7:43aktualizováno  10:10
NEW YORK - Jaromír Jágr se ve čtvrtečním utkání NHL podepsal dvěma góly pod výhru Dallasu 5:2 na ledě obhájců titulu z Los Angeles. Hvězdný útočník skóroval už ve třetím utkání za sebou. Dvakrát se zapsal mezi střelce i jeho bývalý spoluhráč z Philadelphie Jakub Voráček, ale Flyers ztratili proti Pittsburghu vedení 4:1 a prohráli 4:5.

Jaromír Jágr při zápase s Los Angeles. foto: ČTK

Jágr otevřel skóre v šesté minutě gólem v přesilové hře a v závěrečné třetině, v níž Stars třemi brankami zlomili nerozhodný stav 2:2, vstřelil čtvrtý gól svého týmu. Jágr se trefil dvakrát poprvé od zahajovacího zápasu s Phoenixem a obě branky padly ze stejného místa v levém kruhu po akcích Jamieho Benna. "Myslím, že jsme pravděpodobně na 30 procentech našich možností," komentoval Jágr souhru s novým parťákem.

Ten ho při první brance vybídl ke skórování křížným pasem z pravé strany a ve druhém případě český útočník dorazil jeho střelu do odkryté klece. "Ještě je před námi dlouhá cesta, musíme toho hodně zlepšit. Samozřejmě, já hraju jiným stylem, než na který byl zvyklý, ale pro mě je v mém věku už těžké něco měnit. Nemůžu soupeře tak napadat a nahánět. Na to nejsem dost rychlý, raději si hraju s pukem, podržím ho. A tomu se musí trochu přizpůsobit. Já vím, že to není jeho hra, ale doposud to plní skvěle," řekla česká hvězda na adresu Benna.

Jágr skóroval ve třetím zápase v řadě, což je jeho nejdelší gólová série od sezony 2007/08, kdy se mu to povedlo v dresu Rangers. Navíc mu chybí už jenom čtyři asistence k tomu, aby se stal sedmým hráčem v historii soutěže s alespoň 600 góly a 1000 přihrávek na kontě. "Góly a body v hlavě nemám. To je možná důvod, proč už je někdy těžší je získat. Pokud chcete být gólový hráč a vyhrát produktivitu, musíte být po tom hladový. Ale já jsem se změnil. Už mi není 22 nebo 25, takže na statistiky nekoukám," pokračoval Jágr, který pětkrát vyhrál Art Ross Trophy určenou vítězi kanadského bodování v základní části.

Jágr v uplynulé sezoně dal za Philadelphii 19 branek v 73 utkáních, nyní je efektivnější, protože má na kontě devět branek ve 22 zápasech. "Loni jsem měl okolo sebe hodně hráčů, kteří mohli dát gól, v tomto roce dostávám víc peněz. Takže mám trochu víc zodpovědnosti. Musel jsem trochu změnit své myšlení," uvedl jedenačtyřicetiletý útočník. Po zápase se ani necítil unavený.

Voráčkovi se proti Pittsburghu daří. Dal mu dva góly

"Čím víc hraju, tím se cítím svěžejší a silnější. Myslím, že bych byl ještě lepší, kdybych mohl teď hrát další zápas," prohlásil. Voráček před dvěma týdny dosáhl v Pittsburghu svého prvního hattricku v NHL a nyní se proti stejnému soupeři opět gólově prosadil. Kladenský odchovanec se dvakrát trefil v přesilové hře, přičemž druhým zásahem zvýšil v závěru úvodní třetiny vedení Philadelphie na 4:1. Následující minuty ale patřily Pittsburghu, který čtyřmi góly skóre otočil.

"Je to záležitost hlavy. Člověk musí být mentálně připraven a odvádět svoji práci za jakéhokoli stavu. Ať už je to 4:1, nebo 1:4. Na tom nezáleží. Skóre by nikdy nemělo změnit tvůj přístup ke hře. Ale ve druhé třetině jako kdybychom nebyli na ledě," prohlásil obránce Flyers Kimmo Timonen. Hosté se v prostřední části prosadili třikrát a po 18 sekundách hry třetí třetiny svým druhým gólem v zápase stanovil konečné skóre Chris Kunitz. Na obratu se podílel Tomáš Vokoun, jenž od prostřední třetiny nahradil v brance Marka-Andreho Fleuryho a ze 14 střel neinkasoval.

Český gólman si tak napravil reputaci, v předchozím vzájemném měření obdržel šest branek včetně tří od Voráčka, který je nyní s 12 góly nejlepším českým střelcem v soutěži. Patrik Eliáš přispěl gólem a proměněným nájezdem k vítězství New Jersey 3:2 po penaltovém rozstřelu nad Buffalem. Český útočník, který se stal první hvězdou zápasu, nejprve v předposlední minutě z dorážky srovnal na 2:2 a v nájezdech obelstil skvěle provedenou forhendovou kličkou brankáře Ryana Millera.

Podruhé v sezoně dal gól obránce Jakub Kindl z Detroitu

Hráčům Devils se po utkání ulevilo, protože přerušili sérii šesti proher a propad tabulkou. Přitom to s Devils nevypadalo nadějně, poté co v padesáté minutě inkasovali na 0:2. "Konečně. Jsem moc rád, jak jsme se s tím popasovali a že jsme to ještě otočili. Bylo to cenné vítězství a doufám, že nás to nakopne i do dalších zápasů," řekl Eliáš. Podruhé v sezoně dal gól obránce Jakub Kindl z Detroitu a opět to byla vítězná trefa.

Šestadvacetiletý bek otevřel v prostředním dějství skóre zápasu s Edmontonem a Red Wings nakonec zvítězili 3:0. Oilers kromě bodů navíc přišli i o Aleše Hemského, který se zranil při blokování střely a ve druhé třetině odstoupil. "Byl na rentgenu a zlomené to není. Pravděpodobně si z toho odnesl jen pořádnou modřinu. Těžko ale říci, jak to bude vypadat zítra a jak se bude cítit. Musí se to celou noc ledovat. Přesto doufáme, že je šance, že ačkoliv to bude pro něho obtížné, tak příští zápas v Nashvillu odehraje," prohlásil trenér Edmontonu Ralph Krüeger.

Další český zadák Roman Hamrlík absolvoval premiérové utkání v dresu New Yorku Rangers, kteří v městském derby uspěli na ledě Islanders 2:1 v prodloužení. Zkušený hokejista, který v zápase hrál se čtyřicítkou na zádech, naskočil k utkání NHL přesně po měsíci. Do střelecké listiny se ve čtvrtečním programu zapsal i Vladimír Sobotka, který jedním gólem přispěl k výhře St. Louis 6:3 na ledě Phoenixu. Stejnou měrou pomohl i David Krejčí Bostonu porazit Toronto 4:2.

Výsledky NHL

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. a 60. Seguin, 20. P. Bergeron, 39. Krejčí - 23. Kadri, 55. McClement. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 565.

New Jersey - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 54. Henrique, 59. Eliáš, rozh. nájezd Clarkson - 28. Vanek, 50. Flynn. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17 625.

NY Islanders - NY Rangers 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Grabner - 55. R. Nash, 61. Gáborík. Střely na branku: 29:37. Diváci: 16 170.

Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Branky: 12. a 20. Voráček, 16. Rinaldo, 19. Timonen - 13. a 41. Kunitz, 26. Dupuis, 29. J. Neal, 36. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal 40 minut a ze 14 střel neinkasoval. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19 997.

Washington - Florida 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Erskine, 4. Wolski, 6. Carlson, 9. Ribeirod, 30. Ovečkin, 45. Fehr, 60. M. Perreault - 51. Skille. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 506.

Carolina - Montreal 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 27. J. Staal, 31. Bowman - 4. Prust, 9. Gorges, 47. Eller, 48. Subban. Střely na branku: 43:28. Diváci: 16 774.

Columbus - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Umberger, 65. Calvert - 42. H. Sedin. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13.632.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Stamkos - 11. Tangradi, 56. Little. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 204.

Detroit - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Kindl, 33. Emmerton, 59. Abdelkader. Střely na branku: 20 066.

Phoenix - St. Louis 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 19. Moss, 21. Doan (Hanzal), 60. Yandle - 26. a 28. Berglund, 14. C. Stewart, 31. Nichol, 47. Sobotka, 56. Pietrangelo. Střely na branku: 26:30. Diváci: 11 482.

Los Angeles - Dallas 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Lewis, 36. J. Carter - 6. a 50. Jágr, 39. Eakin, 46. Morrow, 59. Roussel. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18 118.

1. Vancouver 23 11 6 6 64:63 28
2. Minnesota 22 11 2 9 52:56 24
3. Calgary 21 9 4 8 61:69 22
4. Edmonton 23 8 5 10 54:65 21
5. Colorado 22 8 4 10 53:65 20