Hertl zazářil třemi asistencemi a ‚Žraloci‘ slaví, Gudasův gól vyšel naprázdno

0:15aktualizováno  7:38
NEW YORK - Hokejový útočník Milan Michálek se podílel v sobotním utkání NHL gólem a asistencí na výhře Toronta 4:1 s Buffalem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Ondřej Palát a Tomáš Hertl. Prvně jmenovaný vstřelil rozdílový gól Tampy Bay, která uspěla 2:0 v Arizoně. Hertl si poprvé v soutěži připsal v jednom utkání tři přihrávky, kterými pomohl San Jose porazit 4:1 New York Rangers.

Tomáš Hertl bojuje o kotouč s obranou NY Rangers. foto: Reuters

Fleischmann zpečetil vítězství Chicaga nad Winnipegem

Radko Gudas se v probíhajícím ročníku NHL gólově prosadil až v březnu, ve kterém už ale skóroval čtyřikrát. Řízný bek dostal střelou od modré čáry Philadelphii do vedení, ale v důležitém boji o play off následně dávali branky jen hráči Pittsburghu, kteří vyhráli 4:1. Z českých hokejistů se mezi střelce zapsal i Aleš Hemský, jenž trefou do prázdné branky pečetil vítězství Dallasu 3:0 nad New Yorkem Islanders.

Michálek po výměně z Ottawy vstřelil první gól v novém působišti. A parádním způsobem. Jindřichohradecký rodák při přečíslení dva na jednoho obelstil stahovačkou obránce Carla Colaiacova a střelou z mezikruží stanovil konečný výsledek. Český útočník se zasloužil i o první gól týmu, když v rohu kluziště pomohl vybojovat kotouč pro skórujícího Williama Nylandera.

Palát dal vítěznou branku v závěru úvodní třetiny, v níž jeho střela po ledě od pravého hrazení prošla až za záda gólmana Luise Dominguea. Dlouho šlo o jedinou trefu zápasu, pojistku přidal Nikita Kučerov až v poslední minutě při power play.

Hertl je po Jaromíru Jágrovi druhým nejlepším českým střelcem soutěže, tentokrát se ale vyznamenal v roli asistenta. Nejcennější ze tří přihrávek byla v úvodu poslední třetiny za nerozhodného stavu 1:1, kdy se z pravé strany odvážně natlačil přes obránce k brance. Gólman Henrik Lundqvist jeho pokus vyrazil k Joe Thorntovi, který puk pohodlně dorazil do prázdné klece.

VÝSLEDKY NHL

Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 22. Gudas - 23. Daley, 37. Hagelin, 39. Kunitz, 59. Letang. Střely na branku: 17:35. Diváci: 19.967. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Hagelin (oba Pittsburgh), 3. Mason (Philadelphia).

Minnesota - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 36. Jones, 41. Zucker, rozhodující nájezd Parise - 38. Terry, 54. J. Staal. Střely na branku: 32:33. Diváci: 19.044. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Jones, 3. Parise (všichni Minnesota).

San Jose - New York Rangers 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 28. Ward (Hertl), 46. Thornton (Hertl), 48. Ward, 50. Pavelski (Hertl) - 38. Boyle. Střely na branku: 52:26. Diváci: 16.888. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Hertl, 3. Pavelski (všichni St. Louis).

Toronto - Buffalo 4:1

Ottawa - Montreal 5:0

Columbus - New Jersey 6:3

Dallas - NY Islanders 3:0

Vancouver - St. Louis 0:3

Arizona - Tampa Bay 0:2

Florida - Detroit 3:5

Los Angeles - Boston 2:1