Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Höflová-Rieschová vyhrála v Lake Louise i druhý sjezd a vede SP

22:36aktualizováno  22:54
LAKE LOUISE (Kanada) - Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová vyhrála po pátečním sjezdu v Lake Louise i ten sobotní a dostala se do čela průběžného pořadí Světového poháru. V královské disciplíně slavila devětadvacetiletá rodačka z Garmisch-Partenkirchenu jubilejní desáté vítězství.

Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová foto: ČTK

"Bylo to těžší než včera, netrefovala jsem pokaždé ideální stopu. Po takové výhře ale stoupne sebevědomí a vše jde lépe. Díky tomu jsou rychlejší i jízdy, v nichž se člověk necítí tak dobře," uvedla Höflová-Rieschová, které se podařil sjezdový double v Lake Louise už před třemi lety. Průběžné pořadí SP vede Němka o 45 bodů před Larou Gutovou ze Švýcarska. Na druhém místě skončila s odstupem 34 setin sekundy Tina Weiratherová. Lichtenštejnská lyžařka si tak spravila náladu po pátku, kdy byla z pátého místa diskvalifikována za to, že si nasadila chrániče paží přes kombinézu.

Třetí místo obsadila Rakušanka Anna Fenningerová, která byla v pátek čtvrtá. Výrazně si oproti prvnímu sjezdu polepšila americká hvězda Lindsey Vonnová. Čtyřnásobná vítězka seriálu, jež se v pátek vrátila do kolotoče SP po těžkém zranění kolena čtyřicátým místem, dojela jedenáctá. Ani tentokrát nedosáhla na body Klára Křížová, která obsadila 43. pozici. Šárka Strachová byla předposlední pětapadesátá.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada)

Ženy - sjezd: 1. Höflová-Rieschová (Něm.) 1:55,09, 2. Weiratherová (Licht.) -0,34, 3. Fenningerová (Rak.) -0,47, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,83, 5. E. Fanchiniová (It.) -0,84, 6. Mazeová (Slovin.) -0,91, 7. Hütterová (Rak.) -0,99, 8. Klingová (Švéd.) -1,00, 9. Gisinová (Švýc.) -1,04, 10. Görglová (Rak.) -1,08, ...43. Křížová -3,11, 55. Strachová -5,08.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 3 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 236, 2. E. Fanchiniová 165, 3. Weiratherová 160, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová 159, 5. Fenningerová 155, 6. Gutová (Švýc.) 146.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 34 závodů): 1. Höflová-Rieschová 393, 2. Gutová 346, 3. Fenningerová 285, 4. Weiratherová 265, 5. Mazeová 210, 6. E. Fanchiniová 165, ...82. Dubovská 3.