Hokejisté Slavie udolali v prodloužení Litvínov 2:1

21:05aktualizováno  21:34
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie porazili ve 29. kole extraligy Litvínov 2:1 v prodloužení a dotáhli se bodově na šestý Třinec. Skóre otevřel až v polovině zápasu Tomáš Hertl, za hosty vyrovnal Rostislav Martynek. V prodloužení rozhodl zápas bek Michal Kempný.

Slavia Praha - HC Verva Litvínov. Brankář Litvínova Pavel Francouz se natahuje za pukem. Přihlíží Jaroslav Bednář ze Slavie foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia)
"Bylo to opatrné a unavené utkání. Obě mužstva se snažila dobře bránit. Myslím, že ve třetí třetině jsme měli trošinku navrch, dostávali se víc do útočného pásma a hráli kolem branky soupeře. Zaplaťpánbůh, že jsme ubránili to oslabení v prodloužení, štěstí se pak přiklonilo k nám a z brejku jsme dali gól."

Vladimír Jeřábek (Litvínov)
"Myslím, že to nebylo zrovna jedno z nejhezčích utkání, bylo to upracované z obou stran. Myslím, že obě mužstva už potřebují (reprezentační) přestávku. Hodně se bránilo, v závěru jsme byli potrestaní tím, že jsme nevyužili přesilovku čtyři na tři. Pak jsme po hrubé chybě inkasovali."

Domácí nastoupili bez zraněného útočníka Sobotky, jehož podobně jako ve zbytku úterního duelu s Plzní zastoupil v první útočné formaci Hertl. Ani slávistický talent ovšem nedokázal rozehnat hokejovou nudu, která se na ledě odehrávala. Žádný z týmů nechtěl soupeři zbytečně nabídnout vedení. Náznak šance přišel až v sedmé minutě, kdy si puk odražený od zadního hrazení našel Frolík, ale gólman Furch byl připravený.

Odpověď slávistů přichystali právě Hertl se zakončujícím Bednářem, Francouz byl ale rovněž pozorný. V 15. minutě musel na trestnou lavici domácí Jelínek, Posmyk bombou od modré protáhl Furcha, ale jinak sehrál Litvínov přesilovku bídně. Druhá část přece jen nabídla rušných momentů o něco více. Nejprve neuspěl Pšurný, když sám před Furchem mířil jen do boční sítě. Na druhé straně se Poletín prohnal okolo Guly, hledal na brankovišti připraveného Stránského, jenž však před odkrytou brankou minul.

Slavia nemusela smutnit dlouho, neboť ve 30. minutě otřel Hertl při bekhendovém zakončení svůj pokus o brusle jednoho z beků Severočechů a puk skončil v brance. Už o dvě minuty a tři vteřiny později bylo vyrovnáno. Martynek dostal při přečíslení dvou na jednoho kotouč před Furchem a zamířil precizně pod horní tyčku. Vrátit Pražanům vedení mohl Hertl, jeho dobře provedený blafák do forhendu však ztroskotal na Francouzově betonu.

Po druhé přestávce byla Slavia aktivnější, jenže Růžička ve velké příležitosti před Francouzem selhal. Kubošovu ostrou ránu sice gólman neudržel, ale puk skákající do branky stihl zastavit včas před čárou. V polovině třetí části Holub dobře přečetl úmysly dvojice Poletín - Stránský, která se na něho řítila. Hosté poté sehráli vcelku povedenou přesilovku, ale stav se nezměnil. V prodloužení měl Litvínov velkou šanci rozhodnout, neboť po 51 vteřinách musel na trestnou lavici Bednář, ale domácí se ubránili a nakonec i sami udeřili díky Kempnému.

Výsledky 29. kola extraligy

Slavia Praha - Litvínov 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Hertl, 64. Kempný (Hertl) - 32. Martynek (Hanzl, Trávníček). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2453.