Historický průšvih. Kvitová: ‚Je mnoho věcí ke změně. Ve fyzičce i technice‘

12:30
DUBAJ - Tenisový turnaj v Dubaji si připsal kuriózní prvenství. Poprvé v historii se stalo, že na akci okruhu WTA nevyhrály nasazené hráčky ani jeden zápas. „Přispěly“ k tomu i Češky Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Petra Kvitová. foto: ČTK/AP

Turnajová šestka Karolína Plíšková prohrála už v 1. kole a Kvitová, která měla jako čtyřka volný los, vypadla jako poslední z nasazených tenistek ve středu po půlnoci místního času.

„Cítím, že jsem potřebovala udělat změnu. Myslím, že jsem na tom lépe, než jsem byla, všechna rozhodnutí jsou díky tomu, že nemám trenéra, nyní na mě. Vím, že je hodně věcí, které mohu zlepšit. Ať už jde o kondici, nebo o způsob hry,“ řekla dvojnásobná wimbledonská vítězka ještě před duelem prorocky.

Zklamaná Simona Halepová.
Rumunská tenistka Simona Halepová

Mezi tím postupně skončily nasazená jednička Rumunka Simona Halepová, dvojka Garbiňe Muguruzaová a trojka Carla Suárezová ze Španělska, pětka Švýcarka Belinda Bencicová, sedmička Italka Roberta Vinciová i osmička Ruska Světlana Kuzněcovová.

Kolaps všech nasazených účastnic překvapil o to více, že pětice z nich patřila před startem turnaje do světové desítky, včetně osmičky žebříčku WTA Kvitové.

Halepová i Muguruzaová laborovaly v úvodu sezony se zraněním nohy. „Nejsem připravena, musím začít od nuly,“ řekla Španělka. Kvitová měla na začátku roku střevní problémy, rozešla se s koučem a vyhrála jen jeden zápas ze šesti. V Dubaji získala titul v roce 2013, ale z dalších čtyř ročníků už zde vyhrála jen jeden zápas.

Teprve počtvrté se na WTA Tour žádná z nasazených tenistek nedostala do čtvrtfinále. Předtím se to stalo v Bastadu 2014, Bogotě 2012 a Hobartu 2009.

V žebříčku si o místo pohorší Halepová a klesne na čtvrté místo. Muguruzaová a Kvitová páté respektive osmé místo uhájí. Vinciová, vítězka turnaje v Petrohradu z minulého týdne, se naopak posune na 10. pozici a bude poprvé v Top-10. Na sedmé místo z osmého poskočí Bencicová a Suárezová bude v pondělí jedenáctá.