1. listopadu 2007 18:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hingisová brala kokain

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 21Diskuse

PRAHA Bývalá nejlepší tenistka světa Švýcarka Martina Hingisová přiznala, že měla pozitivní test na kokain. Rodačka z Košic proto ukončila v 27 letech kariéru. Podle agentury Reuters měla drogu v těle při letošním Wimbledonu. Hingisová vědomé užití drogy odmítla.

"Měla jsem pozitivní test, přitom jsem drogy nikdy nebrala. Cítím se stoprocentně nevinná," prohlásila populární Švýcarka a vítězka pěti grandslamových turnajů. Za další důvody odchodu označila věk a zdravotní potíže.

"Nemám chuť se několik let přít s antidopingovými funkcionáři a tahat po soudech, abych dokázala svou nevinu," dodala. "Jsem frustrovaná a cítím velkou zlobu. A věřím, že jsem nevinná," tvrdila novinářům s tím, že drogy pro ni vždy byly velkým strašákem a nikdy by po nich nesáhla.

"Ti, co mě testovali, říkali, že kokain zvyšuje sebevědomí a dostává člověka do euforie. To já nevím. Ale dobře vím, že kdybych se snažila trefovat míčky v takovémto stavu, tak to nepůjde. Nikdo ve vrcholovém tenisu nemůže hrát pod vlivem drog, o tom jsem přesvědčená," tvrdila.

Hingisová vládla ženskému tenisu na konci 90. let a už jednou pověsila raketu na hřebík; kvůli opakovaným zraněním kotníků se loučila v roce 2003. Po dvou letech se vrátila na kurty, loni získala tři tituly a ukončila sezonu jako sedmá hráčka světa.

Letos se však bývalá přítelkyně Radka Štěpánka potýkala se zraněním kyčle a s dalšími zdravotními problémy. V žebříčku klesla na devatenáctou pozici a v polovině října předčasně ukončila sezonu.

ČTK
  • 21Diskuse
Najdete na Lidovky.cz