Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Sparta přetlačila Hradec i počtvrté a je v semifinále, Zlín dotáhl Kometu

20:41aktualizováno  21:24
HRADEC KRÁLOVÉ - Play off hokejové extraligy zná prvního semifinalistu. V nejkratším možném počtu utkání to zvládla Sparty, když vyhrála na ledě Hradce Králové 4:3 a celou sérii ovládla 4:0. V moravském čtvrtfinále je srovnáno, když Zlín doma porazil Kometu 5:3 a stav série je před návratem do Brna 2:2.

Jan Buchtele ze Sparty slaví gól. foto: ČTK

Obhájce bronzu z Prahy si stejně jako loni zahraje o finále, Mountfield druhý rok za sebou končí ve čtvrtfinále.

V sedmé minutě se po závaru před Novotným šli sudí Pešina s Šírem poradit s videorozhodčím, který rozhodl, že se bezbrankové skóre nezmění.

Následně skončil zápas pro domácího útočníka Kukumberga, který dostal za nesportovní chování nejdříve trest na deset minut a pak i do konce utkání. Po vyloučeních Vydareného a Pláňka se naskytla hostům na 65 vteřin přesilovka pěti proti třem a osm vteřin před jejím koncem ji využil Buchtele, který se trefil z mezikruží.

Hráči Sparty oslavují gól v hradecké síti.

Sparta vzápětí v pokračující výhodě proti čtyřem přidala devátý gól v početní výhodě v sérii. Kombinaci zakončil před brankovištěm volný bek Mikuš. Mountfield bleskově za 12 vteřin snížil, když si na přihrávku Červeného najel Tvrdík a zblízka překonal Novotného.

Sparta se v úvodním dějství ubránila ještě při dalším Rolinkově vyloučení, ve 22. minutě už ale při Ďalogově pobytu na trestné lavici domácí udeřili. Knotek našel od pravého mantinelu na levém kruhu Šimánka, který prostřelil přesouvajícího se sparťanského gólmana. Sparta se vrátila do vedení v 27. minutě, když po vhazování sebral Forman puk za Troligou a prostřelil Kantora mezi betony.

V 36. minutě Východočeši opět vyrovnali. Kopta nahodil puk z otočky od modré čáry a ten prošel přes stínícího Valcourta za záda Novotného.

V 56. minutě fauloval Jank unikajícího Kumstáta, který pak při zakončení neuspěl, ale z nařízeného trestného střílení překonal Kantora mezi betony. Odpovědět mohl po sólu Kudrna, ale vyřazení už Hradec Králové neodvrátil ani v závěrečné power play.

Zlínu se vyplatily rošády se sestavou

Zatímco Sparta ukončila sérii s Hradcem po čtyřech zápasech a čeká ji minimálně deset dní volna, loňští finalisté Zlín s Kometou mají před sebou ještě pernou šichtu. Vyrovnaná série se vrací do Brna ke čtvrtečnímu pátému duelu a pak ještě do Zlína k šestému.

Zlín zamíchal po nedělní prohře se sestavou, do branky se vrátil po téměř měsíci Libor Kašík. Ve zlínském týmu zůstala ve stejném složení pouze obranná dvojice Aleš Holík, Žižka a třetí útočná řada Romana Vlacha. Vedle brankářské změny dostal volno obránce Řezníček, kterého nahradil Valenta. Naopak kouč Komety Kýhos složení týmu po vítězství nezměnil.

Fanoušek Zlína žene kupředu domácí hokejisty.
Konflikt Tomáše Žižky ze Zlína a Petra Tona z Brna.

Tah se změnami kouč Rostislavu Vlachovi vyšel, Berani v druhé třetině vedli už 4:0.

Berany čtyřgólový náskok uklidnil, polevili v aktivitě a dovolili Kometě zkorigovat výsledek. V 37. minutě hned po vhazování překvapil Kašíka Mrázek a čtyři sekundy před přestávkou Vojtěch Němec snížil na rozdíl dvou branek.

Drama ale Berani rychle odmítli. V 43. minutě se po Marušákově přihrávce dostal kotouč k Ondráčkovi, který úspěšným blafákem vrátil Beranům tříbrankový náskok. V závěru se už Zlín soustředil na bránění, přesto pět minut před koncem po Kašíkově chybě Káňa v přesilovce přidal třetí gól Brna a vzápětí Malcovu branku rozhodčí neuznali kvůli postavení spoluhráče v brankovišti.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

• Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 10. Tvrdík (Červený, Dietz), 22. Šimánek (T. Knotek, Jank), 36. Valcourt (Kopta, Troliga) - 9. Buchtele (Réway, K. Pilař), 10. J. Mikuš (Kumstát, Rolinek), 26. Forman (Ďaloga), 56. Kumstát z tr. střílení. Rozhodčí: Pešina, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5, navíc Kukumberg 10 min. a do konce utkání - Forman 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5926. Konečný stav série: 0:4.
    Hradec Králové: Kantor - Pláněk, Vydarený, Čáp, Jank, Dietz, Vašíček - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, T. Knotek - Vantuch, Kukumberg, Červený - Valcourt, Troliga, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
    Sparta: Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, K. Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka - Kumstát, Pech, Rolinek - Réway, J. Hlinka, Buchtele - Sabolič, Cingel, Vondrka - Forman, Přibyl, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.
  • PSG Zlín - HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 14. Ondráček (Leška, Čajánek), 26, J. Svoboda (A. Holík), 32. Kubiš (Leška, Urbanec), 36. Roman Vlach (P. Holík), 43. Ondráček (Marušák, Čajánek) - 37. Mrázek, 40. V. Němec (Ton), 55. J. Káňa II (Ptáček, Malec). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:1. Diváci: 6510. Stav série: 2:2.
    Zlín: Kašík - A. Holík, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - J. Svoboda, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
    Brno: Čiliak (36. Falter) - Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...