Pardubice se po třech porážkách vzchopily ve Zlíně, Kometa porazila Boleslav

20:32aktualizováno  21:25
PRAHA - Hokejová extraliga měla v úterý na programu dva zápasy. Pardubicím se v dohrávce 6. kola podařilo uspět ve Zlíně, v Brně se zase radovala domácí Kometa, která zvládla utkání s Mladou Boleslaví.

Hráči Pardubic se radují z gólu. foto: ČTK

Více ze hry mohli mít ve Zlíně, kam přijely Pardubice, na začátku utkání domácí, první přesilová hra se jim ale vůbec nepovedla. Hosté se při své početní výhodě dostali do tlaku.

Zlín se sice v oslabení ubránil, když Rolinkovu dorážku zneškodnil Kašík, jenže hned po návratu Romana Vlacha z trestné lavice Dynamo udeřilo. Gregorcovu střelu z mezikruží nešťastně tečoval do vlastní sítě domácí bek.

Zlín měl možnost vyrovnat při Tomáškově vyloučení, ale nedařilo se mu. A tak se znovu radovali Východočeši, kdy z dorážky propálil Kašíka Ščotka. Berani nevyužili ke snížení ani třetí přesilovou hru.

Hlasy trenérů

Rostislav Vlach (Zlín): „Hráčům nemůžeme nic vytýkat, nasazení bylo dobré a soupeře jsme přestříleli. Problémy nám dlouhodobě dělá koncovka. Dnes jsme navíc ještě dostali hned v první třetině dva góly. Šance jsme měli, ale gól jsme zase nevstřelili. Pardubice vytěžily z minima maximum a vyhrály.“

Marek Zadina (Pardubice): „My jsme sem jeli vyhrát, zároveň jsme však věděli, že to bude extra těžký zápas. Měli jsme dobrý vstup do utkání a vedli jsme o dva góly. Poté ale byli domácí lepší, snažili se forčekovat a zlepšili pohyb. Nás podržel brankář, ale inkasovaným gólem se zvedly soupeřovy možnosti. Naši hráči ale obětavostí a srdíčkem dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce, za což jim děkuji. Dnes to oddřeli.“

Ve druhé části byli Zlínští jasně lepší, ovšem Kubiš v úniku neuspěl, následně dosažená branka zase neplatila pro postavení útočícího hráče v brankovišti a snížit nedokázal svou dělovkou ani Maruna.

Poté se činil brankář Kašík, když nejprve zasáhl proti nešťastné teči svého spoluhráče Bukartse, následně uspěl proti Tomáškovi.

Třetí dějství už načali domácí gólově, když Petr Holík vyjel zpoza branky a našel na kruhu osamoceného Bukartse, pro kterého nebyl problém poslat puk do odkryté branky. Dvougólový náskok mohli hostům vrátit Sýkora a Redenbach.

Poté se zvyšoval tlak domácích, jenomže Vlachovu nabídku na srovnání nedokázal využít Ondráček, jenž i při svém dalším pokusu mířil příliš vysoko.

Velikou možnost měl domácí forvard i v 56. minutě, jenomže střela do poloprázdné branky mu nesedla a dezorientovaného Maxwella nepřekonal.

Necelou minutu před koncem vyhodil puk mimo mantinely Marcinko, Zlínu tak nabídl možnost hry v šesti proti čtyřem.

Odvolání Kašíka ale rychle zužitkovali hosté a už po pěti sekundách se trefil do odkryté branky Rolinek.

Dohrávka 6. kola hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Bukarts (P. Holík) - 8. Gregorc (Redenbach), 17. Ščotka (Nahodil), 60. Rolinek. Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3218.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Popelka, Cibák. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, M. Šeda, Ščotka, Nedbal, L. Havlík - J. Svoboda, Tomášek, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Nahodil, Voženílek - Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.

Dva góly Dočekala nasměrovaly Brno k výhře

Brňané se snažili od úvodních minut proti Boleslavi o aktivní útočný hokej. Záměr jim ale v první třetině příliš nevycházel, neboť Mladá Boleslav dobře bránila střední pásmo a po zisku kotouče těžila z rychlých protiútoků.

V brance Komety za zraněného Čiliaka zaskočil Falter, který měl v první třetině hodně práce.

Karel Beran (Brno): „Čekali jsme kvalitního soupeře. Napovídaly to i sestřihy z předcházejících utkání Mladé Boleslavi. Věděli jsme, že je protivník hodně aktivní a napadá dvěma až třemi hráči. Což se potvrdilo v brejkových situacích, které jsme nestačili pochytávat. Důležitým momentem byl nevyužitý nájezd soupeře, další vyloženou šanci chytil Falter. V první třetině jsme dali po odvážném průniku Káni mezi tři hráče první gól. Ve druhé třetině jsme zachytávali brejkové situace soupeře a odskočili na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali. Ocenění zaslouží brankář Falter, který nás podržel a potvrdil svoje kvality.“

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): „Nevstoupili jsme do utkání až tak špatně. Jeli jsme do Brna s velkou pokorou, protože jsme věděli, že soupeř chce být v jiných pozicích, než se nachází. A tu sílu má. Bohužel jsme neproměnili velmi tutovou šanci, kterou jsme měli. Naopak jsme inkasovali gól. Naši nejlepší třetinu jsme prohráli 0:1. Dalším klíčovým okamžikem byla nevyužitá naše přesilovka pět na tři, kdy jsme netrefili prázdnou branku. Třetí gól s přispěním brusle našeho hráče jen podtrhl smolné utkání. Nechci se vymlouvat, ale výsledek neodpovídá tomu, co se odehrávalo na ledě. Mrzí mě, že jsme si v poslední třetině nevytvořili tlak, kterým bychom mohli zápas zdramatizovat.“

Už v šesté minutě Hykovi při pokusu o blafák v posledním okamžiku utekl kotouč. O chvíli později neproměnil sólo Jarůšek a Falter chytil také nebezpečné střely Musila, Hyky a Bárty.

V zakončení byli Brňané přesnější. V osmé minutě se podařilo po Čermákově přihrávce Káňovi protlačit kotouč za Rittichova záda.

Ve druhé třetině už převzali režii zápasu do svých rukou domácí hokejisté. Větší agresivitou v osobních soubojích získali územní převahu.

Ve 26. minutě vybojoval kotouč u hrazení Svoboda, po jehož přihrávce z prostoru za brankou pohotově vystřelil Dočekal a překvapil brankáře Ritticha.

Mladá Boleslav zápolila s přesností v koncovce a propásla ve druhé třetině i přesilovku pět na tři. Ke Kometě se přiklonilo i štěstí při třetí brance.

Svoboda vyhrál v útočné třetině vhazování a Dočekalova střela mimo branku se od brusle Trončinského odrazila do branky hostů.

Snaha boleslavských hokejistů o zvrat ztroskotala v poslední třetině na zbytečných vyloučeních. Pozorně hrající Kometa soupeři už nepovolila ani korekci výsledku.

Naopak střelec zápasu Dočekal měl ještě další dvě vyložení příležitosti ke zvýšení náskoku, na hattrick ale nedosáhl.

24. kolo hokejové extraligy

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Káňa II (L. Čermák, T. Kaberle), 26. Dočekal (T. Svoboda), 35. Dočekal (T. Svoboda). Rozhodčí: Lacina, Šír - Frodl, Skopal. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 7111.

Kometa Brno: Falter - Kuboš, T. Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - T. Svoboda, Dočekal, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, D. Výborný, L. Pabiška - M. Látal, Žejdl, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Bárta, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.