Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Ospalé Kladno prohrálo s Třincem a přišlo o třetí místo

20:40
KLADNO - Hokejisté Kladna prohráli v předehrávaném utkání 34. kola extraligy s Třincem 1:4. Středočeši doma ztratili body poprvé po předchozích čtyřech výhrách. Oceláři naproti tomu bodovali venku naplno poprvé od 12. října a dostali se před Rytíře na třetí místo. Dva góly vítězů dal útočník Daniel Rákos, prohru Kladna zmírnil v 58. minutě Jaromír Jágr.

Rytíři Kladno - Třinec. Zleva Lukáš Galvas z Třince a Jaromír Jágr z Kladna foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Jiří Kopecký (Kladno)
"Náš výkon se hodně podobal tomu nejhoršímu v sezoně. Nějakých pět až sedm minut na začátku to nevypadalo na takový průšvih, ale první gól nás trošku srazil. Druhý jsme dostali z přesilovky na konci třetiny, ale pořád jsme věřili, že s tím něco uděláme. Stáhli jsme to pak na tři lajny, ale dostali jsme třetí gól a od té doby se to celé zhroutilo. Kluci sice dřeli, ale řekl bych, že jsme si za celý zápas nevytvořili vyloženou šanci. Jen jsme to honili po koutech a nastřelovali. V naší hře byl zmatek."

Pavel Janků (Třinec)
"Byl to možná náš nejlepší výkon v sezoně. Předvedli jsme výborný týmový výkon s plným nasazením. Jediné, co mě na něm mrzí, je skutečnost, že Šimon Hrubec neudržel nulu. Honza Peterek dnes nehrál, protože nebyl nominován k zápasu."

Do sestavy domácích se vrátil uzdravený útočník Tlustý a Kladno začalo aktivně. Z počátečního náporu však vedoucí gól nevytěžilo, místo toho pouze rozchytalo gólmana Hrubce. Hosté přežili bez úhony i první oslabení po vyloučení Hrabala a krátce poté hráli sami přesilovku, v níž dvakrát nebezpečně zahrozil nejlepší kanonýr soutěže Martin Růžička. I Chábera byl však pozorný.

V 11. minutě se opřel do puku Bonk a přestože hosté svorně zvedali ruce nad hlavu, hrálo dál. Po přerušení hry však sudí zamířil konzultovat situaci s videorozhodčím a třinecká radost mohla propuknout naplno. Vyrovnání měl na holi Kuchler, jeho bekhend však Hrubec vytěsnil. Na trestnou lavici musel poté Plekanec a hosté zásluhou Rákose odskočili v přesilovce na dvoubrankový rozdíl. Zkraje druhé třetiny přišla další rána pro domácí, když ze hry odstoupil Plekanec.

Jen o chvilku později naděje na bodový zisk Středočechů ještě poklesly. Chábera sice pokryl velkou šanci Květoně, chybující David Růžička mu však okamžitě nabídl další možnost a bylo to 0:3. Ve 28. minutě zabránila další pohromě Cháberova rychlá lapačka při zakončení Polanského. Domácí se i nadále jen velmi těžko prosazovali, zatímco hosté mohli přidat další branky. Varaďova střela bez přípravy skončila na Cháberovi. Ve 35. minutě měl po přečíslení tří na dva ideální palebnou pozici Roth, ale minul.

Pohodu hostů potvrdil i Polanský, který si při vlastním oslabení pohrál s domácími obránci a ztroskotal až na Cháberovi. Třetí část se při obrazu hry a rozložení sil na ledě dohrávala prakticky jen z povinnosti. Tři body hostům pojistil v 54. minutě z úhlu při signalizovaném trestu pro domácí Rákos a oslavil druhý zásah v utkání. Alespoň čestný úspěch domácích si připsal po ráně bez přípravy Jágr.

Výsledky 34. kola hokejové extraligy

Rytíři Kladno - Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Jágr (Tlustý) - 11. Bonk (M. Růžička, Galvas), 19. Rákos (Hrabal), 26. D. Květoň, 54. Rákos (Zíb, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4377.
Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Kuchejda, Hlaváč, Kuchler - Strnad, Dalecký, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský. Trenéři: Turek a Janků.