Hemský dal gól a na dva přihrál, trefili se i Nestrašil a Jaškin

7:50
NEW YORK - Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin, jehož St. Louis však prohrálo na ledě New Yorku Rangers 3:6, a Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Minnesotou.

Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. foto: ČTK

Hemský svým třetím gólem v letošním ročníku dostal Dallas do vedení 3:2. Stalo se tak ve 24. minutě, kdy pláchl do samostatného úniku a na Ondřeje Pavelce vyzrál jednoduchou střelou forhendem. Hostům se v polovině třetí třetiny sice podařilo vyrovnat, jenže šest minut před koncem vrátil domácím náskok Jamie Benn, který v přesilové hře dorazil střelu Tylera Seguina. Jets to pak zkusili v šesti hráčích bez Pavelce, jenž si připsal 28 zákroků, ale power-play jim vůbec nevyšla a inkasovali v ní ještě další dva góly.

Jaškinova dorážka

Když Jaškin v 17. minutě v Madison Square Garden překonal Henrika Lundqvista dorážkou před brankou, snižoval vedení Rangers na 3:1. Ve 26. minutě se po trefě Tarasenka dostali Blues dokonce na rozdíl jediného gólu, jenže v polovině zápasu už domácí vedli zase o dva. Podobný scénář se opakoval ještě jednou a ve třetí třetině si domácí náskok bezpečně pohlídali.

Nestrašil se ze svého gólu nejprve dlouho neradoval. Když totiž v 9. minutě doklepl puk do prázdné branky, hlavní rozhodčí rozpažil a hodlal jej neuznat kvůli nedovolenému zákroku na brankáře Minnesoty Devana Dubnyka. Kouč Caroliny si však vyžádal přezkoumání situace u videa a poté už Nestrašil mohl se svými spoluhráči slavit vedení 2:0.

Jenže dvoubrankový náskok domácí neudrželi. Ještě před přestávkou snížil Jason Zucker, v polovině utkání vyrovnal Thomas Vanek. V prodloužení pak domácí Hurricanes nevyužili přesilovku čtyři na tři a naopak 70 sekund před vypršením nastavení rozhodl o výhře Divočáků druhým gólem v utkání Zucker.

Výsledky NHL

Boston - Colorado 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Chára, 6. Spooner - 13. Söderberg, 20. Beauchemin, 47. Duchene. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Bergeron (Boston), 3. Beauchemin (Colorado).

NY Rangers - St. Louis 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 5. Brassard, 8. Zuccarello, 15. Hayes, 31. Miller, 43. McDonagh, 59. Girardi - 17. Jaškin, 26. Tarasenko, 35. Brouwer. Střely na branku: 22:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Stepan, 3. Nash (všichni Rangers).

Philadelphia - Washington 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 4. Laughton, 22. Giroux - 30. a 38. Chimera, 11. Oshie, 31. Justin Williams, 54. Bäckström. Střely na branku: 20:32. Diváci: 19 414. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Williams (oba Washington), 3. Laughton (Philadelphia).

Carolina - Minnesota 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Faulk, 9. Nestrašil - 16. a 64. Zucker, 30. Vanek. Střely na branku: 39:21. Diváci: 9511. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Faulk (Carolina), 3. Dubnyk (Minnesota).

Ottawa - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Ryan, 35. Karlsson, 59. Wideman - 8. Baertschi (Vrbata), 60. Edler. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19 229. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. H. Sedin (Vancouver).

Florida - Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 30. Huberdeau (Jágr), 57. Trocheck - 20. Gionta, 39. Franson, 44. Reinhart. Střely na branku: 38:19. Diváci: 11 271. Hvězdy zápasu: 1. Gionta (Buffalo), 2. Huberdeau (Florida), 3. Ullmark (Buffalo).

Nashville - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Weber - 46. Bozak, rozh. nájezd Holland. Střely na branku: 22:23. Diváci: 17 231. Hvězdy zápasu: 1. Bozak (Toronto), 2. Weber (Nashville), 3. Reimer (Toronto).

Chicago - New Jersey 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 7. P. Kane, 54. Panarin - 21. Henrique, 38. Palmieri, 58. Kalinin. Střely na branku: 29:22. Diváci: 21 568. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Kalinin (oba New Jersey), 3. Panarin (Chicago).

Dallas - Winnipeg 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky: 3. Klingberg, 13. Sceviour (Hemský), 24. Hemský, 55. Jamie Benn, 59. Roussel, 60. Fiddler (Hemský) - 5. Wheeler, 5. Trouba, 50. Myers. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,7 procenta. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 010. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Hemský, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Arizona - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 17. Ekman-Larsson, 34. Doan, 38. Elliott, 52. Domi - 4. Hall. Střely na branku: 21:28. Diváci: 15.545. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Domi, 3. Doan (všichni Arizona).

Tampa Bay - Calgary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 22. Boyle, 53. Stamkos, 59. Johnson - 27. Bennett. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Callahan (oba Tampa), 3. Monahan (Calgary).

Los Angeles - NY Islanders 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 17. Doughty, 24. Lucic - 11. Nelson. Střely na branku: 22:32. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Lucic, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...