Slavia opět zpackala poslední minutu a je dál na sestup, Piráti v čele

20:51aktualizováno  21:51
PRAHA - Hokejisté Slavie znovu inkasovali na domácím ledě gól v poslední minutě a stálo je to důležitý výsledek v baráži o extraligu. Tentokrát nezaplatili jako před týdnem proti Chomutovu třemi body, ale pouze jedním. Olomouc nakonec porazili po nájezdech 3:2. První Chomutov deklasoval před domácím publikem poslední České Budějovice vysoko 7:1.

Jaroslav Bednář (vpravo) a brankář Dominik Furch ze Slavie. foto: ČTK

V baráži zbývají odehrát ještě dvě kola a boj o dvě postupová místa bude pořádně napjatý. V pátek hraje Slavia v Chomutově, České Budějovice budou hostit Olomouc. Jihočeši ztratili po vysoké prohře i teoretickou šanci na postup.

Frustraci Slavie zmírnil Vlasák

Slavia, která při dvoubodovém manku na svého soka potřebovala nutně uspět, byla v první dvacetiminutovce aktivnějším celkem. Snaha domácích ale přinesla svůj efekt v končící 13. minutě, kdy se puk po Bednářově přihrávce dostal přes Šticha k Andresovi, jenž se tváří v tvář Vošvrdovi trefil parádně pod horní tyčku.

Od druhé třetiny ale následoval scénář podobný většině domácích utkání Pražanů. Hra se vyrovnala a co více - brzy bylo vyrovnané i skóre. Zkušený forvard Kucharczyk se dostal sám až před Furcha a chytře zakončil bekhendem po ledě.

Hráči Slavie se radují z branky v baráži proti Olomouci.
Tomáš Andres ze Slavie se raduje z gólu. Vpravo je brankář Tomáš Vošvrda z...

Zkraje třetí třetiny byla hra neurovnaná a hodně rozkouskovaná. Slavii pomohla zpět do vedení velká porce štěstí: Bednářova bomba z kruhu pro vhazování se od zadního hrazení odrazila do Vošvrdova brankoviště, kde poskakující kotouč dokázal doklepnout Sklenář.

Kohouti se však přece jen dočkali velmi cenné trefy 44 vteřin před vypršením základní hrací doby. Po Škůrkově nahození od modré čáry byl ve správný čas na správném místě Rachůnek.

V prodloužení gól nepadl a došlo na nájezdy. Kucharczyk, Bednář a Marosz neuspěli, pak se ale precizně provedeným blafákem do forhendu prosadil Vlasák a Škůrek nedokázal odpovědět.

HC Slavia Praha - HC Olomouc 3:2 sn

(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Andres (Štich, Bednář), 51. Sklenář (Bednář), rozhodující sam. nájezd Vlasák - 24. Kucharczyk (Laš), 60. T. Rachůnek (Škůrek, Marosz). Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2780.

Chomutov má k extralize nejblíž

Hostům se vydařil vstup do zápasu. Již po 62 sekundách překonal chomutovského brankáře Kopřivu pohotovou dorážkou Nouza. Domácí ale dokázali ještě v první třetině získat vedení zpět na svou stranu. V 6. minutě vyrovnal obránce Šulák a o 72 sekund později překonal brankáře Gábu Hovorka. Třetí gól vstřelil Chomutov ještě do poloviny úvodní části hry a opět to bylo po přihrávce zpoza branky. Po Tomanově přihrávce se prosadil David Květoň. Vzápětí si otřesené České Budějovice vzaly oddechový čas.

Skleslá nálada na českobudějovické střídačce.

Ve druhé třetině bylo na ledě už jenom mužstvo a Piráti rozhodli zápas ve svůj prospěch. Na uklidňující tříbrankový náskok zvýšil na začátku 27. minuty Račuk, který se před hostující brankou otočil a zadovkou nachytal Gábu počtvrté. V polovině utkání, v přesilové hře, zvýšil už na 5:1 střelou z prostoru mezi kruhy úplně volný Gajovský, když ho našel opět přihrávkou zpoza branky Hovorka.

Piráti pokračovali v rozebírání českobudějovického Motoru hned od začátku třetí třetiny, když skórovali už po 36 sekundách hry. Gajovský přesně načasoval přihrávku najíždějícímu Davidu Květoňovi, který překonal střídajícího gólmana soupeře Bláhu. O poslední branku se postaral Lukáš Květoň.

Piráti Chomutov - ČEZ Motor Č. Budějovice 7:1

(3:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Šulák (McGregor, Dušek), 7. Hovorka (Rýgl), 10. D. Květoň (Toman), 27. Račuk (Chlouba, Šagát), 32. Gajovský (Hovorka, Hřebejk), 41. D. Květoň (Gajovský), 53. L. Květoň (McGregor, Dušek) - 2. Nouza (Kuchejda, Vráblík). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Lhotský, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4013.