Hokejisté bez problémů porazili Norsko i podruhé, tentokrát ‚tenisově‘ 6:3

19:26
CHOMUTOV - Čeští hokejisté porazili v druhém přípravném zápase před květnovým mistrovství světa Norsko 6:3. V duelu, který byl opět součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se v Chomutově gólově prosadili Jan Kolář, Michal Řepík, Tomáš Kundrátek, Jakub Lev, Robin Hanzl a Robert Kousal.

Utkání Euro Hockey Challenge: ČR - Norsko. Radost českých hokejistů z úvodní branky zápasu, jejímž autorem byl Jan Kolář (uprostřed). foto: ČTK

Český tým navázal na středeční výhru 4:0. Další utkání čekají svěřence trenéra Josefa Jandače příští týden, kdy se o víkendu představí v Německu.

Jandač udělal oproti středě sedm změn v sestavě. V brance dostal šanci Furch, v obraně si připsal premiérový start v seniorském národním týmu Košťálek.

Utkání Euro Hockey Challenge: ČR - Norsko. Radost českých hokejistů z druhé...
Utkání Euro Hockey Challenge: ČR - Norsko. Brankář Dominik Furch (vlevo) a...

Češi byli v úvodu opět aktivnější, brankář Haugen, který chytal i ve druhém duelu, byl ale připravený. Blízko otevření skóre byli domácí v polovině první třetiny. Kundrátek v přesilovce trefil tyč, dorážející Vrána minul odkrytou branku.

Jako první se tak mezi střelce zapsal Kolář, jehož ke skórování vybídl krásnou přihrávkou na zadní tyč Birner. Obránce Chabarovsku gólově oslavil start s kapitánským „céčkem“ na dresu.

ČR - Norsko 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 17. Kolář (Birner, Košťálek), 19. Řepík (Lenc), 39. Kundrátek (Holík, Sekáč), 43. Lev (Vrána, Řepík), 49. R. Hanzl (Lev, M. Doudera), 52. Kousal (Polášek, Klok) - 19. Karterud (Haga, Roest), 45. Valkvae Olsen (K. A. Olimb, Reichenberg), 53. Olden (K. A. Olimb, Reichenberg). Rozhodčí: Hradil, Šír - Lederer, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 4112.

ČR: Furch - Košťálek, Kolář, Kundrátek, Šulák, Klok, Polášek, D. Sklenička, M. Doudera - Řepík, Vrána, Birner - Kašpar, Holík, Sekáč - Hyka, Horák, Kousal - Lev, R. Hanzl, D. Kubalík - Lenc. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.

Norsko: Haugen - Holös, Lesund, Sörvik, Ström, Espeland, Saxrud Danielsen, Östby - Reichenberg, K. A. Olimb, Olden - Valkvae Olsen, Trettenes, Stene - Haga, Roest, Karterud - T. Olsen, Brekke Henriksen, Heier. Trenér: Petter Thoresen.

Norové v předešlých pěti vzájemných zápasech nedokázali vstřelit Česku gól, tentokrát se jim to ale již podařilo. Haga po rychlém protiútoku trefil ještě tyč, Karterud však puk pohotově dorazil za Furchova záda. Nerozhodný stav ale trval jen třináct sekund. Lenc zachytil norskou rozehrávku a Řepík tečoval jeho střelu.

Ve 22. minutě mohl vyrovnat Haga, ale neuspěl jako následně na druhé straně v samostatném nájezdu Kašpar. Češi si v polovině druhé dvacetiminutovky vytvořili tlak, gólově vyjádřit se jim ho ale dlouho nedařilo. Norové byli mnohem houževnatější než o den dříve, vyrovnat se jim však nepodařilo. I proto, že na Furcha nešly žádné střely.

Ve 39. minutě potom inkasovali potřetí, když se přesně pod horní tyč trefil Kundrátek. K jasné výhře český tým posunul ve 43. minutě Lev, jenž v přesilové hře tečoval Vránovu střelu a připsal si premiérovou trefu v reprezentaci. Následně byli ale vyloučeni Vrána s Hykou a Norové v přesilovce pět na tři snížili.

Žádné drama se ale nekonalo a Češi v pohodě zápas dovedli do vítězného konce, i když více než 4000 diváků v SD areně si ještě užilo další branky. Na české straně si premiérový gól v národním týmu připsal Robin Hanzl, trefil se i Kousal.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...