10. září 2012 23:22 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Novotný: Když bude Lev vyhrávat, lidi přijdou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Utkání KHL: Lev Praha - Doněck. Zleva Lukáš Kašpar z Doněcku a Ondřej Němec z HC Lev Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání KHL: Lev Praha - Doněck. Zleva Lukáš Kašpar z Doněcku a Ondřej Němec z HC Lev Praha | foto: ČTK

PRAHA Lev Praha má za sebou první tři utkání v premiérové sezoně v KHL. Po čtvrteční výhře nad Rigou a dnešní nad Doněckem má zatím na kontě šest bodů. A kapitán Jiří Novotný je za ně vděčný. Jeho český spoluhráč Jakub Klepiš si však uvědomuje, že je ve hře mužstva stále hodně rezerv a prostoru na zlepšení.

"Těch šest bodů je pro nás opravdu cenných, protože se to tu nerodilo vůbec jednoduše," zhodnotil Novotný třízápasovou domácí sérii pražského klubu po vstupu do KHL. "Myslím, že si to konečně sedlo, výrazně jsme je přestříleli, což mluví za vše," dodal.

K TÉMATU

"Všechny tři týmy měly svoji kvalitu. Zápas se Spartakem jsme si prohráli sami. Až dneska jsme konečně hráli zodpovědně z obrany, dokázali soupeře výrazně přestřílet a nepustit ho do žádných velkých šancí," vyjmenoval klady utkání s Doněckem, ve kterém padla jediná branka.

Lev poctivě bránil a čekal na soupeřovy chyby. "Obranná hra je u nás to hlavní. My sice nějakou kvalitu jako tým máme, ale nemůžeme si myslet, že budeme soupeře válcovat naší ofenzivou. Jako tým jsme pořád na začátku. Takže hlavně zodpovědně zezadu a šance pak přijdou," věří Novotný.

Pochvaloval si i atmosféru v hale. Na zápas přišlo bezmála pět tisíc diváků, kteří dokázali vytvořit slušnou atmosféru. "Vnímáme to, že už máme kotel, fanoušky, kteří fandí. Je to na dobré cestě. Lidi přišli, i když bylo venku pěkně. Dál už je to pak jen na nás, ale pokud budeme vyhrávat, pak nevidím důvod, proč by fanoušků nemělo chodit víc a víc." S šesti body ze tří zápasů byl spokojený i střelec jediné branky zápasu Klepiš.

Ještě musí zapracovat na přesilovkách

Zároveň ale nacházel herní činnosti, ve kterých Lev zatím nepředvádí to, co by chtěl. "Dvě výhry mě těší, ale pořád jsou tu věci, které musíme zásadně zlepšit. Rozhodně musíme zapracovat na přesilovkách. Teď jsme jich měli pět, proměnili jedinou, přitom se v nich rozhodují zápasy," uvedl Klepiš, s třemi kanadskými body zatím nejproduktivnější hráč Lva.

Střelecky se zatím daří právě Klepišově řadě. Ostatní útoky paběrkují, i přes výrazné změny, které trenér Jandač v sestavě provedl. Novotný si však jejich přínos pochvaloval. "V obraně i v útoku se nám vyplatily," prohlásil Novotný.

"Ta první třetina, kdy jsme hráli snad pětkrát v oslabení, to vzalo strašně moc sil. Led také nebyl zrovna vynikající. Prohráli jsme a nemůžeme být proto spokojení. Ani jsme nehráli dobře," uvedl útočník poraženého týmu Václav Nedorost. "Chyběl nám drajv. Moc jsme je v obraně neprověřili. K ničemu nás nepustili a neměli jsme žádné šance," doplnil. Sám se vydal ze všech sil. "Hrál jsem ve dvou útocích a mám toho plný brejle," netajil Nedorost.

ČTK
Iveco Daily 40C18 hydr.ruka...
Iveco Daily 40C18 hydr.ruka...

r.v. 2009, naj. 143 000 km, diesel
640 090 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz