Hokejisté Philadelphie prohráli v generálce na pražský zápas s Chicagem v Lausanne

23:25
lausanne - Hokejisté Philadelphie prohráli v generálce na strat sezony NHL v Praze na ledě švýcarského Lausanne 3:4. Flyers prohrávali už ve 24. minutě už 0:4 a ve zbytku zápasu se jim podařilo výsledek jen zkorigovat.

Jakub Voráček a spol. na Lausanne nestačili. foto: ČTK/AP

Pivo a Liga mistrů, těší se čeští hokejisté Chicaga na program před pátečním zápasem NHL v Praze

Jediný český zástupce v utkání, útočník Jakub Voráček, v 58. minutě asistoval u poslední branky utkání Seana Couturiera. Philadelphia nastoupí v pátek od 20:00 v O2 areně proti Chicagu.

Flyers si v přípravě s evropským klubem před duely NHL na „starém kontinentu“ připsali porážku jako první tým zámořské ligy od 3. října 2011, kdy New York Rangers podlehli na ledě Zugu 4:8.

V páté minutě otevřel skóre dorážkou vlastní střely Yannick Herren a v polovině úvodní části v přesilové hře při vyloučení Kevina Hayese zvýšil střelou z levého kruhu Cory Emmerton.

Ve 14. minutě upravil už na 3:0 ranou od modré čáry Joël Genazzi.

V čase 23:02 proměnil další početní výhodu při trestu Joela Farabeeho střelou z levého kruhu Joël Vermin a Cartera Harta v brance Philadelphie nahradil Brian Elliott. Sedmý tým aktuální tabulky NLA měl už čtyřbrankový náskok.

Ve 26. minutě se poprvé radovala Philadelphia, když těsně po skončení přesilové hry skóroval Claude Giroux. Kapitán Flyers mohl v čase 43:49 přidal i druhý gól, ale při trestném střílení ztroskotal na Lucovi Boltshauserovi.

O necelé dvě minuty později už se prosadil z dorážky bekhendem Connor Bunnaman.

Flyers skórovali ještě jednouo 130 sekund před koncem. Voráček našel před brankou Carsena Twarynského, který dorážkou své předchozí teče dostal puk do brankoviště, kde jej doklepl Couturier. Lausanne ale výhru udrželo.

Philadelphia se v úterý přesune do Prahy, její soupeř Chicago s útočníky Davidem Kämpfem a Dominikem Kubalíkem dorazilo do české metropole už dnes.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...