Hertl zářil v přípravě NHL za San Jose. Vancouveru dal dva góly

8:00aktualizováno  11:04
NEW YORK - Český hokejový talent Tomáš Hertl zazářil v dresu San Jose v úterním přípravném utkání proti Vancouveru a dvěma góly se podílel na vysokém vítězství 5:0. Trefil se i obránce Marek Židlický, který pomohl k výhře New Jersey na ledě Philadelphie 2:1.

Český hokejista San Jose Sharks Tomáš Hertl (vlevo) a brankář Eddie Lack z Vancouveru Canucks foto: ČTK

Devils nastoupili znovu bez Jaromíra Jágra, který ale už v úterý poprvé po zranění v oblasti kyčle a zad naplno trénoval s týmem a mohl by stihnout začátek soutěže. Za Philadelphii nedohrál zápas pro zranění v horní části těla útočník Jakub Voráček, který odstoupil ve druhé třetině. Podle generálního manažera Flyers Paula Holmgrena by ale nemělo jít o nic vážného. Devatenáctiletý Hertl bodoval i ve třetím utkání v dresu Sharks, do kterého nastoupil a znovu si řekl o místo v základní sestavě. Vylepšil svou bilanci na čtyři body za tři trefy a jednu asistenci. Je nejlepším střelcem San Jose v přípravě.

Hertl otevřel v 11. minutě skóre tečí střely Scotta Hannana. Na začátku závěrečné třetiny dovršil debakl Canucks střelou zápěstím. Po střele Brenta Burnse opět pracoval v prostoru před brankářem Eddiem Lackem, k dorážce se sice nedostal, ale objel oblouk z rohu na pravý kruh a povedeným pokusem skóroval. Byl vyhlášen první hvězdou zápasu. "Odvedl opět velice dobrou práci," citoval deník San Jose Mercury News trenéra vítězů Todda McLellana. Židlický otevřel střelecký účet zápasu na ledě Philadelphie v sedmé minutě. Vychutnal si defenzivu Flyers, oklamal gólmana Raye Emeryho a u levé tyče bekhendem zasunul puk do branky.

Asistenci si připsal i Patrik Eliáš

Asistenci si připsal i Patrik Eliáš. Ve 48. minutě zvýšil Mike Sislo a za Flyers jen korigoval výsledek 91 sekund před koncem Kimmo Timonen. V dresu New Jersey chyběl i v pátém a zároveň předposledním přípravném duelu Jágr, který se zranil 12. září v první den přípravného kemp. V úterý už ale poprvé naplno trénoval s hráči, kteří do utkání s Flyers nezasáhli. V pondělí bruslil ještě individuálně. Kouč Pete DeBoer doufá, že bude mít k dispozici jednačtyřicetiletého nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL ve čtvrtek v odvetě proti Philadelphii.

Patrik Eliáš v New Jersey.

"Uvidíme, jak se bude cítit zítra," řekl DeBoer deníku The Star-Ledger. "Když to půjde, tak bych rád hrál," prohlásil Jágr. Na otázku, zda měl problémy s třísly, odpověděl: "Šlo o svaly na zádech a kyčli a to je všechno propojené." DeBoer je rád, že Jágr už mohl trénovat. "Je to příjemný krok a další je, aby se zařadil do zápasu. Jisté je, že se to vyvíjí dobrým směrem. Má za sebou celý trénink a nebyl lehký," uvedl kouč Devils. Start NHL by měl stihnout po úterním zranění Voráček, který se dnes podrobí vyšetření. Holmgren však očekává, že by měl už v pátek v závěrečném testu na ledě Washingtonu nastoupit.

Voráčka srazil zezadu ve 28. minutě Bryce Salvador a český útočník vrazil do levé tyče a brankáře Coryho Schneidera. Voráček následně neproměnil trestné střílení a krátce nato ze zápasu odstoupil. Asistenci si připsal při výhře Edmontonu nad New Yorkem Rangers 5:3 Aleš Hemský. Brankář Marek Mazanec nastoupil v dresu Nashvillu na třetí třetinu proti Tampě Bay za stavu 1:0. Predators z tlaku zvýšili náskok a bývalá opora Plzně inkasovala až 46 vteřin před koncem, kdy skóroval Steven Stamkos. Celkem prošly na Mazance za 20 minut jen tři střely.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL

Toronto - Ottawa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 23. Van Riemsdyk, 51. Phaneuf - 26. Z. Smith, 47. O'Brien, 49. Greening.

Philadelphia - New Jersey 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Timonen - 7. Židlický (Eliáš), 48. Sislo.

Nashville - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Moser, 45. Klein - 60. Stamkos. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 20 minut, inkasoval ze tří střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 66,7 procenta.

Colorado - Dallas 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)
Branky: 38. Landeskog, 49. Malone, 54. Stastny - 26., 30. a 59. Sceviour, 26. a 27. Jamie Benn.

Edmonton - New York Rangers 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 20. a 22. Perron, 13. T. Hall (Hemský), 32. Eager, 54. Eberle - 8. M. Staal, 23. J. Miller, 57. Girardi.

Los Angeles - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Williams, 44. Kopitar - 7. Lindholm.

San Jose - Vancouver 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11. a 43. Hertl, 13. Boyle, 32. Thornton, 39. Couture.