Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Chomutov je po 38 letech v extralize, sestupuje Boleslav

20:02aktualizováno  20:14
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Chomutova porazili v rozhodujícím sedmém utkání baráže o extraligu Mladou Boleslav 4:2 a po 38 letech postoupili do nejvyšší soutěže. Nejlepší prvoligový tým zvládl klíčový duel série i díky dvěma využitým přesilovým hrám. Středočeši extraligu opouští po čtyřech letech.

Chomutov foto: ČTK

Úvod zápasu poznamenala menší zaváhání brankářů. Nejprve ve 3. minutě hostující Řehoř pustil za svá záda Mikulíkovu střelu, poté překvapil Hübla na druhé straně Endál, který nahradil v chomutovské sestavě zraněného Lapšanského.

Ml. Boleslav - Chomutov 2:4

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) - 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4110. Konečný stav série: 3:4.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Jiránek, Lenc, Tomas.

Chomutov: Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, F. Seman.

Piráti tak nejprve srovnali se Středočechy krok a poté se dostali i do vedení. Při Žabkově vyloučení se ještě domácí i díky Hüblově zákroku proti Pulpánovi ubránili, trest Rýgla ale předčasně ukončil Havíř, jehož přesně našel Hruška. A s nejhorším extraligovým týmem sezony mohlo být ještě hůře, Sikora si obhodil Mozíka, ale trefil jen spojnici tyček, což potvrdil i videorozhodčí.

Mladá Boleslav ve druhé třetině přidala a ve 22. minutě se podařilo Balaštíkovi i dostat puk za brankovou čáru, rozhodčí však gól po konzultaci s kolegou u videa neuznali s odkazem na fakt, že jej domácí střelec dosáhl kopnutím.

Početnou skupinu chomutovských fanoušků v zaplněné aréně navíc v 31. minutě rozjásal Hruška, jenž před brankou přehrál Baldwina a zvýšil na 3:1 pro Severočechy. V početní výhodě poté mohli duel zdramatizovat Mikulík a později Balaštík, ani jeden z nich ale své gólové šance neproměnili.

Mnohem lepší efektivitu přesilovek předvedli hosté, když Jíra ve 42. minutě ukončil již po jedenácti sekundách trest Podkonického a výrazně Chomutov přiblížil postup do extraligy. Domácí, kteří už postrádali zraněné Tomase a Pabišku, se ale nevzdali a Baldwinovi se ve 49. minutě podařilo snížit na 4:2. Více zdramatizovat zápase už ale nedokázali.

Piráti tak úspěšně zvládli i třetí sedmizápasovou bitvu v sezoně, v semifinále i ve finále první ligy stejným způsobem porazili Olomouc, respektive Ústí nad Labem.

Dětský šampon, který neštípe v očích: Přečtěte si!

40 uživatelů eMimina se pustilo do testování jemného šamponu KIND od značky Mádara, který je vhodný pro miminka už od prvních dnů. Jak si šampon...