Hertl se stal hrdinou zápasu. Dvěma góly vystřelil San Jose výhru

7:30
SAN JOSE - Hokejový útočník Tomáš Hertl byl vyhlášen nejlepším hráčem třetího finálového utkání Západní konference NHL, když dvěma góly zařídil San Jose výhru 3:0 nad St. Louis. Český hráč je se třemi zásahy nejúspěšnějším střelcem série, v níž se i díky jeho brankám ujali Sharks vedení 2:1.

Tomáš Hertl začíná slavit gól. foto: ČTK

San Jose si všechny tři trefy rozdělilo rozdělilo rovnoměrně po jedné do každé třetiny. Úvodní vstřelil Hertl, který dostal puk do jízdy a bombou z levého kruhu do vzdálenějšího horního růžku nedal Brianu Elliottovi šanci. Odchovanec pražské Slavie svým čtvrtým gólem v letošním play off otupil počáteční nápor soupeře, který v průběhu první části nedovolil domácím více než osm minut vystřelit na branku.

Druhý zásah přidal po dobře sehraném přečíslení tři na dva Joonas Donskoi, který si najel z druhé vlny na přihrávku Logana Couturea a gólmana Blues prostřelil z mezikruží. Jakoukoli naději na zvrat vzal hostům definitivně v úvodu závěrečné třetiny Hertl. Český útočník převzal puk za brankou, vyjel před ni do palebné pozice a vyhnal Elliotta na střídačku.

Spolehlivě pracuje i obrana San Jose, v níž hraje taky Roman Polák. V utkání limitovala na minimum gólové šance St. Louis, za které nastoupil ve čtvrtém útoku poprvé v sérii Dmitrij Jaškin, a už 150 minut neinkasovala. Gólman Martin Jones si tentokrát připsal 22 zákroků a stal se prvním brankářem v klubové historii Sharks, který vychytal v play off dvě nuly za sebou.

Semifinále play off NHL

Západní konference
3. zápas
San Jose - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. a 47. Hertl, 32. Donskoi. Střely na branku: 16:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Thornton, 3. Jones (všichni San Jose). Stav série: 2:1.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...