6:58aktualizováno  8:39
NEW YORK - Český hokejista Jaromír Jágr pečetil gólem v předposlední minutě nedělního utkání NHL vítězství Dallasu 4:1 nad St. Louis. Jedenačtyřicetiletý útočník skóroval poprvé v sezoně ve dvou po sobě jdoucích zápasech, když zužitkoval střelou z mezikruží perfektní přihrávku Dereka Roye zpoza branky.

Hráči Dallasu se radují. Zleva Benn a Jágr. foto: ČTK

Stars tím odčinili předchozí porážku s Edmontonem (1:5) a klíčem k úspěchu byla zejména disciplína. Zatímco v předešlém utkání nabídli soupeři devět přesilovek, tentokrát obdrželi pouze jediný dvouminutový trest. "Přesně o tom jsme mluvili před zápasem. Nemůžou nám dát gól v přesilovce, když ji nebudou mít," reagoval Roy, který byl s jedním gólem a dvěma asistencemi nejlepším hráčem zápasu.

"Hráli jsme jednoduše. Stříleli jsme na branku a nefaulovali. Měli jsme jen jednoho vyloučeného, takže jsme byli jako skautíci," pochvaloval si herní přístup svých svěřenců i trenér Glen Gulutzan. Další zkušený český útočník Václav Prospal se podílel jednou trefou na výhře Columbusu 2:1 v prodloužení nad Coloradem. Českobudějovický rodák za vyrovnávací trefu na 1:1 vděčil i soupeři Ryanu OďReillymu, který si Prospalovu přihrávku srazil do vlastní branky.

Columbus tím poprvé v sezoně využil přesilovku pět na tři a český hráč, jemuž bylo před dvěma týdny 38 let, je s osmi zásahy nejlepším střelcem týmu. "Nebudu hrát navždy, takže tohle se snažím si užívat," odpověděl Prospal zámořským novinářům na dotaz, zda jsou tyto góly na sklonku jeho kariéry sladší. "Nikdy toho (gólů) nemáte dost," dodal. V prodloužení rozhodl o druhém bodu pro domácí Arťom Anisimov.

Hudler přihrál na dva góly Calgary

Hokejisté Calgary i s přispěním dvou přihrávek Jiřího Hudlera porazili na svém ledě Vancouver 4:2. Český útočník, jenž byl vyhlášen první hvězdou utkání, asistoval u vyrovnávací branky na 1:1 a stál i u zrodu vítězného gólu, který vstřelil v 53. minutě za nerozhodného stavu Jarome Iginla. Hudler v posledních dvou zápasech nasbíral pět asistencí. Montreal uspěl v souboji dvou nejlepších týmů Východní konference v Bostonu 4:3 a před svým soupeřem má v čele náskok dvou bodů.

O vítězství Canadiens se jedním gólem zasloužil i Tomáš Plekanec, který střelou z prostoru před brankou mezi betony gólmana Tuukky Raska otevřel skóre zápasu. V dalším průběhu Bruins otočili na 3:2, ale hostující tým v závěrečné části využil toho, že soupeři chyběl Zdeno Chára. Slovenský obránce neudržel v závěru prostřední třetiny nervy na uzdě poté, co Alexej Jemelin krosčekoval jeho spoluhráče Tylera Seguina. Chára obdržel dvouminutový trest za vyvolání bitky, dalších pět minut za bitku a navrch osobní desetiminutový.

"Ten chlap zlomil svou hůl při krosčeku na Tylera. Je to jeden z našich nejlepších hráčů, nebudu se jen tak dívat, jak nám někdo takovýmhle způsobem sundá hráče. Musel jsem reagovat," vysvětloval Chára, který jen z trestné lavice přihlížel, jak Montreal obrátil skóre. "To bylo důležité. Je to jejich klíčový hráč. Jeho absence jsme využili," prohlásil David Desharnais, který v zápase dal dvě branky včetně té vítězné. Hokejisté Chicaga vylepšili rekordní vstup do sezony NHL na 22 zápasů s bodovým ziskem, když na ledě Detroitu zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech.

S prodloužením série ale měli namále, od porážky je dělily jen dvě minuty. V závěru ale vyrovnal Patrick Kane a stejný hráč poté rozhodl i rozstřel a zpříjemnil svému spoluhráči Mariánu Hossovi jubilejní tisící zápas v NHL. Chicago i v součtu se zápasy z minulého ročníku získalo alespoň bod v 28 utkáních základní části v řadě a vyrovnalo tím druhou nejdelší sérii v historii soutěže, kterou v sezoně 1977/78 vytvořil Montreal. Absolutní rekord drží hráči Philadelphie, kteří v ročníku 1979/80 bodovali v 35 utkáních za sebou.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...