Hemský oslavil dvěma body pětistý zápas v NHL

9:04aktualizováno  9:26
NEW YORK - Český útočník Aleš Hemský oslavil svůj pětistý zápas v NHL gólem a asistencí, čímž podpořil výhru Edmontonu 6:2 na ledě Nashvillu. Oilers rozhodli o osudu zápasu v úvodní třetině, v níž třemi zásahy zlomili během necelých sedmi minut bezbrankový stav. Na úspěšném vstupu do utkání se podílel právě i pardubický rodák, který střelou zápěstím nad rameno brankáře Pekky Rinneho zvyšoval na 2:0.

Edmonton Oilers (Aleš Hemský) foto: ČTK

V dalším průběhu si Hemský připsal v přesilové hře přihrávku u gólu Jeffa Petryho, zbývající čtyři trefy si rovnoměrně po dvou rozdělili Shawn Horcoff a Jordan Eberle, kterému u druhé branky asistoval Ladislav Šmíd. Český obránce v této sezoně poprvé bodoval, v předcházejících dvaceti utkáních vyšel naprázdno.

Oilers tak výhrou opět potvrdili, jak nevyrovnaným týmem jsou. Včera prohráli v Dallasu 1:4, předtím v sobotu rozdrtili Chicago 9:2. "Nesmí se zapomínat, že máme velmi mladé mužstvo," podotkl trenér Edmontonu Tom Renney. "Nevyrovnanost výkonů je ale problém pro trenéra. Musíme se ztotožnit s určitou úrovní hry a musíme být taky každý večer odhodlaní makat naplno a nepodceňovat ani maličkosti. Pokud to budeme dodržovat, budeme úspěšní. Ale máme ještě tendenci hrát na krásu. A za to se v NHL body neudělují. Musíme hrát jednoduše, zvláště v zápasech venku," dodal kouč Oilers.

Gólově se v úterním programu NHL prosadil i další český hokejista Vladimír Sobotka, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Čtyřiadvacetiletý útočník pomohl St. Louis střelou z levého kruhu srovnat skóre s Los Angeles na 2:2, ale hostující hráči kontrovali za necelé dvě minuty gólem Willieho Mitchela a těsné vedení udrželi až do závěrečné sirény.

"Vyrovnávací (Sobotkův) gól tým vzpružil, ale když dáte v zápase jen dvě branky, je těžké pomýšlet na výhru. Pohybujete se na hraně, a i když jsme většinu zápasu byli na správně straně, nedotáhli jsme to. Na vině je druhá třetina, ve které jsme nevyužili žádnou z mnoha šancí," uvedl trenér St. Louis Ken Hitchock.

Blues vedli po 67 sekundách hry zásluhou trefy Alexandera Steena, hosté srovnali krok v prostřední pasáži a na začátku třetího dějství překlopil misky vah na stranu Kings Mike Richards. Bývalý kapitán Philadelphie, který byl v létě vyměněn do Los Angeles, se v novém působišti po slabším začátku rozehrává, když v posledních čtyřech utkáních skóroval pětkrát.

"Jsem rád, že můžu týmu pomoci k úspěchu. Potřeboval jsem trochu času, abych se přizpůsobil novému týmu a sžil s novými spoluhráči. Teď už se začínám v naší řadě cítit pohodlně. Snažím se jen posílat puky co v největší míře na branku. A to přináší ovoce," uvedl Richards, který také v utkání vyhrál 15 ze 16 vhazování.

Úspěšný den hostujících týmů podtrhli hokejisté Toronta, kteří deklasovali Tampu Bay na jejím ledě 7:1. Základ vítězství položili hráči Maple Leafs v závěru první třetiny, kdy dvěma góly v přesilových hrách odskočili soupeři na 3:1. Ve druhé části přidali hosté jeden gól a konečný výsledek pak zvýraznili třemi zásahy v závěrečné části.

Hlavními strůjci zkázy domácích byli Tyler Bozak, autor dvou branek, a Tim Connolly, který k jedné trefě přidal dvě asistence. Nejproduktivnější hráč soutěže Phil Kessel přispěl k úspěchu Toronta, které zvítězilo poměrem 7:1 podruhé za poslední čtyři dny, jednou asistencí. "Měli jsme zápas až na pár momentů pod kontrolou. Našim záměrem bylo diktovat tempo, abychom nemuseli čelit jejich nepříjemnému stylu 1-3-1, a myslím si, že se nám to povedlo," těšilo kouče Maple Leafs Rona Wilsona.

Středeční výsledky NHL:

Tampa Bay - Toronto 1:7 (1:3, 0:1, 0:3)
Branky: 9. Lecavalier - 20. a 44. Bozak, 1. MacArthur, 18. Connolly, 38. Colborne, 45. Lupul, 55. Crabb. Střely na branku: 28:26.

St. Louis - Los Angeles 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Steen, 52. SOBOTKA - 28. Kopitar, 45. M. Richards, 55. Mitchell. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.178.

Nashville - Edmonton 2:6 (0:3, 0:0, 2:3)
Branky: 52. Tootoo, 60. Blum - 10. a 56. Horcoff, 16. a 45. Eberle, 12. HEMSKÝ, 53. Petry (HEMSKÝ). Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.838.