligy Olomouc 4:0 a vedou před druhou Spartou o 16 bodů. Bílí Tygři si připsali třináctou výhru z posledních čtrnácti zápasů, ale proti Olomouci bodovali poprvé v sezoně. Roli favorita naopak nepotvrdila Plzeň, která prohrála s Mladou Boleslaví, čímž odmítla možnost dostat se před Spartu na druhé místo.

Hokejisté Vítkovic se radují z gólu foto: ČTK

V liberecké sestavě chyběl člen elitního útoku Michal Řepík, naopak premiéru si odbyl sedmnáctiletý Marek Zachar. Bílí Tygři začali zápas náporem.

Hned v první minutě měl šanci další mladík Lakatoš, ale Konrád byl na místě. V šesté minutě byl blízko vedoucí branky Vampola, ale Konrád předvedl skvělý zákrok.

O tři minuty později pálil z mezikruží aktivní Lakatoš, ale olomoucký brankář zasáhl betonem.

Ve 14. minutě zahrozili i hosté a Lašák vytěsnil pěknou střelu Laše mimo brankovou konstrukci. Domácí byli aktivnější, ale i pokus Valského těsně před koncem prvního dějství zlikvidoval Konrád.

Vstup do druhé třetiny vyšel domácím a po 54 vteřinách se dostali do vedení.

Hlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): „Narazili jsme na výbornou defenzívu soupeře, se kterou jsme měli v obou předchozích zápasech velký problém. Konrád v bráně byl vynikající po celý zápas. Jsem rád, že jsme přetavili naši ofenzívu a převahu v nějaké branky a nedopustili jsme žádné drama.“

Zdeněk Venera (Olomouc): „Liberec potvrdil parádní formu, kterou má v poslední době. Vede zaslouženě a s velikým náskokem. Celý zápas byl lepší, přehrával nás a vyhrál naprosto zaslouženě.“

Od modré čáry vypálil Derner, jeho ránu Konrád vyrazil, ale Lakatoš posunul puk volnému Bakošovi, který už snadno skóroval. Hosté se dostali k ohrožení Lašáka až ve 28 minutě, střela Houdka šla ale nad branku.

Domácí pokračovali v tlaku a vynutili si přesilovku. Jelínek při ní zachytil vyhození hostí, našel volného Radivojeviče a ten Konráda překonal střelou do horního růžku.

O dvě minuty později se dočkal odměny za povedený výkon Lakatoš, který úspěšně tečoval Mojžíšovu bombu od modré čáry.

Hosté dostali na začátku třetí třetiny šanci na zkorigování výsledku při Šimkově vyloučení.

S přesilovkou ale naložili špatně, Lašáka vůbec neohrozili. Až ve 48. minutě zaměstnal domácího brankáře Ondrušek, ale Lašák byl stoprocentní.

Domácí hráli co potřebovali a evidentně šetřili síly na další duel. Jakmile se ale v obraně hostí objevila mezera, využili ji. Krenželok zachytil v 52. minutě olomouckou rozehrávku, našel Jelínka a ten nedal Konrádovi šanci.

Další šanci si vypracoval o dvě minuty později Valský, ale tváří v tvář Konrádovi neuspěl. Skóre se už nezměnilo a Lašák mohl oslavit svou 32. nulu v české nejvyšší soutěži.

Boleslav loupila v Plzni, pardubická krize trvá

Plzeňští hokejisté se mohli v případě výhry posunout v tabulce na druhé místo před Spartu, která v pátek nehrála. Západočeši ale úkol nesplnili: proti Mladé Boleslavi sice drželi těsný náskok, hosté však třemi góly v poslední části duel otočili.

V mizerných výsledcích pokračují hokejisté Karlových Varů i Pardubic. Energie prohrála ve Vítkovicích 2:5 a spadla znovu na poslední místo. Třetí prohru v řadě si připsaly Pardubice po porážce v Litvínově na nájezdy.

36. kolo hokejové extraligy

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. P. Zdráhal (Burger, Balán), 6. Tomi (E. Němec), 16. Vandas (Kolouch, Kucsera), 20. M. Hlinka (P. Zdráhal), 53. Burger (P. Zdráhal, Štencel) - 23. Benák (Bičánek, J. Svoboda), 34. J. Svoboda (T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Belko, Hynek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 5406.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 3:2sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Gula (Trávníček, R. Hanzl), 42. Gula (Martynek, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 32. Nahodil, 36. Kaut (Rapáč, Ščotka). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 4329.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. D. Kubalík (Kracík, Lev) - 41. Lenc, 44. Lenc (Hyka, Klepiš), 46. Klepiš (Trončinský, Urban). Rozhodčí: Hejduk, Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Martin Růžička (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4752.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Bakoš (Lakatoš, Derner), 33. Radivojevič (P. Jelínek), 35. Lakatoš (Mojžíš, Bakoš), 52. P. Jelínek (Krenželok). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5894.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Honejsek (K. Pilař, Čáp), 19. Courchaine (Hronek, J. Kudrna), 60. Červený (Bednář, Kacetl) - 7. P. Holík (Žižka, Bukarts). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4775