Třinec si snadno smlsnul na Slavii, sešívaní prohloubili nevídanou krizi

18:37aktualizováno  20:14
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Třince v nedělním utkání 37. kola podle očekávání přesvědčivě porazili Slavii 5:2. Souboj lídra s posledním sice střelecky načal hostující Jaroslav Bednář, ale papírovým předpokladům Třinec učinil zadost pěti góly během čtrnácti minut.

Radost hráčů Třince z gólu. foto: ČTK

Slavia v první části nepřipomínala extraligového otloukánka. Kouč Dušan Gregor v její sestavě po posledním debaklu v Mladé Boleslavi vynechal pět jmen a tým byl v úvodní desetiminutovce na ledě favorita aktivnější. Už po dvaceti sekundách snad pětkrát z brankoviště puk dorážel Stránský, ale Hrubce nepřetlačil.

Zleva Jan Stránský (Slavia), Šimon Hrubec a Erik Hrňa (oba Třinec).
Radost hráčů Třince z gólu.
Jiří Polanský.
Obrazovka s počtem diváků.

Domácí sice ihned kontrovali únikem Adamského, ten však po bekhendové kličce už nestihl puk zvednout přes beton roztaženého Furcha.

Jinak ale Třinec po většinu první třetiny působil malátně. Jakoby se Ocelářům nechtělo jít proti nejslabšímu týmu až za práh bolesti a v osmé minutě je vytrestal Bednář, který Hrubce v přesilové hře znehybnil přesnou trefou nad levé rameno.

Hlasy trenérů

Václav Varaďa (Třinec): "My jsme do zápasu vstoupili vlažně. Byly tam šance Slavie, které jsme nějak přestáli, naše hra nebyla dobrá. Ke konci třetiny jsme vyrovnali a do druhé třetiny přišlo na led z naší kabiny jiné mužstvo. Branky nám napadaly, se štěstím i po odrazech, ale štěstí se teďka přiklání k nám. Za 5:1 už jsme si to ohlídali a snažili jsme se hlavně neinkasovat, aby se Slavia nenadechla."

Dušan Gregor (Slavia): "Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostali jsme se do vedení, o které jsme ale přišli pět sekund před koncem první třetiny. To jsou chyby, které se nedají pochopit. Ve druhé třetině zase výpadky a chyby, které nás stály zápas. Ale vážím si, že hráči to nezabalili, trošku se zvedli a jsem rád, že jsme ten zápas nějak dohráli. Třinec v závěru trošku povolil a hrál to, co potřeboval. Pro nás je to teď soupeř z kategorii těžko zdolatelných."

Slezany probudila vyrovnávací branka Ciencialy, který pět sekund před koncem první části vyzrál na Furcha kličkou do bekhendu. Hosté přišli o náskok a zřejmě i o víru, že by v Třinci mohli obstát. V prostřední části se to na ně sesypalo.

Hrňa ve 24. minutě pohotovou střelou k tyči otočil skóre a Slavia si kalich hořkosti do dna vypila při třetím gólu, který byl klasickým vlastencem: zpětnou přihrávku Marka Růžičky Poletín smolně nasměroval do brusle spoluhráče Valacha, od níž se puk odrazil do branky.

Oceláři se uklidnili a utěšeně navyšovali výsledek. Polanský se po čtyřgólové kanonádě v Brně trefil i doma a bekhendem zakončil průnik Draveckého a v přesilovce se prosadil technickou střelou z pravé strany opět Hrňa. Po pátém gólu během čtrnácti minut Furch utekl z brány.

Třinec se se čtyřgólovým náskokem spokojil a znovu začal hrát více na krásu. Slavia zbytek zápasu nevypustila a usilovala alespoň o snížení.

Blízko byl Kolář, ale po sólu těsně minul tyč. Za snahu byli hosté kuriózně odměněni osm minut před koncem, když Stránského nahození z půlky hřiště o mantinel nabral směr na třineckou branku a pomalu letící puk Hrubcovi proklouzl pod lapačkou.

37. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Cienciala (Rufer, Marek Růžička), 24. Hrňa (Žejdl, Orsava), 26. Marek Růžička, 31. Polanský (Dravecký, Adamský), 34. Hrňa (Nosek, Plíhal) - 9. Bednář (Sklenář), 52. Stránský (Divíšek, Poletín). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5068.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 23. Vachovec (Balán), 34. Balán z trestného střílení - 41. T. Zohorna (Marcinko, Píša), 48. Nahodil (Kaut, Ščotka), 52. Marcinko (P. Sýkora, Benák). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3745.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:1sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Schleiss (Lev, Boháč), rozhodující sam. nájezd Johnson - 57. Patera (Buc). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc Cibák 10 min. a Jaroměřský (oba Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4912.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Rolinek, Ďaloga), 10. Rolinek (Kumstát, Barinka), 35. Kumstát (Rolinek, Švrček), 60. Pech - 17. Huna (Malec, Roman), 29. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváci: 4678.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2p (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Jurčík (Martynek, T. Pavelka), 18. Jánský (Hübl, Ručinský), 64. Lukeš (Petružálek) - 6. Filippi, 46. Vampola (Radivojevič). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 4158.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4p (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (M. Látal) - 4. Ptáček (J. Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, H. Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Dlapa). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4020.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Kubiš (Holík, Kotvan), 47. F. Čech (Kubiš, Říčka), 50. Matějíček (Žižka, Čajánek). Rozhodčí: Polák, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 3975.