17:00
PARDUBICE/PRAHA - Hokejisté Pardubic slaví šestý titul v historii. Jaké byly jejich největší zbraně při letošním úspěchu? Lidové noviny sepsaly sedm důvodů, díky kterým Východočeši usedli na extraligový trůn.

Hokejisté Pardubic s mistrovským titulem foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

1. Větší zkušenosti
Lehká matematika. Zatímco Brno čeká na titul 46 let, Východočeši si na pohár sáhli už potřetí za posledních osm let. Podobnou bilancí se nemůže chlubit žádný z extraligových klubů.

2. Divácká podpora
Stále se mluví o fanoušcích Brna, největší návštěvnost ale i díky vyšší kapacitě haly mají v Pardubicích. A hlad po hokeji tu rozhodně neupadá.

3. Naučily se nájezdy
Ve čtvrtfinále s Vítkovicemi sice dvakrát v nájezdech prohrály, v semifinále a finále v nich třikrát uspěly, což k titulu výrazně pomohlo.

4. Páté zápasy
Jako se v tenise považuje za důležitý v setu sedmá hra, která zpravidla rozhoduje o vítězích, v hokejovém play off se dá požadovat za klíčový pátý zápas. Od zavedení sérií na čtyři vítězné duely Pardubice za stavu 2:2 nikdy neprohrály.

5. Stratég Hynek
Pardubický trenér nasadil ve čtvrtfinále proti Vítkovicím i semifinále s Libercem osobní obranu na největší hvězdy soupeře. Pro postup do finále to byl klíčový krok.

6. Kompaktní tým
O branky se staraly všechny útoky Pardubic. Nejproduktivnější hráč týmu v play off Martin Bartek nastupoval až ve třetím útoku.

7. Štěstí
Ani to novým šampionům nechybělo. V sedmém čtvrtfinále s Vítkovicemi prohrávali 31 vteřin před koncem třetí třetiny 3:4. Kdyby Bartek nevyrovnal, už dávno by byl se spoluhráči na dovolené.