Hlaváčková s Babosovou postoupily do finále čtyřhry v Turnaji mistryň

9:41aktualizováno  10:15
Andrea Hlaváčková s Timeou Babosovou postoupily do finále čtyřhry na tenisovém Turnaji mistryň. Třetí nasazený česko-maďarský pár porazil v úvodním semifinále světové jedničky Martinu Hingisovou a Chan Yung-jan 6:4, 7:6. Pro sedmatřicetiletou Švýcarku tak v Singapuru skončila kariéra.

Andrea Hlaváčková foto: Reuters

Hlaváčkové s Babosovou, které se světovými jedničkami nedávno prohrály ve finále v Pekingu, se od začátku dařilo. Především česká tenistka hrála ve velkém stylu. V úvodním setu odskočily na 4:1 se dvěma brejky, ale pak se také Hingisová s tchajwanskou partnerkou dostaly do rytmu a snížily na 3:4. Náskok brejku potřebný k zisku úvodní sady už ale třetí nasazené hráčky udržely a vyhrály 6:4.

Ve druhé sadě si oba páry s drobnými komplikacemi držely servis. Dramatický moment přišel za stavu 5:5, kdy Babosová při pohybu na síti špatně došlápla a podvrtla si kotník. Okamžitě na bolavou levou nohu dostala od Hlaváčkové led a po obstřiku a zatejpování byla schopná pokračovat. Na pohybu v závěru setu, který rozhodoval tie-break, to nakonec nebylo znát.

Hlaváčková s Babosovou vedly ve zkrácené hře 4:2, ale pak mimo jiné zkazily dva nahrané voleje na síti a stav byl srovnaný 5:5. Dostaly se ale k mečbolu, který proměnily díky pokaženému voleji Hingisové. Světové jedničky prohrály po devatenácti vítězných zápasech a závěrečný volej byl zřejmě definitivně posledním úderem Hingisové na okruhu WTA.

Hlaváčková si zahraje finále Turnaje mistryň podruhé v kariéře. V roce 2012 bojovala o titul společně s Lucií Hradeckou, v Istanbulu ale před pěti lety neuspěly. Finálovou účastí naváže na Lucii Šafářovou, která si v Singapuru zahrála o vítěznou trofej vloni společně s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.