Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Mistr na úvod nové sezony vyhrál bez inkasovaného gólu, uspěl i Třinec

20:03aktualizováno  20:18
PRAHA - Hokejisté mistrovského Litvínova vstoupili do nové extraligové sezony jednoznačnou výhrou nad Zlínem 4:0. Severočeši o zisku tří bodů rozhodli ve druhé třetině, ve které třikrát skórovali. Čistým kontem se na výhře Vervy podílel slovenský brankář Jaroslav Janus.

Hokejisté Litvínova se radují ze vstřelené branky do sítě Zlína. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Duel začal slavnostně, fanoušci se rozloučili s Jiřím Šlégrem a Martinem Ručinským, kteří po předešlé úspěšné sezoně ukončili aktivní kariéru.

Poté už se oba týmy soustředily na utkání. První gól nové sezóny vstřelil Kubát, který si v páté minutě sjel od modré před branku a po nezištné Hanzlově přihrávce poslal kotouč za Štůralu.

O pár vteřin později se představila třetí formace domácích, ale Jurčíka v jasné příležitosti vychytal hostující brankář. V osmé minutě ztratil kotouč Pavelka, Holík si najel před Januse, novic v litvínovské brance se však předvedl ve výtečném světle a střelu zlikvidoval.

Do druhé části vlétli Severočeši ještě aktivněji než do té první a hned se to projevilo v 22. minutě, kdy Trávníček využil početní výhodu. I další příležitosti si připsala druhá formace domácích, ale Štůrala zlikvidoval šance Trávníčka i Martynka.

V 31. minutě se už štírek Martynek dočkal, když zužitkoval krásnou Pavlíkovu přihrávku před prázdnou branku.

O 21 vteřin později překonal hostujícího brankáře lehkou střelou Hořava a vyhnal ho z branky, jeho místo zaujal Kašík. Zlínští prověřili Januse až v 35. minutě, když Veselý našel Ondráčka, ten však v jasné příležitosti selhal.

Třetí část už oba týmy hrály ve volnějším tempu, ale to nic neměnilo na tom, že Litvínovští chtěli dále hrát aktivní útočný hokej, žádnou branku však nepřidali.

Naopak mohli inkasovat, to když v 53. minutě ujížděl na Januse Vlach, ale slovenský brankář se roztáhl na brankové čáře a výtečně betonem zakročil proti forhendové kličce. Hned při své soutěžní premiéře v litvínovském dresu tak udržel nulu.

1. kolo hokejové extraligy

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Kubát (Hanzl, Martynek), 22. Trávníček (Martynek), 31. Martynek (Pavlík, Hanzl), 32. M. Hořava ml. Rozhodčí: Pešina, Šír - Hlavatý, Lukš. Vyloučení: 4:7, navíc Cibák a Roman Vlach (oba Zlín) oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4864.

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 39. Chmielewski (Plíhal, Jašek), 60. Orsava, 60. Dravecký (Polanský). Rozhodčí: Hodek, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5110.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Hossa, 12. Kratěna (Lev), 16. Bližňák (Kadlec, Lev), 30. Preisinger (Schleiss, Kadlec), 50. Lev (Kratěna, Bližňák) - 17. Duda (T. Rachůnek, Marosz). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 6667.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. D. Výborný, 60. Urban (M. Látal) - 13. Marcinko (Divíšek, Rolinek). Rozhodčí: Šindler, Souček - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3920.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Koreis), 12. J. Hruška (Ostřížek, Kováčik), 18. Ostřížek (Kuboš), 33. Ostřížek, 48. Vondráček (Koreis, Burian) - 3. Radivojevič (P. Jelínek), 39. Vampola (Řepík, Ševc). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno)

HC Sparta Praha - HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Sabolič (Kumstát, Pech), 20. J. Hlinka (Réway, Polášek), 30. Netík, 53. Cingel (Forman, Čajkovský) - 42. Eberle (Vodný). Rozhodčí: Polák, R. Čech - Hynek, Belko. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5315.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Steel 3:4sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Ihnačák (K. Pilař, Courchaine), 38. J. Kudrna (T. Knotek, K. Pilař), 45. Pláněk (Vydarený, Bednář) - 10. Vandas (Balán), 27. Olesz (Štencel), 43. Balán (Vandas), rozhodující nájezd Olesz. Rozhodčí: Hrubý, Fraňo - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4923.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...