Lotyši smetli Itálii a posunuli se před Česko

19:03
STOCKHOLM - Hokejisté Lotyšska porazili ve stockholmské základní skupině mistrovství světa Itálii vysoko 5:0. Lotyši mají na kontě šest bodů a na třetí příčce tabulky vystřídali český tým, který nastřádal o bod méně. Italové, kteří překvapivě porazili Dány, zůstali s dvěma body šestí.

Lotyšsko (Indrasis) foto: Reuters

Lotyšsko - Itálie 5:0

Branky a nahrávky: 19. Keninš (Berzinš), 25. Meija (Keninš, Bartulis), 38. Bartulis (Cipulis), 41. Indrasis (Sprukts, Galvinš), 43. K. Redlihs (Indrasis). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Kaval - Morrison (oba USA), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 2785.

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, K. Redlihs, Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavinš, Andersons - M. Redlihs, Sprukts, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Saulietis, Štals, Jass.
Itálie: Bellissimo (41. Tragust) - Helfer, Egger, De Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti - Ansoldi, Tudin, Scandella - Fontanive, Rocco, Sirianni - Edwardson, Iannone, Insam - Bernard, Felcetti, De Toni - Iori.

V první třetině, která byla na střely mezi tyče vyrovnaná, se favorizovaní Lotyši pomaleji rozjížděli, přesto to byli oni, kdo si vypracoval lepší příležitosti k otevření skóre. Gólman Bellissimo ovšem nejprve vychytal Indrasise a poté vytáhl skvělý zákrok betonem i proti osamocenému Berzinšovi, který už se chystal po blafáku gólově zakončit.

Stejně dobře si Bellissimo vedl i při dalším úniku, do nějž se dostal Indrasis, ale v 19. minutě už se Lotyši s velkou dávkou štěstí dočkali. Keninš napřáhl a kotouč po teči skončil za zády bezmocného italského brankáře.

V 25. minutě zkoušel překvapit gólmana Keninš, ale po teči jednoho ze soupeřů zamířil puk přímo před Meiju, který ho bekhendem pohodlně usměrnil do branky. V polovině zápasu hájil svoji nulu Masalskis poté, co De Marchi zakončoval přečíslení dvou na jednoho, jenže místo snížení přidal v 38. minutě v přesilovce třetí lotyšskou trefu Bartulis.

Už 43 vteřin po zahájení třetí části si pohrál Indrasis s Bellissimem a poslal gólmana na střídačku. Jeho náhradník Tragust inkasoval hned z první střely, když se kotouč v přesilovce Lotyšů odrazil ke Krisjanisi Redlihsovi. Oba týmy už poté šetřily síly na další boje a za rozhodnutého stavu se duel jen dohrával.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.