Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Statečné tažení končí. Ruská sborná vynulovala Francii

18:17
MINSK - Hokejisté Ruska pokračují na mistrovství světa v Bělorusku stále bez porážky. Hlavní favorit turnaje ve čtvrtfinále porazil 3:0 Francii, největší překvapení šampionátu. V semifinále se suverénní sborná utká buď s domácími Bělorusy, nebo Švédskem.

Artěm Anisimov přijímá gratulace. foto: Reuters

ON-LINE SLEDUJTE ZDE

Za Rusko nastoupili oba hvězdní útočníci - uzdravený Alexandr Ovečkin a Jevgenij Malkin, který se na výhře podílel gólem a asistencí. Brankář Sergej Bobrovskij udržel druhé čisté konto na turnaji.

Favorit začal velmi sebevědomě a počáteční nápor korunoval už v páté minutě Anisimov, jenž zůstal zapomenutý na kruhu pro vhazování. Neukvapil se se zakončením a místo rány bez přípravy si pohrál s francouzskou obranou a otevřel skóre.

Hra se poté vyrovnala, když Francii dodala odvahu i ubráněná přesilovka. Pozornost Bobrovského prověřil Stéphane Da Costa. Ruský gólman přestál bez úhony i následné oslabení.

Hned na začátku druhé části Malkin využil přesilovou hru a uklidnil sbornou. Rusko mohlo přidat další gól ve dvojnásobné početní výhodě, ale Huet předvedl řadu vynikajících zákroků.

Zejména díky zkušenému gólmanovi byla Francie stále ve hře. Huet si poradil s Malkinovou šancí, po skvělé individuální akci Dadonova mu pomohla i tyč. Ve 48. minutě se Rusové dočkali třetí branky, Hueta překonal Kutuzov. Rusko poté bez problémů dovedlo utkání do vítězného konce a v Minsku zůstává neporaženo.

Hokejové MS v Minsku - čtvrtfinále:

• Rusko - Francie 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. Anisimov (Jakovlev), 21. Malkin (Kuljomin, Tichonov), 48. Kutuzov (Kuljomin, Malkin). Rozhodčí: Kaval (USA), Jeřábek - Lederer (oba ČR), Carlson (Kan.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 14.011.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...