Hertlův gól San Jose v úvodním semifinále na výhru na ledě St. Louis nestačil

7:15
NEW YORK - Český hokejista Tomáš Hertl si v neděli připsal svůj třetí gól v letošním play off NHL, jeho San Jose ale v úvodním semifinále prohrálo na ledě St. Louis 1:2. Rozhodující gól vstřelil v polovině zápasu finský útočník Jori Lehterä, o zbytek se postaral brankář Blues Brian Elliott, který pochytal 31 z 32 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera.

Hertlův gól k vítězství San Jose nestačil. foto: Reuters

Skóre zápasu otevřel v 16. minutě domácí útočník David Backes, který v přesilové hře bravurně tečoval před brankou střelu Kevina Shattenkirka od modré čáry. Za pouhých 34 sekund bylo po podobné akci na druhé straně vyrovnáno. Joe Pavelski hokejkou změnil směr střely Brenta Burnse a Elliott byl bezmocný. Zpomalené záběry ale odhalily, že se puk ještě otřel o brusli Hertla a gól tak byl připsán jemu.

Ve druhé třetině měli Sharks více ze hry, přestříleli soupeře v poměru 16:5, ale klíčovou branku vstřelilo St. Louis. Lehterä nabruslil podél levého mantinelu do útočného pásma, na úrovni kruhu pro vhazování napřáhl a jeho rána trošku překvapivě skončila za zády brankáře Martina Jonese, který si v utkání připsal 21 zákroků.

Výsledky semifinále play off NHL

Západní konference

1. zápas: St. Louis - San Jose 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Backes, 30. Lehterä - 16. Hertl. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.483. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Backes, 3. Lehterä (všichni St. Louis). Stav série: 1:0.