Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Hertl vládne NHL. Během týdne vstřelil druhý hattrick a zařídil výhru na ledě vítěze Stanley Cupu

6:30aktualizováno  7:36
washington - Útočník Tomáš Hertl zkompletoval v NHL gólem v prodloužení hattrick, kterým zařídíl San Jose výhru 7:6 na ledě Washingtonu.

Tomáš Hertl si podmaňuje NHL. foto: Reuters

Odchovanec pražské Slavie přidal i asistenci u trefy v čase 59:59, přesto se nestal první hvězdou zápasu. Výkon českého hráče předčil lídr domácích Alexandr Ovečkin, který zaznamenal shodnou bilanci.

Hertl nasázel hattrick v NHL potřetí v kariéře a navázal na týden starý zápas, ve kterém se trefil třikrát do sítě Pittsburghu. Český útočník dal v této sezoně už 22 branek a vyrovnal si své gólové maximum z minulého ročníku.

Hertl vstřelil první dva góly v přesilových hrách, kterými po podobných situacích vyrovnal na 2:2 a snížil na 5:6. V obou případech mu přihrál Joe Pavelski do předbrankového prostoru a český útočník se střelou z první nemýlil. Třígólový večer završil v čase 61:48, když v přečíslení tři na dva zaměřil přesně z pravého kruhu ke vzdálenější tyči. Hertl skóroval v prodloužení potřetí v kariéře.

Hertl (48) slaví se spoluhráči svůj gól, kterým zařídil San Jose výhru 7:6 na...
Hertl přidal i asistenci u trefy v čase 59:59, přesto se nestal první hvězdou...

Hertl asistoval i u gólu, kterým si San Jose vynutilo necelou sekundu před koncem třetí třetiny prodloužení. Jeho spoluhráč Logan Couture, když jel střídat, rozlámal z frustrace hokejku o střídačku, protože si myslel, že už je konec, zatímco Evander Kane vyrovnal.

Šestá prohra Washingtonu za sebou

Gól bral na sebe Ovečkin, který mohl při hře bez brankáře skórovat počtvrté, ale zastavil ho Brent Burns a z protiútoku hosté udeřili. Washington nakonec prohrál pošesté v řadě, což je jeho nejhorší série od sezony 2013/14. V jeho dresu si připsal dvě asistence Jakub Vrána.