Hertl a Plekanec přihrávali na gól, Krejčí nedohrál

7:13
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Hertl pomohl San Jose ve středečním utkání NHL přihrávkou k zisku jednoho bodu za prohru v Edmontonu 3:4 v prodloužení. Další český hráč Tomáš Plekanec si připsal asistenci u jediné branky Montrealu, který doma podlehl Bostonu 1:3.

Tomáš Hertl za San Jose Sharks. foto: ČTK

San Jose v zápase dvakrát smazalo jednobrankovou ztrátu, přičemž Hertlova chvíle přišla za stavu 1:2. Dvaadvacetiletý centr třetí řady podpořil rychlý protiútok a po jeho přihrávce zakončil akci do prázdné branky Patrick Marleau. Za 90 sekund Sharks trefou Joa Pavelského dokonce vedli, jenže Iiro Pakarinen poslal v závěru zápas do prodloužení, v němž rozhodl o výhře Edmontonu Taylor Hall.

Frolík dal vítězný gól Calgary. Neuvirth zajistil bod Philadeplhii

Zápas byl prestižní pro trenéra domácích Todda McLellana, protože předchozích sedm let vedl právě San Jose. „Pravděpodobně znám jejich tým lépe než tento v Edmontonu. Za tu dobu jsme se sblížili, znám jejich rodiny a čím vším si někteří prošli. Takže to je pro mě zvláštní zápas. Ale mám zodpovědnost za výsledky a hru týmu. Na to jsem se zaměřoval,“ řekl McLellan, jehož svěřenci si připsali čtvrtou výhru za sebou.

Po Plekancově rozehrání z buly si nahození Paula Byrona srazil do vlastní branky obránce Zach Trotman a Montreal držel těsný náskok až do 48. minuty. Pak vyrovnal z úniku v oslabení Loui Eriksson a o 42 sekund později strhl Landon Ferraro přesnou střelou z mezikruží vedení na stranu Bostonu. Výhru hostů zpečetil Patrice Bergeron.

Krejčí nedohrál, Vrbata neskóroval

Slova uznání sklidil obránce Bostonu Zdeno Chára za přesný baseballový švih, kterým vyslal v oslabení do sólového nájezdu Erikssona. „Nebylo mým cílem udělat nic mimořádného. Jen jsem chtěl vyhodit puk. Pochvalu si zaslouží hlavně Loui, který ze sebe vydal vše a vyrovnal. Gól nás povzbudil, převzali jsme pak kontrolu nad zápasem a cítili jsme se lépe,“ prohlásil slovenský bek.

V sestavě vítězů nedohrál David Krejčí. Podle zámořských médií se zdálo, že v prostřední části na chvíli odstoupil ze zápasu kvůli problémům se zápěstím. Poté se ještě vrátil na led, ale v závěrečných čtyřech minutách už opět nenastupoval.

Radim Vrbata, který v minulém utkání vstřelil hattrick, tentokrát gólově mlčel. Přesto mohl být spokojen, protože s Vancouverem doma udolal New York Rangers 2:1.

Skóre bylo po dvou třetinách bezbrankové, ale po druhé přestávce nasbírali hosté v úvodních čtyřech minutách čtyři menší tresty a Alexander Edler dal v přesilovce pět na tři první branku zápasu. Rangers srovnali gólem Dana Boylea z trestného střílení, ale vzápětí rozhodl Daniel Sedin.

Výsledky NHL

Montreal - Boston 1:3, Edmonton - San Jose 4:3 v prodl., Vancouver - NY Rangers 2:1 a Colorado - Pittsburgh 2:4