Hodnoťte české hráče. Kdo byl ve Španělsku nejlepší?

14:15
PRAHA - Duel ve Španělsku byla pro české fotbalisty především pořádně náročná práce v defenzivě. I přes porážku 1:2 ve čtvrtém kvalifikačním duelu o postup na EURO 2012 předvedli Bílkovi svěřenci obětavý a bojovný výkon. Možná nejlepší za dobu jeho působení u národního týmu. Lidové noviny a Lidovky.cz české hráče oznámkovaly a vy můžete vybrat toho nejlepšího.

Petr Čech. foto: Reuters

Vysvědčení LN pro české fotbalisty

PETR ČECH 1: Dva inkasované góly nepadají na jeho vrub. Chytil několik velkých šancí a málem Villovi lapil i­penaltu. Český brankář byl navíc velmi jistý i při centrovaných míčích.

ZDENĚK POSPĚCH 2: Nevděčnou úlohu při bránění střelce zlatého gólu z MS Iniesty v­první půli zvládl na výbornou. Jeho výkon kalí zbytečné diskuse s­rozhodčími.

TOMÁŠ SIVOK 1-: Výborný. Základní pilíř obrany. Především v první půli působila stoperská dvojice velice kompaktně. Sivok kolegu Hubníka jasně předčil.

ROMAN HUBNÍK 2-: Střídal silnější momenty se slabšími. V druhé půli těch slabších přibývalo. Villu pustil do šance třikrát, ta poslední znamenala gól.

MICHAL KADLEC 1-: Tvrdá hra na technické Španěly platila. Na útočení neměl čas, ale vzadu byl spolehlivý.

ŠPANĚLSKO 2:1 ČESKO

JAN REZEK 3-: Hodně snahy, až přílišná tvrdost. Zbytečně fauloval Iniestu a byla z­toho penalta a rozhodující gól.

TOMÁŠ HUBSCHMANN 3: Zahušťoval prostor před šestnáctkou, ale na balon si příliš nesáhl.

TOMÁŠ ROSICKÝ 2-: Nebyl tolik u míče, jak se asi čekalo. Plusové body mu přidává asistence na Plašilův gól.

JAROSLAV PLAŠIL 1-: Vstřelil životní gól, který dlouho zadělával na senzaci. Co víc dodat.

DANIEL PUDIL 2-: Snažil se útočit i bránit. Ale často bez efektu.

MILAN BAROŠ 3-: Španělská obrana měla jasně navrch. Často ztrácel balony nebo fauloval a diskutoval.

Hráči, kteří odehráli alespoň 40 minut, jsou hodnoceni jako ve škole.