Historie se neopakuje. Jágrův Omsk postupuje do čtvrtfinále

11:46aktualizováno  14:30
OMSK/PRAHA - Rozhodující sedmý duel čtvrtfinále play off vyhrála Jágrova družina 7:3. Červenka dva góly vsítil, Jágr a Vampola u obou asistovali. Omsk tak postupem stejnou mincí oplatil Nižněkamsku loňské osmifinálové vyřazení.

Omsk suverénně ovládl základní část Kontinentální hokejové ligy, Červenka získal korunu pro nejlepšího střelce. Tým Summanena vyhrál i všech posledních osmnáct zápasů základní části, kouzlo Avangardu ale první minutou play off ztratilo svou sílu...

Celá letošní série s Nižněkamskem totiž nečekaně dospěla do rozhodujícího sedmého zápasu. I když Omsk v utkání číslo šest prohrával ve třetí třetině o branku, tak si dvěma góly vynutil rozhodující utkání.

Omsk od prvních minut nedělního utkání šel za svým cílem: postupem do čtvrtfinále. Především český útok Jágr - Červenka - Vampola zaměstnával hostující obranu a vytvářel si gólové šance. A netrvalo dlouho a po šesti minutách ukončil Červenka gólový půst v play off. Zpoza branky si vybruslil před gólmana Kasutina a střelou do horního růžku otevřel skóre.

Vzápětí ale z ojedinělé akce vyrovnal kapitán Nižněkamsku Ivanov.

Střídačka Omsku, vlevo kouč Summanen.

Omsk ale inkasovaná branka nezabrzdila, naopak. Díky gólům Kaljužného a Bělova se dostal do příjemného dvoubrankového vedení.

Pohodlné vedení domácí hokejisty ukolébalo, čehož využil Nechtěchimik. Přesnou kombinaci v útočné třetině zakončil Libor Pivko střelou mezi Rämovy betony - 3:2.

Po přestávce ale Omsk opět začal úřadovat, čtvrté branky se ale dočkal až v polovině utkání. Dělovkou uklidnil domácí fanoušky Pěrežogin. Navíc minutu před koncem druhé části přidal další gól Červenka a Omsk rázem vedl 5:2.

Po změně stran se opět prosadil Pěrežogin a utkání se proměnilo v exibici. Do vypršení šedesáti minut se oba týmy ještě jednou prosadily, a tak utkání skončilo poměrem 7:3.

Ve čtvrtfinále play off se Avangard střetne s Magnitogorskem.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 7. zápas: Omsk - Nižněkamsk 7:3 (Červenka 2+0, Jágr 0+2, Vampola 0+2 - Pivko 1+0), konečný stav série 4:3.