Hokejisté Los Angeles otočili zápas s Chicagem, v semifinále vedou 2:1

9:20
NEW YORK - Hokejisté Los Angeles porazili v třetím finále Západní konference play off NHL Chicago 4:3 a vedou v sérii nad obhájci Stanley Cupu 2:1. Kings prohrávali po první třetině 1:2, ve druhé třetině ale otočili skóre dvěma góly a v polovině třetího dějství přidali čtvrtý. Hosté už stihli pouze snížit pět sekund před závěrečnou sirénou.

Útočník Chicago Blackhawks Jonathan Toews přesouvá puk za obránce Los Angeles Kings Willia Mitchella foto: Reuters

O obrat se postarala především formace vedená Jeffem Carterem s dvěma nováčky Tannerem Pearsonem a Tylerem Toffolim. Carter ve 29. minutě svým osmým gólem v letošním play off vyrovnal po Pearsonově přihrávce na 2:2 a na další dvě branky přihrál, Toffoli byl ve 35. minutě autorem třetího gólu.

"Pearson a Toffoli poctivě dřou a užívají si své první play off," řekl na adresu svých mladých parťáků Carter. "Využívají svou rychlost a šikovnost, umí se dostat do šancí. Dobře jsme si spolu sedli," dodal Carter, který v třetí třetině předchozího duelu zaznamenal čtyři body a za posledních 53 minut čistého času jich má na kontě sedm. Celkově je s 19 body druhým nejproduktivnějším hráčem play off za Anžem Kopitarem.

Obě trefy Blachkhawks v úvodní dvacetiminutovce zaznamenal Jonathan Toews, který v 6. minutě otevřel skóre po úniku ve vlastním oslabení. O 50 sekund později však v pokračující přesilovce vyrovnal Sláva Vojnov. Toews pak podruhé a naposledy vrátil Chicagu vedení ve 14. minutě, kdy dorazil střelu českého obránce Michala Rozsívala.

Výsledek NHL

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 3. zápas:

Los Angeles - Chicago 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) Branky: 7. Vojnov, 29. Carter, 35. Toffoli, 52. Doughty - 6. a 14. Toews (na druhou Rozsíval), 60. Sharp.

Střely na branku: 32:27.

Diváci: 18.374.

Stav série: 2:1

Ten byl ve třetí třetině vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí a dvě sekundy po jeho návratu na led zvýšil Drew Doughty vedení domácích na 4:2.

Série bude pokračovat čtvrtým zápasem v pondělí opět v Los Angeles. "Víme, že ještě není nic ztraceno a že se z toho dokážeme oklepat," věří Toews, jehož tým prohrál první zápas na soupeřově ledě v desáté sérii za sebou. "Nejsme v ideální situaci, určitě jsme si to představovali jinak, ale víme, co musíme udělat." Zlepšit budou muset Blackhawks hlavně činnost v obraně. Zatímco v prvním zápase inkasovali pouze jednou, v dalších dvou duelech kapitulovali dohromady desetkrát. A to se ještě ani jednou neprosadila první útočná formace Los Angeles s Kopitarem a Mariánem Gáboríkem. "Musíme se soustředit na každé střídání. Soupeř má hráče, kteří mají čich na góly a nepotřebují mnoho šancí. Musíme udělat všechno pro to, abychom jim nic nedovolili," plánuje trenér Joel Quenneville.