Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hokejistům Zlína končí sezona. Olomouc je porazila 3:1 na zápasy a jde do čtvrtfinále

19:00
zlín - Hokejisté Olomouce zvítězili ve čtvrtém duelu předkola ve Zlíně nad domácími Berany 3:2, celou sérii vyhráli 3:1 a postoupili do čtvrtfinále extraligového play off. V boji o semifinále se utkají s vítězem základní části Plzní.

Hokejisté Olomouce se radují z postupu do čtvrtfinále play off. foto: ČTK

Tohle zklamání si vezmu do hrobu, řekl Výborný se slzami v očích po rychlém vyřazení

Zlín je po Spartě druhým týmem, kterému skončila sezona. Olomouc si ve své osmé extraligové sezoně zahraje čtvrtfinále počtvrté.

K postupové výhře Hanákům pomohla precizní defenzivní hra podložená skvělým výkonem slovenského brankáře Branislava Konráda. Úvodní branku vstřelil v 8. minutě Jakub Herman a druhou při přesilovce ve 42. minutě obránce Jakub Galvas.

Zlín ale nerezignoval a v závěrečném dramatu při hře bez brankáře zkorigoval výsledek Tomáš Fořt.

Náskok Olomouce ale zvýšil střelou do prázdné branky Marek Laš, nicméně v 58. minutě ještě vykřesal naději na zvrat znovu v power play Pavel Klhůfek. Těsnou výhru už Olomouc s vypětím sil ubránila.

Předkolo play off - 4. zápas:

Aukro Berani Zlín - HC Olomouc 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
56. Fořt (Ondráček, Freibergs), 58. Klhůfek - 8. Herman (Jergl, Strapáč), 42. J. Galvas (Strapáč, Burian), 57. Laš (Eberle, Jaroměřský). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4163. Konečný stav série: 1:3.
Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Novotný - Okál, Fořt, Ondráček - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, O. Veselý - Klhůfek, Fryšara, Sedláček.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Staněk, J. Galvas, L. Galvas, Houdek - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa - Jergl, Herman, Holec.