Hemský svým gólem rozhodl, trefili se i další Češi

8:33
NEW YORK - Gól Aleše Hemského rozhodl o nedělní výhře Dallasu v zápase proti newyorským Rangers 3:2 v prodloužení. Trefili se také David Pastrňák, Jakub Voráček a Tomáš Fleischmann.

Aleš Hemský svým gólem rozhodl o výhře Dallasu nad NY Rangers foto: ČTK

Hokejový útočník Aleš Hemský rozhodl v nedělním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Dallasu 3:2 na ledě New Yorku Rangers. Pardubický rodák si sjel od levého mantinelu do lepší palebné pozice a švihem z pravého kruhu vymetl v čase 61:02 horní růžek. Hemský si navíc připsal i asistenci u druhé branky a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

„Přede mnou bylo několik hráčů, tak jsem zkusil vystřelit. Jsem šťastný, že to prošlo,“ komentoval Hemský vítěznou trefu. Dallas si úspěchem v prodloužení zvedl sebevědomí, neboť v posledních utkáních často nezvládal těsné zápasy a prohrával o gól.

„Poztráceli jsme tím hodně bodů. Navíc ve spoustě zápasů se porážíme sami, proto je příjemné, že jsme dnes nic podobného znovu nepřipustili. Doufám, že v tom budeme pokračovat, protože pokud se chceme dostat do play off, musíme vyrovnané zápasy vyhrávat,“ dodal český útočník.

Po téměř měsíci skóroval Jakub Voráček, který v poslední minutě zpečetil gólem do prázdné branky výhru Philadelphie 3:1 ve Washingtonu. Český hráč se tím v pořadí produktivity bodově dotáhl na vedoucího Tylera Seguina a Patricka Kanea, ale oba útočníci jsou před ním, protože nastříleli více branek.

Zhruba stejně dlouhou dobu jako Voráček čekal na gól i Tomáš Fleischmann. Kopřivnický rodák zachytil rozehrávku na útočné modré čáře a soupeřovu chybu potrestal úvodním gólem zápasu, ale nakonec s Floridou podlehl Nashvillu 2:3 po samostatných nájezdech.

„Jsem zklamaný. Je to velká ztráta, ještě ve třetí třetině jsme vedli o dvě branky. Moc jsme potřebovali oba body, abychom se dostali blíž k poslednímu postupovému místu do play off. Ale nechali jsme si výhru utéct mezi prsty a to není dobré,“ prohlásil Fleischmann.

Florida ztrácí ve Východní konferenci na play off sedm bodů, naopak Predators se vítězstvím dostali do čela soutěže před Anaheim, který podlehl na ledě Tampy Bay 3:5. Lightning pomohl ke skalpu lídra jednou asistencí Ondřej Palát.

Mezi střelce se zapsal i David Pastrňák, jenž zaznamenal při porážce Bostonu 1:3 s Montrealem čestný úspěch domácích. Osmnáctiletý útočník se prosadil v závěru utkání z dorážky, čímž snížil na rozdíl jedné branky. Jeho pátou trefu sezony ještě musel prověřit videorozhodčí, ale ukázalo se, že gólman Carey Price ukryl puk do lapačky až za brankovou čárou.

Montreal už ale další drama nepřipustil a i ve čtvrtém vzájemném utkání Boston porazil. „Abychom nad nimi vyhráli, museli by být naši nejlepší hráči opravdu našimi nejlepšími hráči. A to se dnes nestalo. Nemyslím si, že bychom brankáři Priceovi nějak ztížili jeho úlohu,“ řekl kouč Bostonu Claude Julien.

Jeho slova se týkala například kapitána Zdena Cháry, který vzal soupeřův vítězný gól na sebe. Ani David Krejčí neoslňuje, v posledních patnácti zápasech skóroval jen jednou.

Brankář Ondřej Pavelec pomohl Winnipegu ukončit šestizápasovou sérii proher, když zneškodnil 25 střel Colorada a dovedl tým k vítězství 5:3. Ofenzivní podpory se kladenský odchovanec dočkal v prostřední třetině, v níž Jets čtyřmi góly otočili z 0:1 na 4:1.

Výsledky nedělních zápasů NHL

St. Louis - Chicago 2:4 (0:1, 2:1, 0:2) Branky: 27. Tarasenko, 33. Backes - 52. a 60. Hossa, 5. Krüger, 32. Bickell. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.657. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Hossa (Chicago), 3. Schwarzt (St. Louis).

Florida - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0) Branky: 29. Fleischmann, 35. Ekblad - 56. a rozhodující sam. nájezd Forsberg, 45. Jones. Střely na branku: 36:25. Diváci: 10.844. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Ekblad (Florida), 3. Hutton (Nashville).

Washington - Philadelphia 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Branky: 34. Ovečkin - 21. Streit, 44. Simmonds, 60. Voráček. Střely na branku: 14:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Ovečkin, 3. Niskanen (oba Washington).

Buffalo - NY Islanders 2:3 (0:1, 2:2, 0:0) Branky: 33. Foligno, 35. Stafford - 17. McDonald, 31. Lee, 32. Grabovskij. Střely na branku: 10:31. Diváci: 18.900. Hvězdy zápasu: 1. Foligno (Buffalo), 2. Hamonic, 3. Grabovskij (NY Islanders).

Tampa Bay - Anaheim 5:3 (3:0, 1:1, 1:2) Branky: 3. a 35. Boyle (na druhou Palát), 14. Filppula, 19. Kučerov, 47. Callahan - 25. Getzlaf, 55. Vatanen, 58. Brewer. Střely na branku: 23:28. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Filppula, 3. Callahan (všichni Tampa Bay).

NY Rangers - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1) Branky: 36. Hagelin, 59. Kreider - 23. Spezza, 39. Cole (Hemský), 62. Hemský. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Hemský, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Winnipeg - Colorado 5:3 (0:1, 4:0, 1:2) Branky: 23. Perreault, 26. Byfuglien, 34. Chiarot, 36. Little, 52. Trouba - 11. Barrie, 48. Duchene, 58. Tanguay. Střely na branku: 29:28. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel, úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Boston - Montreal 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) Branky: 56. Pastrňák - 21. Weise, 41. Pacioretty, 60. Markov. Střely na branku: 35:34. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Pacioretty, 3. Subban (všichni Montreal).