Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Draisaitl léčí Pardubice. Pod vedením nového kouče zvládlo Dynamo i derby

20:33aktualizováno  21:12
PARDUBICE - Hokejisté Pardubic zvítězili ve východočeském derby nad Hradcem Králové 3:2 a pod novým trenérem Peterem Draisaitlem, který Mountfield ještě na začátku sezony vedl, vyhrály i druhý zápas. Hradec v utkání dvakrát vedl, ale Pardubice dokázaly ve třetí části díky druhé brance Petra Sýkory v 58. minutě otočit stav. Pardubice tak v derby uspěly po čtyřech prohrách.

Pardubický útočník Petr Sýkora (vlevo) se raduje z vítězného gólu. foto: ČTK

Lépe do zápasu vstoupili domácí a hned v prvním střídání promarnil gólovou šanci Nahodil. I nadále bylo dopředu aktivnější Dynamo, ale Kacetl pomohl svému týmu úvodní nápor ustát.

Hradec se osmělil po šanci Pavlíka, který se protáhl za obranu, ale Maxwella nepřekonal. V přesilovce pak osamocený Honejsek mířil jen do betonů pardubického brankáře.

I při další výhodě byl Mountfield blízko gólu, když Maxwellovi propadla Hronkova střela. Nikdo z hostujících hráčů ale nezareagoval včas.

Hlasy trenérů

Peter Draisaitl (Pardubice): „Byl to víceméně vyrovnaný zápas. Odevzdali jsme dva góly, které vůbec nemusely padnout. Byly tam pak ještě nějaké závary v naší třetině, toho se ale jen tak asi nezbavíme. Co se týče týmu obecně, tak musíme zapracovat na tom, abychom to, co si řekneme, plnili po celých 60 minut. Dopouštěli jsme se nesmyslných chyb, začali jsme ztrácet puky a z toho pramenily velké šance soupeře. Musíme tým stabilizovat, abychom nezačali během hry spekulovat a vymýšlet nesmysly, na které nemáme.“

Vladimír Kýhos (Hradec Králové): „Byl to zápas plný vzrušení, soubojů a šancí. Já jsem viděl utkání Pardubic v Brně a popravdě jsem se trošku obával, protože tam hrály fakt výborně. Myslím, že jsme se dobře připravili a v první třetině jsme soupeře do moc šancí nepustili. V dalším průběhu byly možnosti před oběma brankami. Můj názor je, že by zápasu slušela remíza, ale udělali jsme chybu po buly a Pardubice už vedení udržely. Diváci si na obou stranách přišli na svoje, ti naši jsou bohužel smutnější.“

Obdobnou potíž řešil také Kacetl, který neudržel ránu Štajnocha a kotouč odskákal jen kousek vedle tyče. V závěru druhé části vystihl rozehrávku Orsava, ovšem zamířil jen do Kacetlovy lapačky.

Nástup do druhé části vyšel lépe hostům a poprvé se v derby měnilo skóre. Frühauf dostal prostor na levém křídle a tvrdou ranou z dálky překonal Maxwella.

Pardubice chtěly rychle odpovědět a v krátkém sledu se do šancí dostali Tomášek a Orsava. Hradecký gólman dlouho odolával, ale ve 29. minutě už nestačil na přesilovkovou ránu Sýkory.

Na derby nezvykle klidný průběh pak „rozčísla“ šance Courchaina, který ujel obráncům, ovšem v zakončení neuspěl.

Mnohem lépe si vedl na konci druhé části Dej, když v oslabení vystihl Maxwellovu rozehrávku a střelou k tyči vrátil Hradci vedení.

Těsný náskok hostům vydržel do 47. minuty, kdy si kotouč před brankou našel Rapáč a trefil mezírku mezi betony hradeckého brankáře.

Obrat Dynama mohl dokonat Sýkora, jenže dvakrát mu v solidní pozici nevyšla jeho obávaná střela z voleje.

Gólovou šanci pak v 54. minutě zahodil Honejsek, když netrefil opuštěnou horní polovinu branky. Maxwell si následně poradil i s přečíslením tří proti jednomu a zakončením Deje.

Zápas tak v 58. minutě rozhodl Sýkora, který svým druhým gólem poslal Dynamo poprvé v zápase do vedení.

Na první výhře Pardubic po čtyřech porážkách v derby za sebou nezměnila nic ani hra Mountfieldu bez brankáře a šance Courchaina.

Radivojevič překonal rekord v asistencích

Útočník Liberce Branko Radivojevič prožil v neděli mimořádně úspěšné odpoledne: Tygři vyhráli v Karlových Varech vysoko 7:2 a slovenský forvard se podílel na všech brankách svého týmu! Šestkrát asistoval, čímž stanovil nový rekord, a navrch přidal jednu branku.

Za vedoucím týmem extraligy supí Sparta, která uspěla v Mladé Boleslavi a ztrácí na čelo deset bodů. Tápe naopak Brno pod vedením trenéra Aloise Hadamczika, padlo potřetí v řadě.

39. kolo hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:7 (1:2, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 12. I. Rachůnek, 24. Gorčík (Huna) - 7. Radivojevič (Bakoš), 18. Vampola (Radivojevič, Bakoš), 23. Lakatoš (Bakoš, Radivojevič), 46. Bulíř (Radivojevič), 48. Bulíř (Radivojevič), 50. P. Jelínek (Šimek, Radivojevič), 52. Vitásek (Radivojevič, Bakoš). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6, navíc Gulaši 10. Využití: 0:3. Diváci: 2673.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 5:4sn (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Sloboda (Burger, P. Zdráhal), 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka), 50. Štich (Burger, P. Zdráhal), 55. Balán (Vandas, Philipp), rozhodující nájezd Štencel - 19. Martynek (R. Hanzl), 27. J. Doležal (Válek), 34. Piroš (M. Hořava), 58. Reichel (M. Hořava, Piroš). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Bryška, Skopal. Vyloučení: 3:3, navíc Trávníček (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4283.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Říčka (O. Veselý, Bukarts), 25. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 52. Bukarts (P. Holík, Říčka), 57. F. Čech (Čachotský) - 21. J. Hruška (Ton). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6322.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2p (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Mikuš (Buc, Skrbek) - 40. Kopecký (Galvas, Polanský), 63. Marek Růžička. Rozhodčí: R. Čech, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Kopecký (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5123.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. P. Sýkora (Štajnoch, Redenbach), 47. Rapáč (Nahodil, Orsava), 58. P. Sýkora (Marcinko, Redenbach) - 22. Frühauf (Pilař, Ihnacak), 39. Dej. Rozhodčí: Wiegand (Švýc.), Fraňo - Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Červenka (Jánošík, Tomica), 19. Kämpf (Sklenář, Ölvecký), 27. Jánošík (D. Květoň), 41. Červenka (Vondrka) - 9. Hrňa (Lev), 29. T. Svoboda z trestného střílení, 44. Preisinger (Polívka). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4621.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávka: 24. Hamilton (Klimek), 36. Netík. Rozhodčí: R. Svoboda, Hribik - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4128.