Oceláři vyhráli ve Varech a znovu vévodí extralize, Litvínov nedal ani gól

18:52aktualizováno  20:28
PRAHA - Hokejisté Třince zvítězili ve 21. kole hokejové extraligy na ledě Karlových Varů 4:2 a znovu poskočili do čela extraligové tabulky. Litvínov, jejich hlavní konkurent, totiž nedal doma Slavii ani gól a padl 0:1.

Zleva Martin Adamský, Jiří Polanský a Zbyněk Irgl (všichni z Třince) se radují ze čtvrté branky. foto: ČTK

Hosté z Třince, kteří v Karlových Varech končili třízápasovou pouť po halách soupeřů, začali duel s Energií lépe. Ve čtvrté minutě Západočeši propadli ve středním pásmu a při přečíslení dvou na jednoho se ranou bez přípravy trefil Hrňa.

Hlasy trenérů

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Chtěl bych dnes především poděkovat našemu mužstvu, byl to jeden z našich nejlepších výkonů. Bohužel to, co se stalo v první třetině, se stalo. A ovlivnilo to zápas. I za nepříznivého stavu jsme si přesto vytvořili spoustu příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Snažili jsme se až do konce se zápasem něco udělat, ale Třinec v poslední třetině více bránil a už jsme si tolik šancí nevytvořili. Přes kvalitní výkon tři body bohužel nemáme."

Jiří Kalous (Třinec): "Byl to nesmírně těžký zápas. O výsledku rozhodla první třetina, kdy se nám podařilo využít přesilové hry a potom jsme již obrovskou bojovností utkání dotáhli do vítězného konce. Jsme velmi rádi za tři body."

Už v osmé minutě bylo ovšem srovnáno. Z vyloučení Rákose uběhlo jen několik vteřin, když nahození Redlihse šikovně za Hrubcova záda tečoval Radim Hruška.

Karlovarští povzbuzeni vyrovnávací brankou se dokonce ujali poté ve 13. minutě vedení, kdy hostující obranou zapomenutý Heizer vymíchal Hrubce v třinecké brance.

Zásadní moment úvodní třetiny i celého duelu však přišel o chvilku později: Jan Tomeček krosčekem způsobil Orsavovi krvavé zranění, za což dostal trest na pět minut a do konce utkání.

V poskytnuté výhodě Třinec trestal a zcela otočil vývoj zápasu. Sám postižený vyrovnal o minutu později, v 16. minutě otočil skóre Adamský a aby toho nebylo pro Energetiky málo, dostali hosté v téže minutě možnost hrát dvě minuty přesilovou hru pět na tři.

Třinec využil Noskem až tu následnou ve čtyřech proti třem při vyloučení Orsavy. Na úvod druhé třetiny mohl domácí vrátit do zápasu Radim Hruška, ale zcela sám přestřelil branku. Slezané byli i přes dvoubrankový náskok aktivnějším týmem.

Jedinečnou příležitost k navýšení skóre měl navrátilec z Olomouce Hrňa a zejména Rufer, který při samostatném nájezdu však na Závorku nevyzrál.

Na druhé straně příležitosti Kverky a Dudy vychytal Hrubec, který potvrdil svou reprezentační formu. Závěr zápasu si Oceláři již zkušeně pohlídali. Hráčům z lázeňského města nepomohla k úpravě výsledku ani přes dvě minuty trvající závěrečná power play.

Verva klopýtla podruhé v řadě

Po pátečním krachu na půdě utrápeného mistra neuspěli hokejisté Litvínova ani na domácím hřišti. Slavii sice přestříleli, ale Pražanům stačila k plnému bodovému zisku i jediná Tomicova trefa z jedenácté minuty.

Sparta odmítla možnost přiblížit se k vedoucímu dvojici, jelikož na vlastním ledě podlehla Zlínu po prodloužení. Neuspěl ani čtvrtý Mountfield, jenž prohrál v Mladé Boleslavi 1:4.

21. kolo hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:4 (2:4, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. R. Hruška (Redlihs, Balán), 13. Heizer - 4. Hrňa (Orsava, Roth), 15. Orsava (Kreps), 16. Adamský (Nosek, Polanský), 18. Nosek (Roth, Kreps). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc J. Tomeček (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 3609.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 17. Mozík (Kašpařík), 20. Pletka (Kratěna, Johnson), 59. Simon (Pulpán) - 27. J. Káňa II (Dujsík, Honejsek), 34. Burian, 49. P. Ton (J. Hruška, V. Němec), 58. Vondráček (Burian), 60. Vondráček (Kempný). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 6232.

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Majeský (Vyrůbalík, Rác), 31. Laš (Zuzin, Vyrůbalík), 32. R. Dlouhý (Kucharczyk, J. Knotek), 60. Cibák (Herman) - 26. T. Svoboda (Svačina). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5320.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 3:4p (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Réway (Buchtele, J. Mikuš), 19. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 56. Cingel (Sabolič) - 4. Roman Vlach z trestného střílení, 24. Marušák (Leška), 56. Kotvan (O. Veselý), 61. Čajánek (Žižka). Rozhodčí: Homola, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Diváci: 5623.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 11. Tomica (Vlasák, Bednář). Rozhodčí: Turčan, Souček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:10. Bez využití. Diváci: 5965.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 31. P. Sýkora (Píša, T. Zohorna), 44. Čáslava - 10. Filippi (Valský), 11. Valský (Filippi, Radivojevič), 37. Valský (Radivojevič, Výtisk), 48. Kolmann (Bartek, P. Jelínek), 58. Bartek (Filippi). Rozhodčí: Šindler, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5, navíc Marcinko 10 min. - Lašák do konce utkání (trest ve hře). Využití: 1:2. Diváci: 8852.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branka a nahrávka: 23. Pacovský (Robar), 50. Mikulík (Klimenta), 60. Lenc (D. Výborný), 60. Trška - 57. Kukumberg (Šimánek). Rozhodčí: Fraňo, Wehrli (Švýc.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc M. Látal - Valcourt oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3780.