Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hokejbalisté na zlatý hattrick nedosáhli. Ve finále podlehli Slovákům

22:44
ST. JOHN'S - Čeští hokejbalisté na mistrovství světa v kanadském St. John´s nedosáhli na třetí titul za sebou. Ve finále podlehli svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece Slovensku 1:2. O branky vítězů se postarali Boris Oravec a Jaroslav Martinusík, kteří získali Slovákům dvoubrankový náskok, za český tým snížil v 38. minutě Tomáš Wróbel.

Čeští hokejbalisté před duelem na MS. foto: Archiv ČMSHb

Čtvrtý triumf po úspěších v Litoměřicích v roce 1998, v Plzni 2009 a v Bratislavě 2011 čeští hokejbalisté nepřidali. Na desátém MS získali páté stříbro a ve sbírce mají i jeden bronz. Slováci slaví druhý titul, poprvé uspěli v roce 1999 ve Zvolenu.

Slováci se mohli dostat do vedení v 11. minutě, kdy trefil tyč Oravec. Na druhé straně pomohla brankáři Petríkovi také tyč po Wróbelově pokusu. Ve 14. minutě už se dočkali vedení Slováci, když ležícího Heczka překonal nadvakrát Oravec.

Hokejbalistkám patří bronz

V druhém dějství v největší šanci nepřekonal Petríka Wróbel a v 29. minutě zvýšil v přesilovce Martinusík. Češi se nevzdali a naději jim vykřesal v 38. minutě Wróbel. Slováci ale závěrečnému tlaku odolali a mohli slavit. Třetí skončila domácí Kanada, která porazila Portugalsko 7:3.

České hokejbalistky získaly stejně jako na předešlých třech světových šampionátech bronz, když zdolaly USA 5:0. Z titulu se radovala Kanada, která vyhrála nad Slovenskem 2:0.