Hemský vstřelil dva góly do sítě Calgary, Voráček se dotáhl na lídra bodování

7:05aktualizováno  10:05
NEW YORK - Český hokejista Aleš Hemský pomohl v NHL dvěma trefami k výhře Dallasu na ledě Calgary 4:3 po samostatných nájezdech. Jednatřicetiletý útočník původem z Pardubic, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, tak po 17 zápasech ukončil čekání na gól a připsal si desátý a jedenáctý zásah v sezoně.

Hemský vstřelil dva góly, přispěl k výhře Dallasu. foto: Reuters

Hemský potvrdil, že se mu proti Calgary dlouhodobě daří. Ve vzájemných zápasech zaznamenal 43 bodů, což je nejvíce ze všech týmů v NHL, proti nimž hrál.

Poprvé se prosadil ve 21. minutě, kdy zakončil rychlý protiútok přesnou střelou švihem a otevřel skóre. Podruhé skóroval 16 sekund před koncem druhé třetiny, kdy po úniku dva na jednoho zužitkoval přihrávku Shawna Horcoffa a dostal svůj tým do vedení 3:2.

Domácí hokejisté v polovině třetího dějství dokázali vyrovnat, o výhře hostů pak rozhodl Tyler Seguin, který byl jako jediný úspěšný v penaltovém rozstřelu. Jednu asistenci si v dresu Flames připsal Jiří Hudler, jenž tak bodoval ve čtvrtém utkání za sebou.

Dallas vyhrál počtvrté v řadě a podeváté z posledních jedenácti zápasů a v tabulce Západní konference se přiblížil na rozdíl šesti bodů Winnipegu, jemuž patří druhá tzv. divoká karta zaručující účast v play off.

„Před začátkem prodloužení jsme si říkali, že jsme sem přijeli ne pro jeden bod, ale pro oba dva. Byl to zase ten zápas, který připomíná play off. Každý z týmů měl chvíli navrch, každý udělal nějaké chyby. Samozřejmě jsme šťastní, že jsme vyhráli,“ uvedl Seguin.

Calgary po středečních zápasech nadále patří poslední postupová pozice v Pacifické divizi, o bod před Los Angeles Kings, kteří však nyní mají jeden zápas k dobru.

„Je to vyrovnaná bitva, v níž se pere více týmů, a rozhodovat bude na konci každý bod. Zda jsme dnes jeden ztratili, nebo získali, to se teprve uvidí. Chtěli jsme dva, ale bereme i jeden,“ řekl obránce Deryk Engelland, který vstřelil dva góly Calgary.

Sestřih z utkání Calgary - Dallas

Asistenci zaznamenal ve středu nejproduktivnější český hráč Jakub Voráček, jehož Philadelphia porazila Chicago 4:1.

Pětadvacetiletý útočník se tak znovu dotáhl na čelo kanadského bodování celé NHL, kde má 74 bodů stejně jako Sidney Crosby z Pittsburghu a John Tavares z New York Islanders. Oba však vstřelili více gólů, jsou proto před Voráčkem.

Philadelphia vyhrála nad Chicagem jedenáctý domácí zápas v řadě v rámci základní části. Mimo finále play off, v němž v roce 2010 Blackhawks vyhráli na ledě Flyers šestý zápas, uspěli naposledy ve Philadelphii v listopadu 1996.

Nicméně prodloužení této série už Flyers nijak nepomůže v boji o postup do play off. A to přesto, že od přestávky kvůli All Star Game vyhráli osm z patnácti duelů proti celkům, které míří do vyřazovacích bojů.

Zároveň totiž zvítězili jen ve třech z dvanácti soubojů s týmy, které jsou mimo elitní osmičku. „Je to frustrující. Víme, že můžeme hrát vyrovnané partie se silnými soupeři, ale nestačí nám to,“ konstatoval Claude Giroux, jehož tým ve Východní konferenci ztrácí propastných devět bodů na osmou Ottawu.

Letci navíc do konce sezony přišli o obránce Andrewa MacDonalda a útočníka Waynea Simmondse, kteří odstoupili z utkání kvůli zranění a budou delší dobu mimo hru.

Sestřih z utkání Philadelphia - Chicago

V posledním středečním duelu vyhrál Edmonton nad Coloradem 4:3. Oilers vedli po necelých deseti minutách první třetiny už 3:0, hosté sice dokázali manko smazat, nakonec ale o výhře domácích rozhodl gólem v 51. minutě Derek Roy.

Výsledky NHL

Philadelphia - Chicago 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 8. Simmonds, 28. White, 34. Giroux (Voráček), 56. Raffl - 43. Shaw. Střely na branku: 33:35. Diváci: 19.831. Hvězdy utkání: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Calgary), 3. Timonen (Chicago).

Calgary - Dallas 3:4sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)

Branky: 34. a 52. Engelland, 33. Gaudreau (Hudler) - 21. a 40. Hemský, 31. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Seguin. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Engelland (Calgary), 2. Hemský (Dallas), 3. Gaudreau (Calgary).

Edmonton - Colorado 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

Branky: 5. Marincin, 6. Eberle, 10. Hall, 51. Roy - 26. Iginla, 31. Tanguay, 45. O'Reilly. Střely na branku: 34:44. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Roy (Edmonton), 2. Tanguay (Colorado), 3. Marincin (Edmonton).