Hokejová extraliga: Plzeň přejela Litvínov 5:1 a boduje podesáté v řadě

20:32
PLZEŇ - Hokejisté Plzně porazili ve 27. extraligovém kole Litvínov 5:1 a prodloužili svoji bodovou sérii na deset utkání. O výhře rozhodli Západočeši třemi brankami v první třetině, hosté v ofenzivně laděném souboji neproměňovali gólové příležitosti a prohráli již třetí z posledních čtyř zápasů. V plzeňském dresu se blýskl brankou a dvěma asistencemi útočník Miroslav Indrák.

Radost Plzně z vítězného zápasu. foto: ČTK

Domácí sice měli v úvodu možnost hrát přesilovku, ale nejprve musel po zaváhání při rozehrávce zastavit Hüblovu šanci gólman Svoboda. Vzápětí už se ujali vedení Indiáni, když svůj dravý průnik úspěšně zakončil Indrák. Poté opět selhala plzeňská defenziva, Černý ovšem svoji příležitost neproměnil. V 10. minutě už liknavost domácích beků potrestal po samostatném úniku Vandas vyrovnáním na 1:1.

Slovenský útočník mohl za chvíli strhnout vedení na stranu Litvínova, ale Svoboda svůj tým podržel a udeřilo na druhé straně, když nedisciplinovanosti hostů využil při dlouhé přesilovce pět na tři ke skórování před brankou nekrytý Mertl. O necelé dvě minuty později navíc po ideální přihrávce Kracíka od zadního mantinelu zvýšil střelou z pravého kruhu na 3:1 Jakub Kindl.

Hosté ve snaze zkorigovat nepříznivý výsledek začali v úvodu prostřední části riskovat, ale již ve 22. minutě po rychlé Chalupově akci zvýšil pohotovou dorážkou na 4:1 Petr Straka. Ofenzivně hrající Vervě nepomohly k návratu do utkání dvě přesilové hry v rychlém sledu a naopak ve 32. minutě inkasovala během oslabení popáté poté, co poprvé v tuzemské nejvyšší soutěži skóroval Jones a vyhnal gólmana Soukupa na střídačku.

Americký bek následně během plzeňského náporu minul odkrytou branku a krátce před druhou sirénou po přesně načasované zadovce Kracíka pálil Petr Straka zblízka jen do náruče náhradníka Kantora.

Fanoušci Plzně se radují.
Zleva Richard Jarůšek ze Sparty a Jan Ščotka z Pardubic.

Do závěrečné třetiny vstoupili znovu aktivněji Litvínovští, ale Doudera tečovanou střelou trefil jen horní tyč a Hanzl po rychlém objetí napálil levou tyč. Domácí poté nezužitkovali krátkou přesilovku čtyři na tři a po jejím uplynutí ujel do brejku Černý, jenže bekhendem zakončil opět jen do brankové konstrukce. Pak už převzali iniciativu Indiáni, jenže hosty uchránil od většího debaklu Kantor, když lapačkou zastavil nájezd Gulaše a z trestné lavice se vracející Denis Kindl neuspěl po bekhendovém blafáku.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Indrák (Gulaš, Kratěna), 16. Mertl (Indrák, Kratěna), 17. J. Kindl (Kracík), 22. P. Straka (M. Chalupa), 32. Jones (Indrák, Stach) - 10. Vandas (L. Doudera). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc K. Pilař 5 min. a do konce utkání, Jurčík 10 min. (oba Litvínov). Využití: 2:0. Diváci: 6606.

HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. A. Zeman (Čachotský), 29. A. Zeman (Čachotský), 37. T. Kubalík (Skořepa, D. Kajínek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc J. Říha (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4121.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Ordoš (P. Jelínek), 4. P. Jelínek (Kvapil, Ordoš), 6. Kvapil (Bakoš), 36. Jánošík, rozhodující sam. nájezd Redenbach - 17. Cingel (Graňák), 37. Cingel, 39. Červený (Jaroslav Bednář, Koukal), 43. Cibulskis (Červený, Cingel). Rozhodčí: Hradil, M. Sýkora - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4794.

HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. P. Zdráhal (Kolouch, Kucsera), 33. O. Roman (D. Květoň), 35. Lev (Baranka, Bartovič), 45. Lev (Klok), 50. Sloboda (T. Jáchym, Kurovský). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, navíc Tomi (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5958.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 45. Rolinek (P. Sýkora) - 32. Forman (Z. Michálek, J. Hlinka), 50. A. Kudrna (Smejkal), 55. Jarůšek (P. Vrána, Říčka), 59. J. Hlinka (Kumstát). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Barvíř, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Cardwell - Uher oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8560.