Hokej: Mistr z Liberce znovu vítězí, venku uspěla i Sparta a Vary

20:04
Hokejová extraliga zná první konečné výsledky 21. kola: třetí Litvínov prohrál ve Vítkovicích 1:4 a poslední Karlovy Vary překvapily výhrou 4:1 v Mladé Boleslavi. Vzestupující tendenci potvrzují mistři z Liberce, kteří na ledě Olomouce zvítězili už poosmé v řadě.

Extraliga: Olomouc vs. Liberec foto: ČTK/AP

Vítkovice - Litvínov 4:1

Domácí se dostali do vedení hned ve třetí minutě, kdy skóroval po chybě u zadního mantinelu Hudeček pohotovou střelou bez přípravy. Dobrý nástup potvrdil o pět minut později v přesilovce Kucsera, jenž si na modré vyměnil puk se Slobodou, sjel si do střelecké pozice a přesně zamířil. Za dalších sedm minut to už bylo 3:0, když videorozhodčí uznal gól důrazného Vandase, jenž uspěl při závaru před hostující brankou. Litvínovský Lukeš sice vzápětí v početní výhodě snížil, ale výsledek se už neměnil. Byť ho mohl zdramatizovat v závěru Gerhát, jenž neproměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 3. Hudeček (Kucsera), 8. Kucsera (Sloboda), 15. Vandas, 60. Tybor - 16. Lukeš (V. Hübl, Gula). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:0. Diváci: 3759.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Hrbas, Výtisk, D. Krenželok, Kovář - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Illéš, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, Hudeček, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Petrásek - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mladá Boleslav - Karlovy Vary 1:4

Vary poslal do vedení v úvodu druhé třetiny Dvořák v přesilovce. V čase 32:21 hosté vyšachovali boleslavskou obranu a veterán Skuhravý na konci doklepával opět v početní výhodě puk do odkryté klece. Když o pár minut později dával na 3:0 Tuominen, bylo rozhodnuto. Domácí sice v úvodu třetí části snížili, když se konečně prosadili v přesilovce, jenž Fin ve službách Západočechů vrátil svému týmu v čase 47:21 třígólové vedení. To už Energie v závěru nepustila.

Branky a nahrávky: 45. Orsava (Žejdl, Stříteský) - 23. T. Dvořák (Vachovec, V. Tomeček), 33. Skuhravý (Mikulík, T. Rachůnek), 35. Tuominen (Mikulík, T. Rachůnek), 48. Tuominen (T. Rachůnek, Kindl). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Barvíř, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. Třetiny: 0:0, 0:3, 1:1. Diváci: 2679.

Mladá Boleslav: Lukáš (35. Tarkki) - Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Jan Hanzlík, Kurka, Pastor - M. Látal, Vampola, Klepiš - Hyka, Urban, Lenc - Orsava, Žejdl, Jonák - Ďurač, Pospíšil, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Karlovy Vary: Honzík - Harant, Dujsík, Sičák, Rohan, T. Dvořák, Rýgl, Benák - T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík - Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček - Mullane, Kindl, Gorčík - Davídek, Gríger, Flek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Olomouc - Liberec 0:4

Liberec potvrdil vzestup formy. Do vedení ho dostal v 16. minutě Jelínek. Byl to šťastný gól, jelikož se puk odrazil od jeho brusle po prudké příhrávce Lakatoše. Videorozhodčí branku uznal. Hosty uklidnil v závěru druhé části Bartovič přesnou střelou zápěstím. Definitivně rozhodl po změně stran opět Jelínek, jenž se tentokrát dostal po zaváhání Vyrůbalíka do úniku. Zakončil ho střelou mezi ruku a tělo gólmana Konráda.

Branky a nahrávky: 16. P. Jelínek (Lakatoš), 39. Bartovič (Radivojevič, Vitásek), 45. P. Jelínek, 58. Lakatoš (Mojžíš, L. Krenželok). Rozhodčí: M. Petružálek, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2. Diváci: 3345.

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Plášil, J. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Strapáč - Holec, Rác, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Mikyska, Ordoš - D. Špaček, Hrabík, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Zlín - Sparta 0:4

Sparta rozhodla v první třetině, kdy vstřelila dva góly. První dal Cingel, jenž po rychlém kontru dvou na jednoho zakončoval přesně. Druhý přidal Kudrna, který nadvakrát dorazil Piskáčkovu střelu od modré. Zlín se snažil, ale nebyl schopný vstřelit kontaktní gól. A v polovině utkání navíc inkasoval potřetí. Opět po střele od modré a opět po dorážce, autorem gólu byl tentokrát Pech. Bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 14. Cingel (Uher, J. Mikuš), 19. A. Kudrna (Švrček), 31. Pech (P. Vrána, J. Hlinka), 58. J. Hlinka (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hribik - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:7, navíc Gago - Piskáček oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4134.

Sestavy: Zlín: Štůrala - Marušák, Kotvan, Horák, Blaťák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - D. Šťastný, Podešva, O. Veselý - Ondráček, Gago, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Sparta: Škarek - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Čajkovský, Nedomlel, od 41. min. navíc Gernát - P. Vrána, J. Hlinka, Klimek - Netík, Pech, Kumstát - Uher, Cingel, A. Kudrna - Safin, Ihnacak, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Chomutov - Třinec 5:4N

Hodně divoké utkání se hrálo v úterý v Chomutově. Hosté se nejprve dostali do dvoubrankového vedení: skórovali Adamský, jenž ideálně zužitkoval přečíslení dvou na jednoho, a Doudera, jenž byl na konci akce čtyři na tři. Domácí ale vyrovnali: Koblasa po změně stran snížil z dorážky a Vondrka přebruslil obránce a zamířil mezi betony brankáře. Pak se historie opakovala: Třinec si vzal opět dvoubrankové vedení (Petružálek využil přesilovku a Špirko zakončoval bekhendovým blafákem), jenže Poletín svým desátým gólem v sezoně vrátil Pirátům naději a podruhé vyrovnával opět Vondrka opět po sólu. Rozhodnutí přišlo v samostatných nájezdech z hole koho jiného než... Vondrky.

Branky a nahrávky: 23. Koblasa (Poletín, Kämpf), 26. Vondrka (Tomica, Dlapa), 49. Poletín (Koblasa, Kämpf), 52. Vondrka, rozhodující nájezd Vondrka - 5. Adamský (Polanský, Irgl), 7. M. Doudera (Dravecký, Kreps), 30. J. Petružálek (Dravecký, Linhart), 33. Špirko. Rozhodčí: Pavlovič, Pěšina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 2:2, 2:0. Diváci: 3061.

Chomutov: T. Král - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Skinner - Vondrka, Huml, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Račuk, Lauko, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank - Martin Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hladoník, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Kometa - Pardubice 2:3

Hosty dostal do vedení Tomášek, jenž dostal čas na vrcholku kruhů, elegantně se otočil a nenápadnou střelou propálil Čiliaka. Brněnský Káňa sice vyrovnal, když ranou od mantinelu nachytal u přední tyče Maxwella, ale podruhé domácí publikum šokoval v čase 44:52 veterán Sýkora po skvělém pasu Schause. Vyprodaná brněnská hala žádala alespoň vyrovnání, leč nedočkala se ho, a tak se zrodil překvapivý výsledek. Ten potvrdil v závěru opět Tomášek při power-play Komety. Ta sice ještě snížila, ale to už nic neřešilo.

Branky a nahrávky: 28. J. Káňa II (Vincour, Trška), 60. Zaťovič (O. Němec, M. Erat) - 23. Tomášek (Bárta), 45. P. Sýkora (Schaus, Nahodil), 59. Tomášek (P. Sýkora, Schaus). Rozhodčí: Hradil, Šír - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Kometa: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - H. Zohorna, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - M. Novák, Raška, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, L. Havlík, Bokroš, Poulíček - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - M. Kaut, Nahodil, Rolinek - Mallet, Tomášek, Bárta - F. Zadina, T. Kaut, Panna. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Hradec Králové - Plzeň 1:4

Hradec zaskočil v šesté minutě Sklenička přesnou ranou od modré a v úvodu druhé třetiny Pulpán, jenž zvyšoval na 2:0 pro Plzeň. Když se v polovině zápasu vstřelili hosté během 61 vteřin další dvě branky, bylo rozhodnuto. Nejprve dostal Tomáš Svoboda skvělou nahrávku zpoza branky od Kracíka a pálil přesně do šibenice, a pak po rychlém protiútoku dvou na jednoho přesně zakončoval opět do horního růžku Vracovský. Domácí se na zvrat nezmohli.

Branky a nahrávky: 59. Štajnoch (Jarůšek, Džerinš) - 6. D. Sklenička (Hrnka, Koreis), 24. Pulpán (D. Kubalík, Kracík), 30. T. Svoboda (Kracík, D. Kubalík), 31. Vracovský (Kodýtek, Kvasnička). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:3, 1:0. Diváci:4102.

Hradec Králové: Kacetl (30. Rybár) - Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, T. Knotek, Červený - R. Pavlík, Džerinš, Nedvídek, od 41. min. navíc J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, od 41. navíc Němeček - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Kodýtek, Lev - Johnson, Preisinger, Vracovský - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.