Liberec navýšil náskok v čele extraligy, třinečtí trenéři po debaklu rezignovali

19:06aktualizováno  21:17
OSTRAVA - Hokejisté Liberce porazili v 18. kole extraligy Mladou Boleslav 6:4 a vedou tabulku už o čtyři body před Plzní a Spartou. Bílí Tygři bodovali posedmé za sebou a pošesté v této sérii vyhráli. Vítěznou trefu obstaral ve 43. minutě při vlastním oslabení Petr Jelínek.

Zleva liberecký obránce Martin Ševc, útočník Michal Řepík a obránce Radim Šimek se radují z druhého gólu. foto: ČTK

Utkání začalo velmi svižně a první šanci měl domácí Řepík. Hosté odpověděli možností Klimenty. Velikou příležitost si v osmé minutě vypracoval hostující Pabiška, který obkroužil branku a už se téměř radoval z gólu.

Schwarz, který nahradil v liberecké brance zdravotně indisponovaného Lašáka, se ale stihl bleskově přesunout.

O minutu později obral Krenželok o puk chybujícího Hyku a z mezikruží překonal poprvé Ritticha.

Ve druhé polovině první třetiny se hra rozdrobila, přibylo urputných soubojů a hrálo se více v rozích a středním pásmu.

Druhá třetina byla na góly bohatá a padlo jich celkem šest. Brankostroj začal ve 24. minutě hostující Jarůšek, který zužitkoval přesilovku.

O tři minuty později strhl vedení na stranu hostí Urban, který oklamal Dernera a krásnou střelou pod horní tyčku nedal Schwarzovi šanci. Domácí odpověděli velice rychle, ve 29. minutě po pěkné kombinaci zblízka vyrovnal Řepík.

Hned o minutu později obral Pabišku o puk Lakatoš a zblízka překonal Ritticha mezi betony. Odpověď hostů přišla za minutu, když po nedorozumění v liberecké obraně se ocitl tváří v tvář Schwarzovi Hruška a vyrovnal na 3:3.

Ve 33. minutě byl vyloučen na pět minut a do konce utkání Žejdl a domácí dlouhou přesilovku využili. Na modré čáře napřáhl ve 36. minutě Ševc a tvrdou střelou dostal Bílé Tygry znovu do vedení.

Hosté mohli vyrovnat na začátku třetí třetiny v přesilovce, ale chybovali. Vyhozený puk dojel Jelínek, posunul si ho pod tělem vyjíždějícího Ritticha a pak bez problémů zakončil do prázdné branky.

Ve 49. minutě se prodral před Ritticha Bakoš, v pádu přihrál Valskému, ale hostující brankář jeho pokus zlikvidoval.

V 53. minutě pálil Vampola, Rittich ani nereagoval, ale pomohla mu tyč. O dvě minuty později ujel Krenželok, Ritticha si doslova vychutnal a zvýšil na 6:3.

Poslední slovo měli v 59. minutě hosté. Ovčačík našel na útočné modré čáře Pacovského, který překonal Schwarze.

Třinec dostal „sedmičku“ a trenéři rezignovali

Jiří Kalous a jeho asistent Václav Varaďa už netrénují Třinec. Oba nabídli po vysoké prohře Ocelářův derby ve Vítkovicích (0:7) rezignaci a vedení klubu ji přijalo. Úřadující vicemistr prohrál třetí z posledních čtyř zápasů a je v tabulce desátý.

Začíná se dařit Karlovým Varům, které porazily Pardubice a zvítězily potřetí v řadě. Uspěla i Plzeň, která loupila v Litvínově. Tři body bere po výhře v Hradci také Sparta.

18. kolo hokejové extraligy

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Kucsera), 16. Szturc (Strapáč, Štencel), 17. Kucsera (Kolouch, Sloboda), 28. Burger (Balán), 34. Balán z trestného střílení, 35. Szturc (Ölvecký, Kudělka), 56. Ölvecký (Strapáč, Klok). Rozhodčí: Pešina, Schukies (Něm.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 9645.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Laš (J. Knotek, Rašner) - 9. Ostřížek (J. Hruška, H. Zohorna), 31. J. Hruška (T. Svoboda), 38. Dočekal (Kováčik, V. Němec), 43. Burian (L. Čermák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Martynek (Piroš) - 12. D. Kubalík (Kracík), 17. Indrák (Kracík), 25. Bližňák (Johnson). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4244.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (P. Holík), rozhodující sam. nájezd Bukarts - 39. Červenka (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Čech, Hodek - Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4288.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Bičánek (Marosz, T. Rachůnek), 52. Duda (Kůs), 55. Huna (Marosz) - 5. Voženílek (Tomášek), 22. Poulíček (Bokroš, Tomášek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Hynek, Belko. Vyloučení: 6:5, navíc Šcotka (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3452.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Plutnar), 29. Řepík (Vampola), 30. Lakatoš, 36. Ševc (Řepík, Vampola), 43. P. Jelínek, 55. Krenželok (P. Jelínek) - 24. Jarůšek (L. Pabiška, Rittich), 27. Urban (Bárta, Kubica), 31. R. Hruška (Bárta, Kubica), 59. Pacovský (Ovčačík). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:5, navíc Radivojevič - Žejdl oba 5 min. a do konce utkání, M. Látal 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5709.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Courchaine (Pláněk), 32. Kukumberg (Bednář) - 6. Černoch, 20. Barinka (Cingel, A. Kudrna), 22. Sabolič (J. Hlinka, Polášek), 33. Barinka (Sabolič, Čajkovský), 59. A. Kudrna (J. Mikuš, Cingel). Rozhodčí: Šindler, Horák - Frodl, Skopal. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 6697.