Sparta zostudila brněnskou Kometu, na půdě rivala triumfovala 8:2

17:39aktualizováno  20:54
BRNO/PRAHA - Hokejisté Sparty Praha zvítězili ve 32. kole extraligy v Brně nad domácí Kometou vysoko 8:2. Po klopýtnutí Litvínova v Hradci Králové se Pražané dostali na druhé místo v tabulce. Sparta o své druhé výhře v hale Rondo rozhodla ve třetí třetině, ve které pětkrát skórovala.

Sparťané se radují ze vstřelené branky. Budou i v O2 aréně před dostatečnou kulisou? foto: Anna Vavríková, MAFRA

Oba celky vsadily hned v úvodu zápasu na otevřenou útočnou partii, v rychlém hokeji si počínala v koncovce aktivněji Sparta. Většinu střeleckých pokusů od modré čáry stačili v úvodní třetině blokovat domácí zadáci. Zbytek pochytal brankář Falter, který ale při přesilovce Sparty nestačil v 19. minutě reagovat na střelu obránce Barinky.

Hlasy trenérů

Karel Beran (Brno): "Se soupeřem jsme drželi po dvě třetiny krok. Bojovností a dobrou hrou v přesilovkách jsme po dvou inkasovaných brankách vyrovnali. Bohužel jsme zbytečně rychle inkasovali třetí branku. Po ní jsme propásli při více než minutové přesilovce pět na tři šanci srovnat skóre a vrátit se do utkání. Ve třetí třetině jsme nezvládli začátek a po třech inkasovaných brankách už bylo proti silné Spartě těžké dotahovat její náskok."

Zdeněk Moták (Sparta): "Po dvě třetiny bylo utkání vyrovnané. Už tradičně jsme přišli při oslabeních o dvoubrankový náskok. Z mého pohledu byla velmi důležitá rychlá třetí branka, která měla významný vliv na další vývoj zápasu. Po ní jsme získali více klidu. O výsledku definitivně rozhodly naše rychlé góly v počátku třetí třetiny. Po nich jsme už byli lepší a hráli jsme to, co jsme potřebovali. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené."

Sparta přidala ve 25. minutě s dávkou štěstí druhý gól, když odraženou střelu Rolinka od zadního mantinelu si Falter srazil do branky. Kometa po inkasovaném gólu zvýšila bojovnost a důraz v osobních soubojích.

Nervozita vyvrcholila v boxerskou vložku mezi domácím Káňou a Buchtelem. Brňané využili dvě přesilovky a po brankách obránců Kempného a Ptáčka, jehož střelu si srazil do vlastní sítě Klimek, srovnali skóre.

Brňané se nechali strhnout útočným hokejem, na což doplatili. Z rychlého brejku po Pechově přesné přihrávce vrátil ve 35. minutě Spartě jednobrankový náskok Rolinek. Pražané v závěrečné třetině místo bránění náskoku dali přednost nátlakové hře, kterou přinutili soupeře k hrubým chybám.

Po brankách Formana, Saboliče a Cingela za pouhých 117 sekund dostal zápas jednoznačný charakter.

Zdecimovaná Kometa inkasovala další góly z hole Cingela a Pecha, který se prosadil dokonce při přesilovce domácích. Brno si tak připsalo ve vzájemných duelech se Spartou na domácím ledě po předcházející prohře 1:8 další debakl.

Slavia zabrala, Třinci vystřelil vítězství Adamský

Pražská Slavia dokázala po devíti zápasech konečně zvítězit. Sešívaní na domácí půdě přemohli Vítkovice 4:3 po samostatný nájezdech. Ten rozhodující proměnil útočník Jaroslav Bednář.

Uspěl i Třinec, jenž zůstává suverénně v čele tabulky. V domácí Werk aréně čelili Oceláři rozjeté Plzni, ale Západočechům příliš naděje nedopřáli. Už po první třetině vedl Třinec 2:0, nakonec zvítězil 4:1 i díky hattricku Martina Adamského.

32. kolo hokejové extraligy

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:8 (0:1, 2:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 27. Kempný (J. Hruška, Ptáček), 33. Ptáček (Ton, V. Němec) - 19. Barinka (Pech, J. Mikuš), 25. Rolinek (Kumstát, Pech), 35. Rolinek (Pech, Piskáček), 43. Forman (Cingel), 45. Sabolič (Pech, Kumstát), 45. Cingel (Ďaloga, J. Mikuš), 52. Cingel (Forman, Piskáček), 60. Pech. Rozhodčí: Mikula, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Adamský (Klepiš, Roth), 4. Adamský (Roth), 39. Hrňa (Kreps), 45. Adamský - 24. Johnson (J. Sýkora, Kadlec). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6, navíc Klepiš (Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:3sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Vlasák (Poletín), 29. Stránský (J. Doležal, Divíšek), 44. J. Novák (Kolář, Sklenář), rozhodující sam. nájezd Bednář - 27. Vandas (Kovář, Stehlík), 38. J. Káňa (Olesz), 55. Svačina (Stehlík). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:1. Diváci: 4010.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Köhler (Marušák, Leška), 19. Roman Vlach (Říčka), 34. Matějíček (Holík, Čajánek) - 11. Gregorc (P. Sýkora, Čáslava), 38. Čáslava (T. Zohorna). Rozhodčí: Souček, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9, navíc Čajánek - Nahodil oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6102.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Škůrek (Herman, Laš), 40. Vyrůbalík (Zuzin). Rozhodčí: Homola, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. M. Látal (Broš, Klimenta), 6. Stříteský (Mikulík, Lenc), 55. D. Výborný (Trončinský), 57. Trončinský (M. Látal), 58. Pacovský (M. Látal) - 30. Duda (R. Hruška, Sičák). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5, navíc Bičánek 5 min. a do konce utkání, Skuhravý, Balán (všichni K. Vary), Žabka (M. Boleslav) všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3640.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Šimánek, Vydarený), 18. Jank (Červený) - 6. Jánský (Kubát, Hübl). Rozhodčí: Fraňo, T. Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 6:4, navíc Vantuch (Hradec) 10 min. Bez využití. Diváci: 5781.