Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hokejisté uctili památku Václava Havla

21:12
PRAHA - Minutou ticha dnes uctili na šesti extraligových stadionech zástupci hokejových klubů a fanoušci památku zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla. Stejným způsobem vzdají hold i při středeční předehrávce 32. kola mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi a při zbývajících šesti zápasech ve čtvrtek.

Hokejisté uctili památku Václava Havla minutou ticha. foto: ČTK

Speciální připomínku někdejší hlavy státu přichystali Jaromír Jágr a Jakub Voráček v pondělním utkání NHL v Coloradu. Oba útočníci Philadelphie nastoupili v helmách, jejichž zadní části zdobily vedle čísla také iniciály VH.

Jágr měl na helmě Havlovy iniciály.

Nejvyšší domácí soutěž se bude hrát i ve dnech státního smutku, který byl vyhlášen na středu, čtvrtek a pátek. V těchto dnech se odehrají i zápasy českých hokejových reprezentací do 16 a 18 let. "Mládežnické reprezentace nastoupí ve dnech státního smutku s černými páskami a rovněž jejich utkání budou zahájena minutou ticha za zesnulého Václava Havla," uvedl Český svaz ledního hokeje v tiskové zprávě.

Vzhledem k pátečnímu pohřbu byl posunut start zápasu reprezentační šestnáctky s Ruskem v Litoměřicích z původních 14:00 na 18:00. Svaz vyzval také všechny kluby v dospělých i mládežnických kategoriích, aby Havlovu památku uctily důstojným způsobem, nejlépe minutou ticha. "Vedení Českého svazu ledního hokeje vyslovilo v této souvislosti hlubokou soustrast paní Dagmar Havlové a dalším pozůstalým," informoval svaz.

PSALI JSME:

Minutou ticha vzdal hold Havlovi také slovenský klub Kontinentální ligy Lev Poprad přes svým dnešním utkáním s Dinamem Riga.